Nasveti in triki

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. feb 2008 19:08

ežoj je napisal/a:

Simona84 je napisal/a:

Meni cvetača dobesedno smrdi po prešvicanih nogavicah

Lep dan in veliko se smejte

Jaz večkrat kuham kakšne obare - čorbe z veliko zelenjave. En prijatelj, če takrat pride na obisk, pravi, da ga vonj spominja na staro mamo, ko je kuhala za prašiče.

 

ežoj

 

Ežoj to meni reče mož, če kuham zelenjavno juho. Zdaj pa ne vem a je to kompliment al ne...

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. feb 2008 19:09

Ej ti moj virtualni kolega poglej še piševa istočasno.

jade

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

18. feb 2008 21:48

smrkolina je napisal/a:
Ali se s coca colo odstranijo tudi rjasti madeži na oblačilih (BELIH !!!) Pozdrav smrkolina
Za Coca colo ne vem,vem pa da z belih trpeznih bombaznih tkanin(majice,brisace, rjuhe) popolnoma odpravimo rjaste madeze tako, da jih potresemo s fino soljo in natremo z limoninim sokom ter damo susit na sonce za kako uro.Ce je potrebno ponovimo, nato operemo kot obicajno.Veckrat preverjeno! ! lucka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. feb 2008 21:59

ežoj je napisal/a:

A ja, glede čebule ( jelenckova ), pomaga zagotovo, da zagotoviš prepih nad čebulo, talo da se ti ne " kadi " naravnost v " učke ".

ežoj
Ja, bomo vklopli ventilator drugič. Jelenckova

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

18. feb 2008 22:59

cila jaz imam čebulo VEDNO v hladilniku, pa ko jo režem se mi oči vseeno solzijo :) ycrna

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. feb 2008 5:38

ycrna je napisal/a:
cila jaz imam čebulo VEDNO v hladilniku, pa ko jo režem se mi oči vseeno solzijo :) ycrna

 

Izgleda, da smo različno občutljivi. Kadar režem čebulo iz hladilnika, nimam prav nobenih težav, če je pa par ur na pultu, pa takoj. A je mogoče odvisno tudi od vrste čebule? Uporabljam v glavnem rumeno.

Cila

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. feb 2008 6:02

Mislim, da je odvisno od sorte čebule. Jaz jo imam vedno v hladilniku, po rumeni okrogli se mi oči vedno zasolzijo, po rumeni podolgovati pa zelo redko. rdeča pa je katastrofa, rabila bi potaplaško masko.

Kyara

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

19. feb 2008 10:44

Če je to že kdo napisal, se opravičujem. Slišala sem, da pri rezanju čebule pomaga, če zagriznemo v kos kruha, in ga imamo med rezanjem v ustih. Mene sicer čebula nikoli ne spravi v jok, ker nosim leče, tako da ne vem, če drži, je pa za poskusit. RadaJem

Angelique  

član od: 26.12.2007

sporočila: 25

21. feb 2008 12:27

Staro žemljo položimo na kozarec napoljen z vodo. To pa nato damo v mikrovalovko. Žemlja je po tem kot nova. Lahko se jo pa da še na opekač/toaster, da postane hrustljava. Angelique

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. feb 2008 14:25

Da se mleko  ob kuhanju ne prismodi, je treba zanj uporabljati vedno eno in isto posodo in v njej nikoli kuhati nič drugega. Ob tem, da jo je dobro, kot je napisala že ena od predhodnic, vsakič pred uporabo splakniti z vodo (mislim, da voda ob tem  zapolni morebitne mikroskopsko majhne luknjice in se mleko potem ne more zalezti vanje).

Zanimivost: vsaj dve leti sem za kuhanje domačega mleka uporabljala isto posodo. Mleko se ni nikoli prismodilo. Ko pa sem v njem zavrela kupljeno homogenizirano mleko, je bilo celo dno rjavo??? Za homogenizirano mleko sem nato kupila novo posodo - in spet je bilo v redu.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 21. feb 2008 14:25:55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti