Pecivo

Atieno  

član od: 20.9.2005

sporočila: 17

tema odprta - 9. nov 2005 20:29 | ogledi: 1.659 | odgovori: 4

Do nedelje morem napečt pecivo ker mamo martinovo nedeljo.Kaj predlagate za 45 sladkosnednih ust? Lani sem spekla črni gozdiček letos bi pa kaj novega ampak nimam idej.

Dobrodošla vsaka ideja!

Atieno

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. nov 2005 20:55

Atieno, boš delala eno samo pecivo al več različnih? Jaz sem bila blazno zadovoljna s saher torto, ki sem jo spekla ta vikend - preprosto in obstojno. Če boš delala mešano pecivo, pa ti je lahko ideja tudi ursulin poročni mix ali pa tisto, kar smo imeli na sladkih pladnjih na srečanju! Pozdravček, tjas

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

9. nov 2005 21:05

Ženske, jaz vam rečem, da ste nore. Kot prvo!! Kot drugo...poglej pod temo PEKA PIŠKOTOV ZA PRAZNIKE. Sicer pa sem jaz že delala za toliko ljudi tudi eklerje, tako, da sta približno 2 po osebi.Tule: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5687&besed Jaz spečem testo že večer prej(naredim zarezo in nazaj v ugasnjeno pečico,še vročo pečiso, kjer me počakajo do jutra ), prav tako skuham nadev, zjutraj samo še filam in oblivam. Domnevam, da si boš dobila tudi kakšno pomoč... Srečno! veverica

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

10. nov 2005 11:37

V soboto sem za RD nase ta male pripravila torto za kakih 45 oseb. Dela ni bilo (pre)veliko in je bila prav dobra. Najprej sem spekla dva orehova biskvita iz 5 jajc vsak. Tako velike kolicine pecem na pekacu iz pecice kar na peki papirju, vsak biskvit posebej. En biskvit sem namocila s sladko vodo. Nato sem skuhala vanilijevo kremo iz 3 jajc in 1/2 litra mleka ter jo namazala na prvi biskvit. Cezenj sem dala drugi biskvit in spet namocila s sladko vodo. Polila sem s cokoladno glazuro in okrasila s sladko smetano. Ce te zanimajo tocne kolicine, ti posredujem recept. LP ribica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

10. nov 2005 12:52

Ja, tudi mi bomo martinovali.. Jaz bom šla bolj na "slano", ki paše k vinčku. Spekla bom kifeljčke, posute s sezamom ter pitulice. Od sladkega pa verjetno princeske (kar Dr Oetker) in štrudelj. LP Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti