Kaj beremo?

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

26. jun 2007 20:34

pred kratkim sem prebrala knjigo,ki žal ni napisano ime avtorja,ker je hotela biti anonimna-je resnična izpoved,naslov pa je IZPOVED IZ HAREMA.zanimiva in hkrati resnična. romi1

baby girl  

član od: 26.10.2006

sporočila: 103

26. jun 2007 21:05

Sandra Gregory: Pozabita na hčer, za rešetkami Bangkoškega Hiltona baby girl

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

3. jul 2007 10:53

Prejšnji teden sem v nekem časopisu videla, da so prevedli Labirint od Kate Mosse. Za vse tiste, ki imate radi skrivnostne pustolovščine in ljubezenske zgodbe (in ste zmogli prebrat tudi katero od knjig Dana Browna), toplo priporočam. Med dopustom pa sem prebrala nekaj zanimivih knjig. Prva je bila Sneža roža in skrivnostna pahljača (Lisa See). Lepa zgodba, malo žalostna, o povezovanju nog na Kitajskem in trpljenju ali sreči, ki jo je prinesla tradicija v življenje kitajskih deklet v 19. stoletju. A da je bila knjiga res lektorirana, resno dvomim. Če je bila, je izdelek sramota za lektorico. Trije tedni z mojim bratom je napisal Nickolas Sparks, ki je napisal tudi Ljubezen v steklenici. Stil pisanja me malo spominja na pisanje Lancea Armstronga, kolesarja. Gre za pisateljevo življenjsko zgodbo, v kateri izvemo, kako človek ostane optimist navkljub vsem udarcem usode. Nisem mogla mimo meni ljube teme, v meni ljubem jeziku: The lost men (Kelly Tyler-Lewis). Zgodba o požrtvovalnosti, vzdržljivosti, pogumu, človeški potrpežljivosti in nenazadnje izgubljenih življenjih na Antarktiki. Zgodba o desetih mladih ljudeh, ki so pri polaganju depojev za Shackletona (očitno malo svojeglavega polarnega raziskovalca), doživljali pekel. Izvrstno napisana knjiga, priporočam vsem ljubiteljem zgodovine antarktičnih potovanj. Kozmeja

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

3. jul 2007 11:29

Tiziano Terzani-The Fortune Teller Told Me Agatha Christie-After the Funeral Khaled Hosseini- The Kite Runner Agatha Christie je lahkotno poletno branje, Terzani je nedavno (2004) preminuli italijanski novinar, ki v tej knjigi opisuje popotovanje po Aziji, dobra stvar, zadnja je pripoved o dveh afganistanskih dečkih, ki spremljata in po svoje doživljata prihod talibanov na oblast, prebrala sem jo že dvakrat,obakrat jokala... Lp, Saša Sashika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. jul 2007 8:18

Massimo Montanari: Lakota in izobilje - nekaka zgodovina evropske kulinarike - meni je bilo zeloooooo zanimivo.

 

prebijam se skozi Zimsko vrtnico - zdaj vsaj vem, na kateri osnovi je nastala od Dese Muck: Hči lune

LP

cervus

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

9. jul 2007 10:52

Nickolas Sparks - Usodni ovinek Leila - Poročena pod prisilo Počitniško branje... Kozmeja

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

9. jul 2007 12:01

D.Maurier: Krčma Jamaica stara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. jul 2007 12:36

Novo Isabel Allende: zgodbe, recepti in drugi afrodiziaki. Knjiga za dol past. Priporočam, pa še kar nekaj receptov je zraven. Loni Makaroni

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

9. jul 2007 12:54

- john michener: carribean (zelo zanimiv zgodovinski roman, ki ti odpre oči, zakaj je srednja amerika politično tako nestabilna; žal ni preveden v slo, je pa zajetno branje (960 strani). - Pierre Boulle: Most na reki Kvaju (hitro berljivo, zanimivo) - Simone de Beauvoir: Mandarini - Gabriel García Márquez: Kronika napovedane smrti : roman / Huda ura : roman / Odvrženi : roman; zame eden najboljših avtorjem, ker sem zaljubljena v magični realizem - Max Allan Collins, The road to perdition; novela, nastala po filmu, v katerem je blestel tom hanks. pretresljiva pripoved o mafijskem obračunu.

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

9. jul 2007 13:42

Distorzija-Dušan Dim Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti