Kaj beremo?

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

12. avg 2015 8:16

1. Seveda še vedno HARRY POTTER (dokler se ne pregrizem skozi celotno epoho, se mu ne odrečem!)!!
FENIKSOV RED

P.S: Totalno navdušen nad knjižno verzijo. Filmi ji ne sežejo niti do gležnja!

2. Tokrat na potovanju z BIČ BOŽJIM. Izogibam se gospodu s koso  in grizem nohte ob napadanju rimskih kohort;
Gárdonyi, Géza: Atila : zgodovinski roman

3.Priporočam....menim vsaj. Mislim da bi jo še Agatha Christie z veseljem prebrala. Psihoanalitična. Enkrat bi jo kar pojedel od zanimivega, spet drugič zalutal v kot. Ma naj gre nekam. Totalno odpičeno pisanje slo.avtorice.Preberite in si sami ustvarite mnenje. Jaz sem jo pravkar končal
MISS BLACK MONROE: Ameriška perverzija

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

12. avg 2015 9:56

Veliko vas napiše, kaj preberete... žal je tako, da je ocena prebranega subjektivna, zato je lahko nekomu ena knjiga pusti prostor za razmišljanje, nekdo drug pa v njej ne najde nič...

Zato bi bila nadvse vesela, če vsak, ki "svojo knjigo" postavi na forum, na ogled ostalim, da zapiše...jo je prebral na dušek, kaj ga je v knjigi prevzelo (ne copipejstati "uradno" recenzijo knjige) ampak...kaj pusti pri kom...; in ko nekdo drug napiše svoj komentar...potem lahko komaj razbereš, kaj in kakšen vtis pusti ta knjiga pri ljudeh...

 

Sama brskam po Cobissu in sem si izbrala (lahkotno počitniško branje!);

- Delaj, teci, živi; Samo Rugelj

- Novorjen, Margaret Mazzantini

- Nisem Penelopa, Helenica (vedno poiščem knjigo iz kraja kjer dopustujem; ko sem v Grčiji o Grčiji, ko sem v Londonu o baronih in vitezih iz tistih krajev...)

- Hotel Lavanda, Sabina Štubelj

- Skupaj, Moyes Jojo

- To noč sem jo videl, Drago Jančar

- Umetnost dirkanja v dežju, Garth Stein

 

Sem kje udarila krepko mimo?

Je komu kaj od tega leglo težko, neprebavljivo, moreče, dušeče, nedopustniško, neodklopsko, anti... ?

Desanka

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

12. avg 2015 10:34

Pravkar prebrala Sadra Brown Ljubezen v Teksasu. Prva z naslovom Lucky in druga Chase. Zgodba govori od dveh bratih, ljubezni, družini ... Lušna za na dopust.

buča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

12. avg 2015 11:18

Desanka je napisal/a:

Veliko vas napiše, kaj preberete... žal je tako, da je ocena prebranega subjektivna, zato je lahko nekomu ena knjiga pusti prostor za razmišljanje, nekdo drug pa v njej ne najde nič...

 

K sreči je tako, uniformnost pač ni nekaj, kar bi si človek želel.

rimljanka

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

12. avg 2015 11:20

Za moj okus To noč sem jo videl Draga Jančarja ni ravno lahkotno počitniško branje.

Ava

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

12. avg 2015 11:24

Ne, niti najmanj. Par let nazaj sem na dopustu na plaži brala Sneg Orhana Pamuka, pa me je tudi kar mrazilo. V vsakem primeru pa gre za mojstrovino, vredno branja.

Sonja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. avg 2015 12:17

Jaz imam pa v poletni vročini zelo rada kakšno ledeno branje, kaj podobnega kot so Ladijske novice A. Proulx, še kriminalke si izbiram tiste od skandinavskih avtorjev.

 

 

 

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

18. avg 2015 0:25

Na moji nočni omarici že od gimnazije naprej: Brod u boci. 

Vanja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. avg 2015 7:21

Pravkar berem življenjepis: Janez Jalen, avtorica Marjeta Žebovec. Skozi pisma avtorja in njegovih prijateljev dobimo bližnji vpogled iz katerih razlogov so se 100 let nazaj fantje odločali za duhovniški poklic in s kakšnimi težavami so se srečevali manj ubogljivi "pastirji". Pretresljivo. 



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 18. 2015 07:24

Jolanda1  

član od: 9.8.2015

sporočila: 12

19. avg 2015 14:08

V branju imam Tommy Jaud: Popolni idiot.

Glavna oseba v knjigi je seksualno podhranjen moški, ki mu pri iskanju (nove) partnerke nič ne gre od rok.

Zabavna lahkotna knjiga, zelo primerna za sprostitev. Tako zelo smešna, kot oglašujejo na hrbtni strani knjige, pa se mi niti približno ne zdi.

Jolanda1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti