Kaj beremo?

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

13. jan 2015 9:24

Herman Melville: Beli kit (originalni naslov: Moby-Dick; or, The Whale).

Odpravil sem se v knjižnico in rekel, da bi rad to knjigo. Prijazna knjižničarka mi je hitro prinesla tanko knjižico. Bila je močno skrajšana verzija, verjetno prirejena za osnovno ali srednjo šolo. Takoj je opazila moj začuden pogled in rekla: "Najbrž niste imeli v mislih tega...", šla k drugi polici in prinesla odličen slovenski prevod integralne verzije, izdan leta 1966.

Več kot 600 strani zgodbe o Ishmaelovih potepanjih po svetovnih oceanih na kitolovki kapitana Ahaba. Prvič sem to knjigo bral (verjetno prav njeno skrajšano verzijo) v najstniških letih. Sedaj ugotavljam, da je Melvilleova epska zgodba večplastna. Zgodovina, antropologija, biologija, filozofija in religija - vse to se prepleta v zgodbi o lovu na belega kita glavača.

So knjige, ki se jih splača prebrati (vsaj) dvakrat.

Miroslav Vulović

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

14. jan 2015 11:37

limonca26 je napisal/a:

Katja76, tudi sama sem prejšnji teden prebrala to knjigo in se mi zelo dopade. Jo priporočam v branje.

Frina, kar se pa tiče Drejčka in Marsovčkov - ja, kaj naj rečem - top izbira. Lansko leto je tudi meni padla v naročje. Prebrala sem jo z ravno takim navdušenjem kot v OŠ.

 

limonca26

Imam nečakinjo v 2. razredu, ki rada bere, še raje pa gleda TV. Knjiga je bila prvenstveno zanjo, pred tem pa sem tudi na bolšjaku kupila knjigo Brkonja Čeljustnik, Bogomir Magajna, ilustracije Božidar Jakac, izdaja leta 1934. Smo jo brali vsak večer in je ne more pozabiti. Navdušena je bila nad ČB ilustracijami, ki so za danes, kako bi rekla, nč zanimive.

 

Brkonja Čeljustnika je brala moja ućiteljica v 4. razredu, po pouku, če je kdo hotel ostali in poslušati. Od takrat je minilo skoraj 50 let in mi je šele sedaj uspelo najti knjižico in tudi razveseliti našp bejbo. 

Priporočam. 

F r i n a

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

15. jan 2015 9:21

pozimi mi pašejo kriminalke, take na hard :) Trenutno berem Jo Nesbo - Odrešenik.

ANJA

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12860

15. jan 2015 17:40

   Vital Vider:   Z očmi zakoncev.



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 15. 2015 17:40

Tomorrow  

član od: 25.9.2011

sporočila: 53

15. jan 2015 21:28

Trenutno se tudi jaz navdušujem na kriminalkami. Tale je zelo psihična ... sem že morala preverit konec, ki nimam dovolj močnih živcev...


Elizabeth Haynes: V najtemnejšem kotu

Ko mlada Catherine sreča Leeja, ji spodnese tla pod nogami. Zdi se skoraj preveč popoln. Te priložnosti ne sme zamuditi. Toda za očarljivo masko se skriva nekaj povsem drugega. Štiri leta pozneje se Catherine bojuje z demoni in hudo preganjavico. In ravno ko se zdi, da ji gre na bolje, nepričakovan telefonski klic znova obrne vse na glavo.

Tomorrow

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. jan 2015 6:58

anja je napisal/a:

pozimi mi pašejo kriminalke, take na hard :) Trenutno berem Jo Nesbo - Odrešenik.



ANJA




Ravno sem na sredi njegovega drugega romana; KAKARLAKEN in napišem samo WOOOOHOOOO. Dobro branje + dirty old BANKOK!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

18. jan 2015 20:20

Sem že brala in zopet berem

Tomaž Humar - Ni nemogočih poti

Zvone Šeruga - Drugačne zvezde

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

18. jan 2015 23:07

Jaz berem in se učim:

Julia Doria-Vamooskrbni vrt

Sepp Holzer - Holzerjeva permakultura 

Graham Bell - Permakulturni vrt 

Enoletnice in rastline za prekrivanje tal 

Miša Pušenjak -Za vsak vrt - kompostiranje in visoke grede

Vrtna opravila korak za korakom

pa se ta 

Jo Whittingham -Vrt pridelujte in uživajte

LP

golubić

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. jan 2015 10:41

Rosamund Lupton - Potem

Napeta kriminalka, priporocam

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. jan 2015 16:39

Jonas Jonasson - Analfabetka, ki je obvladala računstvo.   Stoletnika, ki je zlezel skozi okno še nisem prebrala, a če upoštevam komentarje  sta knjigi kar enakovredni.   Zabavno, razvedrilno s pronicljivimi humornimi političnimi komentarji. 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti