Kaj beremo?

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

12. avg 2014 15:29

Ponovno sem prebrala knjigo Marley in jaz, avtor: John Grogan. Kot prava pasjeljubka sem na koncu požirala cmok in ... če se bi kdo zabaval ob zgodah in nezgodah psa in njegovega lastnika, je knjiga prava za vas.

Fora

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

14. avg 2014 16:55

50 odtenkov sive - po priporočilu svakinje. :) Je dokaj zanimiva... Veliko splonosti sicer, nisem še brala take knjige, no, ponavadi si sama kaj drugega izberem, pa ne da je kaj narobe s tem :) Gre se itak zato, da prikazuje način razmišljanja človeka, ki je bil zlorabljen, zato mi je zanimiva.

xxs

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. avg 2014 17:13

xxs je napisal/a:

Gre se itak zato, da prikazuje način razmišljanja človeka......



xxs

Gre se itak zato, da se kam pride. V tej knjigi pa verjetno gre itak zato, da prikaže način razmišljanja človeka (prosto po xxs).

lp

P.s. Da ne bom samo smetila: France Stele: Julijci.

cervus

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

16. avg 2014 3:53

 Vem, že ko sem pisala, sem mislila popravit, pa nisem. Čeprav tudi mene motijo nekatere stvari, dostikrat pišem bolj pogovorno. Moja diplomska je bila lektorirana s strani priznane lektorice in bila je skoraj brez napak, ker sem res pazila. Sem hodila na tečaj kreativnega pisanja, imam zlato Cankarjevo priznanje, zasluga staršev pač, ker so me od malega opozarjali na vsako napako. Dostikrat se zatipkam, pa pridejo ven čuda stvari, tudi smešne... Kaj naj... pač tako je, hiter tempo, hitre misli in potem je tako. Tudi časa za branje več ni toliko kto včasih - do štirih zjutraj... In potem preberem kako tako neumno knjigo kot je bila omenjena... Ni po mojem okusu, po pravici povedano.

xxs

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

16. avg 2014 9:04

Pa saj se ni treba opravičevati za knjige, ki jih bereš - mogoče prej za tiste, ki jih ne? To seveda velja za vse nas.

Moje trenutno branje (n-tič): Jaz, Klavdij, cesar in bog von Ranke Gravesa (za vso prešpricano zgodovino v šolskih letih....)

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. avg 2014 9:59

xxs je napisal/a:

 Vem, že ko sem pisala, sem mislila popravit, pa nisem. Čeprav tudi mene motijo nekatere stvari, dostikrat pišem bolj pogovorno. Moja diplomska je bila lektorirana s strani priznane lektorice in bila je skoraj brez napak, ker sem res pazila. Sem hodila na tečaj kreativnega pisanja, imam zlato Cankarjevo priznanje, zasluga staršev pač, ker so me od malega opozarjali na vsako napako. Dostikrat se zatipkam, pa pridejo ven čuda stvari, tudi smešne... Kaj naj... pač tako je, hiter tempo, hitre misli in potem je tako. Tudi časa za branje več ni toliko kto včasih - do štirih zjutraj... In potem preberem kako tako neumno knjigo kot je bila omenjena... Ni po mojem okusu, po pravici povedano.



xxs

Posluš (hehehe), saj te nisem popravila zato, ker bi želela pokazati, da nimaš pojma o slovnici, da bereš butaste knjige, blablabla. Daleč od tega. Vsi delamo napake pri pisanju. Popravila sem pač zato, ker je to ena najpogostejših napak, ki jih delamo Slovenci. Samo zato. Če bi kdo drug to napisal, bi popravila pač njega. In to, kake knjige beremo - to zadeva samo nas. Drugi naj nas ne brigajo. Samo, da beremo!

lp

cervus

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

16. avg 2014 12:09

Zadnje čase sem imela nekoliko več časa za branje, tako da so se na mojem seznamu znašli:

- Murakami: 1Q84 (me je popolnoma posrkala vase, tako da sem obe knjigi prebrala v enem tednu)

- Hosseini: V gorah odzvanja (kot pri vseh njegovih knjigah sem se tudi pri tej večkrat jokala, priporočam za poletno čtivo)

- Pennac: Šolske bridkosti (odličen vpogled v psiho neuspešnega učenca, priporočam šolnikom, pa tudi vsem ostalim)

- Hendrix: Zdrav otrok in ljubezen staršev (nad njegovo Najino ljubeznijo sem bila navdušena, tale pa me je pustila nekoliko hladno, saj se mi je zdela vsebinsko preveč podobna Najini ljubezni)

- zdaj me čaka pa še druga polovica resnejšega čtiva - Tanja Repič: Nemi krik spolnih zlorab in pa Michael Kuhar: The Addicted Brain: why we abuse drugs, alcohol, and nicotine

 

No potem bodo pa verjetno že kakšne pravljice prišle v poštev :) (sem že kupila zbirko Za lahko noč Ele Peroci) 



katka85

Sporočilo je spremenil(a) katka85 dne 16. 2014 19:37

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

16. avg 2014 15:12

Kar tako na slepo sem poleg ostalih kjig vzela Kolibo, William Paul Youg. Začetek mi je deloval kot krimialka, ko eno deklico na taboru množični morilec ugrabi in ubije. Kasneje pa v knjigi prikaže očeta, ki ga ubija strašna žalost za izgubljenim otrokom, ker se krivi za to, da je do ugrabitve sploh prišlo. Odpravi se v kolibo, kjer je bila hči umorjena in tam preživi neverjetno videnje med spanjem, ki mu kasneje pomaga k sprijaznjenju z usodo. Osupljiva zgodba te pripravi k temu, da pričneš o Bogu razmišljati drugače. Predvsem bi jo priporočila tistim, ki so podobno bolečo usodo doživeli, pomaga ti na poti k duševnemu zdravju.

Hči se je spomnila, da je pred kakim letom to kjigo in pisatelja predstavila tudi Oprah v svojem šovu. Res je to kjiga, kateri podobne še nisem brala. Mislim, da bi jo z zanimanjem prebrali tudi ateisti.  

BABI 2+2

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

16. avg 2014 15:49

Sem brala omenjeno knjigo, ampak name ni naredila vtisa. Trenutno se "matram" z znanstveno fantastiko slovenskega pisatelja, katere zgodba se mi zdi brez smisla, ampak jo bom iz principa zglodala do konca. Knjige nerada puščam neprebrane.

 

Pred kratkim sem brala knjigi Praško pokopališče in Ime rože, avtorja Umberta Eca. 

Lp od R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti