Kaj beremo?

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

14. maj 2013 8:10

A poznate Goodreads? Lahko si ustvarite svoj profil in označite knjige, ki ste jih prebrali. Lahko sodelujete v raznih razpravah o prebranih knjigah. In še marsikaj.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

14. maj 2013 9:26

mojezlato je napisal/a:

Danes končala Preprosta resnica (Jodi Picoult),

 

Meni ena ljubših avtoric. In tale knjiga je odlična.

 

 

Sicer prebrala Camino: po stezi zvezd od Shirley MacLaine: tako-tako. Všeč, ko govori o poti, malo manj všeč pa njena duhovna potovanja vmes.

 

Začela roman Soba od Emme Donoghue. Od prve strani naprej vleče ko strela!

rag_doll

Sporočilo je spremenil(a) rag_doll dne 14. 2013 09:31

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. maj 2013 10:32

MBrando je napisal/a:

Tokrat BRUNNETIJEV drugi primer....
Ja tako je to ja, jaooo. Sprva sem mislil prebrat le eno knjigo izmed celotne DONNA LEON zbirke, a me je, tako kot mnogo drugih, zacumprala in sedaj sem "pojedel" že 3 knjige iz njene BRUNETTI serije. Jejžeš....

Še ena napeta in super detektivka;
WILLI HEINRICH; SAM PROTI PALERMU 

P.S: Kakšen preobrat. Lani spomladi/poleti totalno potopljen v ROMANE Z KULINARIČNIM NAVDIHOM, sedaj pa v ROMANIH Z DETEKTIVSKO TEMATIKO



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Greš po vrsti....potem imaš še nekaj branja pred sabo...sama sem nehala nekje pri 11 ali 12 knjigi..od takrat si želim videti Benetke...večerje imajo odlične

lp goga

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. maj 2013 11:11

gogad je napisal/a:

MBrando je napisal/a:

Tokrat BRUNNETIJEV drugi primer....
Ja tako je to ja, jaooo. Sprva sem mislil prebrat le eno knjigo izmed celotne DONNA LEON zbirke, a me je, tako kot mnogo drugih, zacumprala in sedaj sem "pojedel" že 3 knjige iz njene BRUNETTI serije. Jejžeš....

Še ena napeta in super detektivka;
WILLI HEINRICH; SAM PROTI PALERMU 

P.S: Kakšen preobrat. Lani spomladi/poleti totalno potopljen v ROMANE Z KULINARIČNIM NAVDIHOM, sedaj pa v ROMANIH Z DETEKTIVSKO TEMATIKO



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Greš po vrsti....potem imaš še nekaj branja pred sabo...sama sem nehala nekje pri 11 ali 12 knjigi..od takrat si želim videti Benetke...večerje imajo odlične



lp goga



JA TOČNO TAKOOOOO. Mene že sedaj vleče, saj sem že pozabil kje je kaj v Benetkah. Meni je res všeč njen stil in nasploh potek zgodbe. Ni tipična detektivka z poudarkom na gospodu komisarju. In ravno to mi je všeč da opisuje tudi življenje stran od službe; tako kot ste rekli, kjer opisuje kaj so imeli za kosilo/večerjo, kako se otroci obnašajo in odraščajo, kako je šel na kafico in se pogovarjal o drugiih nepomembnih zadevah.
1A...res me je pritegnilo. Prvo sem prebral deseti primer in hotel pol brat nekaj drugega a ni šlo. Sedaj berem drugi primer (tretja knjiga) in se že veselim tretjega primera in tega da že imam v planu ponoven obisk Benetk 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

14. maj 2013 12:05

Preprosta resnica je res dobra, se splača. Soba pa itak, sem zelo težko knjigo odložila.

 

rag_doll je napisal/a:

mojezlato je napisal/a:

Danes končala Preprosta resnica (Jodi Picoult),

 

Meni ena ljubših avtoric. In tale knjiga je odlična.

 

 

Sicer prebrala Camino: po stezi zvezd od Shirley MacLaine: tako-tako. Všeč, ko govori o poti, malo manj všeč pa njena duhovna potovanja vmes.

 

Začela roman Soba od Emme Donoghue. Od prve strani naprej vleče ko strela!

rag_doll



Sporočilo je spremenil(a) rag_doll dne 14. 2013 09:31

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

14. maj 2013 18:54

Danes pa vse, po vaših priporočilih:

Jodi Picoult:  Preprosta resnica

Jurij Ritheu:  Sanje v megli

Vanessa Bates:  Noge gor, pa bo !

Čez eno uro grem na mojo rekreacijo, potem je pa noč vedno tako dolga, ampak za sovico, ki potrebuje zelo malo spanja, se mi dozdeva, da sem prinesla premalo čtiva

babka1951

ela113  

član od: 26.4.2011

sporočila: 134

15. maj 2013 13:05

Ob vsem delu (renovacije ) najdem čas tudi za knjige... Po zaslugi ene kulinaričarke (hvala ti! ) čisto do zadnje črke pojedla prvi dve knjigi trilogije 50 odtenkov in začela tretjo. Glede na količino prostega časa mi gre zelo dobro... tako ene 8 ur za 550 strani Mimogrede... težka... ni za na dopust. Vleče pa kot strela

Naslednja pride na vrsto (po vaših priporočilih) Soba in Preprosta resnica.

 

MBrando: Donna Leona je bila tud meni zelo všeč (sem se pregrizla skozi takrat vse napisane knjige že pred leti - mogoče je zdaj že kaka nova ). Tako detajlno opisuje Benetke, da čutiš, kot da si tam. 

ela113

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

15. maj 2013 22:38

Naslednja knjiga je Nadomestne volitve, J.K. Rowling. Me zanima, če je tako dobra kot njena Harry Potter serija. Komaj čakam, da lahko zagrizem v njo, samo kaj, ko jo bom brala celo večnost.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. maj 2013 9:46

Sem v obdobju ne pretirano zahtevnih knjig, takih za na plazo

prebrala Carmen Reid - Manhattanski dragulji - zabavna zgodba o treh sestrah, ki zelijo ziveti svoje sanje, pa pri tem naletijo na tezave, kot je npr. kraja draguljev, itd...

Trenutno pa berem tigrovo sago - Coleen Houck: Tigrovo prekletstvo (1), Tigrovo iskanje (2), Tigrovo potovanje (3).

zanimiva fantazijsko ljubezenska zgodba (precej nepredvidljiva )

 

 

"Stressed is desserts spelled backwards!"

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

16. maj 2013 12:52

[citat=--mojezlato--]

Naslednja knjiga je Nadomestne volitve, J.K. Rowling. Me zanima, če je tako dobra kot njena Harry Potter serija. Komaj čakam, da lahko zagrizem v njo, samo kaj, ko jo bom brala celo večnost.

[/citat]

Pravkar jo imam v obdelavi in je odlična. Bere se hitro; jaz se prav zadržujem, da bo užitek dlje trajal

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti