Kaj beremo?

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

16. dec 2011 19:27

Janis, lahko ti jaz odgovorim, ker sem jo včeraj dobila v naši knjižnici brez problema.. Izdana je bila letos in res še nisem imela tako ohranjene knjige iz naše knjižnice... Lep pozdrav in veliko užitkov pri branju..

angelca

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

16. dec 2011 20:04

Pravkar prebrala Susan Elizabeth Phillips SAMO ZAME. Res lušna, taka za sprostitev pred spanjem.

Poleg te pa od iste avtorice še: Lov na nevesto, Reci da, Zakaj prav ti? in Očarljivec.

buča

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

17. dec 2011 5:43

Janis, knjiga je bila meni res odlicna. Res je nova, izsla je letos, ce jo imajo v tvoji knjiznici pa preveri na cobissu (lahko si jo tudi rezerviras).

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

17. dec 2011 9:02

angie.orhideja in rebecca, hvala za odgovore! Ravno na cobissu sem jo iskala, pa jo pri nas očitno še nimajo. Ampak me ne skrbi, gotovo jo bodo priskrbeli, če je tako dobra

JJ

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

18. dec 2011 19:45

Bijem bitko s Stepnim volkom. Prvo sem s težavo požirala besede, sedaj se z užitkom prepuščam zadnjim stavkom v knjigi.

Suzi

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

18. dec 2011 20:34

Morska katedrala in Fatimina dlan. Obe sta od istega avtorja, vendar se mi zdi prva veliko lažje berljiva. Mogoče tudi zato, ker mi tema v drugi (verske razprtije v prvem tisočletju) nekako ne potegnejo.

Sedaj berem Gladiatorja. Odlična knjiga, opisuje upor sužnjev na Kreti po potresu in cunamiju v času Rimske nadvlade.

peter

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

21. dec 2011 12:45

na mah prebrala Koktajli za tri od Sophie Kinsella (avtorice Strastnih zapravljivk). Ljubek roman o treh prijateljicah, ki se enkrat na mesec srečajo ob koktajlih in prihod ene nove osebe povrzoči pravo zmedo....

matejaoz

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

22. dec 2011 11:15

Tudi jaz imam "na čakanju" za praznične dni Koktajli za tri, pravkar pa sem odložila Proti vetru, A. Caso - ganljivo čustveno žensko branje. Vmes pa berem še Kako um zdravi telo, kar tudi priporočam. Pa pred kratkim pa sem z užitkom prebrala tri knjige (Kaj bi brez tebe, Ker te ljubim, Ne zapusti me) avtorja G. Musso-ja. Super zgodbe, prežete z ljubeznijo z rahlim pridihom nadnaravnega.

neny111

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

23. dec 2011 0:34

Dokončala vse štiri dele Ozirisovih skrivnosti (C. Jacq) o starem Egiptu. Zanimivo, ampak tumač razvlečeno. Med 2. in 3. delom sem se en mesec malo mučila z O lepoti (Z. Smith) in tudi prebrala (kar sicer ni moja navada, če mi ne potegne tam nekje do 70 .strani, odložim). Zdaj me čaka Jaz, gejša, potem pa verjetno Skrivno življenje čebel, če me ne bo prej kaj drugega premamilo. Pa drug teden imam nekaj dni dopusta in ne greva nikamor :)

rag_doll

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

23. dec 2011 0:37

Cila je napisal/a:

rimljanka je napisal/a:

O, Cila, 2. krog Otrok zemlje tudi mene čaka. Ja, zelo verodostojno predstavlja naše prednike in "prednike" pred nekja desettisočletji. O, a 6. knjiga prihaja, bo segla do bližnje preteklosti?


rimljanka

O vsebini zadnje knjige in zaključku zgodbe ne vem nič. Našla sem nekaj mnenj tistih, ki so jo prebrali v originalu in nekateri niso bili preveč zadovoljni s koncem. Je pa vprašanje, kaj so pričakovali. Meni se zdi zgodba večplastna in kamorkoli se bo odvila, mi bo prav.

Mi pa vseskozi hodi na misel, da bo pisateljica morda povezala Ajlino posebno "grleno" izgovorjavo z današnjo francoščino.

Cila


Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 16.okt 2011 13:18

 

O, fino, tu še ena navdušenka :) 6. del sem si kupila, ne vem, če ne bom pred tem še enkrat prebrala 5., prejšnje sem že 2 x. 6. si pa kar malo bojim vzet v roke, ker vtisi tistih, ki so prebrali, niso najboljši ...

rag_doll

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti