Kaj beremo?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. jul 2011 22:24

Ana Karenina. Prebral! Če mal poguglate samo vzdihovanje, kolk da je fajn, najboljši roman vseh časov............., pol me seveda pritegne. Gre za večno zgodbo, ki se kahko vmesti v vsako kulturo, v vseh časih od kakšne prvotne skupnosti do recimo sodobne družine kjerkoli na svetu, ne glede na versko prepričanje ( ali brez ), ne glede na socialni status............ Gre za zgodbo, " srečno " poročene ženske s osemletnim otrokom ki se onegavi s kurbirjem in ostane noseča. Mož je celo pripravljen ( kako tipično ) vse pozabit, naj se neha kurbat. Ona seveda ne neha, in je doleti, kar bi je doletelo v katerikoli družbi za tako obnašanje. Seveda se ima za več vredno, ona je edina " poštena ", ona prizna svojo "ljubezen ", druge pa ne, vsi so krivični............Priznati je treba, da avtor ( L. N. Tolstoj ) se ne izjasni o moralni plati cele zgodbe, vendar napisat tako knjigo o navadni kurbi je malo preveč. Jaz nisem ravno ljubitelj romanov o kurbah, vendar se mi zdi, da je o tem veliko bolših knjig. Totalno razočaran!

ežoj

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. jul 2011 23:27

tulka

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

20. jul 2011 18:00

Tudi jaz sem potiho mislila približno tako kot Ežoj, vendar glede na slavo romana in pisatelja tega nikoli ne bi napisala. Mi je pa že veliko bolj všeč Tiho Don.

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

20. jul 2011 18:38

Khaled Hosseini: Tisoč veličastnih sonc

Že njegov Tek za zmajem me je navdušil, ta pa se mi je še bolj približal zaradi ženske tematike. Njegove knjige so mi malo šokatno,pretresljiva, pa nažalost tako resnične...in vsaj nekaj mi na všečen način približna vzhodno kulturo...res dobra knjiga

Roncolino

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

20. jul 2011 19:04

Pravkar prebrala The Winter Sea (Suzanna Kearsley). Poletno branje, dvojna ljubezenska zgodba z zgodovinskim ozadjem in ščepcem paranormalnega, a zelo berljiva. Priporočam nepoboljšljivim romantikom.

 

ežoj, nadaljuj z Gospo Bovary (naj ti prišepnem: tudi to je zgodba o eni izmed nas, kurb

sonci

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

20. jul 2011 19:21

sonci je napisal/a:

 

ežoj, nadaljuj z Gospo Bovary (naj ti prišepnem: tudi to je zgodba o eni izmed nas, kurb



sonci

 

Ta knjiga pa je meni predstavljala grozljivo mučenje. Sicer je bilo to še v najstniških časih (obvezno domače branje), mogoče bi mi bila sedaj bližje... ampak težko verjamem. Ker ta ženska je bla res čist zafurana od romantike.

JJ

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

20. jul 2011 19:25

Ežoj, no ja, tale tvoj opis Ane Karenine ni ravno po mojem okusu....

Poskusi z Mi (Zamjatin), Onjeginom Puškina, Zapiski iz podtalja Dostojevskega. Ali pa z Bulgakovom, Pelevinom, Jerofejevim, Nabokovim. 

Saša

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

20. jul 2011 19:26

JJ, se pridružujem tvojemu mnenju o Gospe Bovary.... res rada berem, tale knjiga mi pa nekako "ni potegnila". Mučenje...

Saša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

20. jul 2011 19:39

he,he ežoj, daj no ...

 

Ko mož prebere, ker se je prvi zagrebel zanjo, pride na vrsto Ruhnama, avtor Sapramyrat Turkmenbasi. To pa je knjiga, da ne rečem KNJIGA .... saj ni za verjet, da je možno, pa vseeno.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti