Kaj beremo?

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

17. avg 2009 20:55

Ravnokar prebrala "Žalostne kurbe mojega življenja" by Gabriel Garcia Marquez, sledi " Vabilo na usmrtitev" by Vladimir Nabokov. Margot

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

17. avg 2009 21:11

Prebrano Sparks Nicholas - Dragi John. Lahko poletno branje, lepa ljubezenska zgodba med ameriškim vojakom in študentko specialne pedagogike. Alcika

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

18. avg 2009 14:04

Kluun : Vdovec (nadaljevanje Pride ženska...) Igor Karlovšek- Mojca (v njegovem stilu - meni všečno) Jill Mansell - Pravi zame (lahko poletno branje) Tina

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

19. avg 2009 7:36

Khaled Hosseini:Tisoč veličastnih sonc. Lepa knjiga končala v treh dneh, čeprav ima 530 strani. petardica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

20. avg 2009 10:27

Slavenka Drakulić - Frida Boris Dežulović - Jebo sad hiljadu dinara Mavis Cheek: Ljubavni život moje ujne (sem na morju, pa tam kupujem, zato so vse knjige v hrvaščini) Mamamia mamamia

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

20. avg 2009 14:34

Kruh na vodi - 2. del (kar lepa družinska zgodba) buča

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

20. avg 2009 21:33

proxima je napisal/a:
@mamamia: ko ravno omenjas Dezulovica, te dni imata z Ervinom Hladnikom Milharcicem nenadkriljiv pissing contest v Dnevniku...:))) jaz umiram od smeha. Kronolosko: Reševanje vojaka Dežulovića Reševanje vojaka Hladnika-Milharčiča Dostojanstveno, toda odločno (upam se na kako nadaljevanje..:))) lp, proxima
Ja, ta dva itak redno berem, na morju tudi Dnevnik kupujem... Dežulovića se spomnim še iz Ferala .... Zdaj sem pa umirala od smeha, ko je oisal o gradnji mostov na Hrvaškem. Je nekako napisal, da povsod gradijo mostove da skrajšajo pot, le na Hrvaškem, da jo pdaljšajo (Pelješac), potem pa omenil most, " do kojeg nema ceste ni s lijeva ni s desna, te most od ni odkuda vodi nikamo...". Knjiga, ki jo omenjam, pa je v stilu filmov Nikogaršnja zemlja in Gori vatra - polna iskrivega črnega humorja, skozi katerega se kaže vsa nesmiselnost vojne. Vzporedno pa berem Ja sam Ok, ti si Ok. Mamamia mamamia

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

21. avg 2009 16:36

Mene pa je letos moje poletno branje malo razočaralo. Predvsem od Bartimejusove trilogije (Jonathan Stroud), sem si obetala več. Prva knjiga je še nekako šla, ostali dve pa s težavo. Karakterji so premalo izdelani, zgodba je večinoma predvidljiva. Dobra stran je lepo prepletanje zgodovinskih dejstev s Stroudovim domišljijskim svetom. Vseeno raje priporočam tole: Carlos Ruiz Zafón - Senca vetra: Fantastično branje. Napeta in hkrati lepa zgodba, pravšnja mera cinizma in surrealistični elementi, ki jih avtor vpleta v sicer realno okolje. Če kdo pozna kakšnega avtorja s podobnim stilom, naj mi prosim sporoči ;) Zanimiva mi je bila tudi Lisa See - Snežna roža in skrivnostna pahljača. Zanimiva zgodba o življenju žensk na Kitajskem v 19. stoletju, podprta z zgodovinskimi dejstvi in na trenutke izjemno pretresljiva. Kalpana

simpatija  

član od: 4.7.2009

sporočila: 135

26. avg 2009 18:31

Jaz sem še bolj nova na tem forumu pa se bom kar pridružila peterdici knjga Tisoč veličastnih sonc je enkratna ali pa kdor ima rad lahko branje tako za lahko noč priporočam Zimsko vrtnico . simpatija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti