Kaj beremo?

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

17. jan 2009 12:13

Biba 22, naslov je PEARL-MAIDEN - A Tale Of The Fall of Jerusalem RadaJem

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

17. jan 2009 13:18

Mene pa nekaj zanima.... Kako je naslov knjige v ang " dekle z biseri " ?? biba22

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

17. jan 2009 13:23

Ops....2x sem poslala isto...sorry :( Sprašujem zato,ker sem gledala film in sem ga kar požirala.Sklepam,da mora bit knjiga še lepša! Hvala za odg RadaJem Lp biba22

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

17. jan 2009 14:10

Še neki me zanima.... Jaz sem sicer gledala film sam po mojem obstaja tudi knjiga tega filma in sicer je ljubezenska zgodba v kateri se en kitajc zaljubi v zelo zelo mlado deklino ki je prau tako iste rase ali je celo tajka česar se ne spomnem dobro.Je pa bila,kar orenk razlika med njima. Vem,da je on zelo zelo bogat in ona pa reva.Na koncu se konča tko,da ji on nekaj pusti sam vsak gre zase. Se mogoče spomne kdo tega filma oz za knjigo me zanima,če obstaja? Jaz se nikakor naslova ne morem spomnit! Lp biba22

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

17. jan 2009 14:35

Biba22, na Project Gutenberg jo imaš zastonj, če ti ni odveč branje na ekranu. http://www.gutenberg.org/etext/5175 Za film pa ne vem. RadaJem

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

17. jan 2009 14:39

Super hvala!!:) Lp biba22 Sporočilo je spremenil(a) biba22 dne 17. jan 2009 14:39:40

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

17. jan 2009 14:53

Trenutno končujem Zločin in kazen (domače branje). Me je bilo pred branjem kar malo strah, če jo bom sploh prebrala, zato sem si sposodila original in skrajšano (v bistvu je obvezno, da preberemo skrajšano) verzijo. Ko pa sem prebrala prvih nekaj strani originala, sem se odločila, da kar nadaljujem. V bistvu se mi zdi, da je ena boljših knjig in hkrati težjih, ki sem jih brala. fleur

tinka22  

član od: 16.3.2008

sporočila: 2

18. jan 2009 12:47

KNJIGO MI JE POSODILA MOJA NAJBOLJŠA PRIJATELJICA, PREBRALA JO JE V TRH DNEH IN JE NI MOGLA SPUSTITI IZ ROK, NEVERJETNO!!!ZDAJ JO BEREM JAZ IN JE NAJLEPŠI ROMAN VSEH ČASOV, VSEBUJE LJUBEZENSKO ZGODBO IN VELIKO ZANIMIVIH RESNIČNIH STVARI KI SO SE ODVIJALA V ČASIH VOJNE !!! tinka22

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

18. jan 2009 14:29

tinka22 katero knjigo pa bereš? lp goga

cvetkolinka  

član od: 26.3.2006

sporočila: 27

21. jan 2009 16:10

Carol SCHAEFER: Babice svetujejo svetu: starešinke ponujajo svoje videnje rešitve našega planeta (Založba Gnostica, 2008) Trinajst babic, večinoma predstavnic različnih indijanskih plemen, sestavlja Mednarodni svet trinajstih staroselskih starih mam. Babice so zdravilke, šamanke, spoštovane ženske v svojih skupnostih. Na podlagi bogatih izkušenj, ki jih imajo ter modrosti in prerokb svojih plemen predstavljajo svoje poglede na naraščajoče onesnaževanje okolja, vse večjo odtujenost, materializem... Ponujajo pa tudi rešitve, pri čemer poudarjajo pomen znanja svojih prednikov. Duhovno obarvano branje. Ayaan HIRSI Ali: Infidel - Odpadnica (Založba Tuma, 2008) Gre za avtobiografijo - Ayaan, rojena leta 1969 v Somaliji, je odraščala v večinoma precej ortodoksnem muslimanskem okolju. Zaradi političnih razmer v rodni Somaliji del svojega otroštva in mladostništva preživi še v Saudski Arabiji, Keniji in Etiopiji. Leta 1992 pobegne na Nizozemsko, kjer začne kmalu opozarjati na konflikt med zahodnim svetom in islamom, posebej pa izpostavlja še položaj žensk v islamu. Goncalo M. TAVARES: Gospodje (Študentska založba, 2008, Zbirka Beletrina) Gospodje - Valery, Henri, Juarroz, Brecht, Kraus, Calvino in Walser so dokaz, da obstaja veliko pogledov na svet. Tako razmišljajo o številnih vidikih življenja, pripovedujejo zgodbe...Gospod Valery npr. vsakodnevne pojave razlaga s pomočjo logike, Henri je bolj enciklopedičen gospod, obvezno s kozarčkom absinta v rokah, gospod Brecht pripoveduje zgodbe in ugotovi, da ima vedno več poslušalcev... Zabavo - "filozofsko" branje. ("Gospod Valery je bil majhen, a je veliko skakal. Razlagal je takole: Takšen sem kot veliki, le za manj časa.....") Joanne HARRIS: Čokolada (Učila International, 2008) Vianne prinese nov veter v francosko vasico Lansquent, kjer odpre čokoladnico. Za vaškega župnika Reynauda pa predstavlja resno grožnjo, saj njegove župljane s čokoladnimi dobrotami vabi v "skušnjave" - in to ravno v postnem času. Fino branje, še posebej za vse čokoholike. Pa še naslovi treh knjig, ki sem jih po naključju prebrala skorajda "na kupu" - so pa vse na temo ljubezni in (po)potovanja v času: Guillaume MUSSO: Boš čakal name? (Učila International, 2008) Marc LEVY: Prihodnjič (Vale-Novak, 2008) Audrey NIFFENEGGER: Žena popotnika v času (Učila International, 2006) Lep pozdrav! cvetkolinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti