Kaj beremo?

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 555

20. nov 2008 19:19

Prejšnji teden sem z užitkom prebrala žepno knjigo Poletni sestri.No pa seveda vsaki dan oziroma skoraj vsaki dan berem KULINARIKO.Pravi moj dragi,da sem z njo zasvojena.Dobro,da je to ta zdrava zasvojenost,kajti drugače bi se mi slabo pisalo. chappy

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

20. nov 2008 20:57

marley in jaz je pa res super knjiga. Živali že tako ali tako ne bi imela v hiši, ta knjiga me je v to še bolj prepričala, vendar je pisatelj tako lepo opisal povezanost človek - žival da sem na koncu jokala, vmes, med branjem sem se pa nekajkrat kar na glas zasmejala, da je moj mislil, kaj mi je....Pisatelj je tako lepo in doživeto vse opisoval, da sem si kar v živo predstavljala njihove dogodivščine, sploh tista kako je Marley pazil na dojenčka mi je bila posrečena. sedaj pa berem vse po vrsti od james pattersona in sidney sheldon (kriminalke, ne morem brez umorov in iskanja morilcev ) . Morala bi biti kriminalist, pa sem prepozno ugotovila kaj me zares zanima. Sem rojen raziskovalec. Beli oleander sem imela možnost prebrati in potem gledati film, pa na momente ne veš kaj kam paše. Podobnost pa je precejšnja. kleo

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

20. nov 2008 21:05

Jedert...lahko samo vprašam kaj se ti je recimo zdelo kot pretiravanje? nitta

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

20. nov 2008 22:38

 

Svenska, dobrodošla v kulinariki, vidim da si čisto "frišna".Glede na tvoj nik se sprašujem če si kaj povezana s švedsko. Si slovenska flika na Švedskem?

 

[citat=--svenska--]4. Janet Fitch: Beli oleander (dokaz da so knjige, vsaj v tem primeru, veliko boljše od filmskih priredb)

To sem jaz občutila ko sem po branju Bele masajke gledala film.Zelo okrnjena vsebila, sem bila zelo razočarana.

Aki

PIKA1  

član od: 25.10.2007

sporočila: 30

21. nov 2008 8:39

Prebrala Ne dam svojega otroka, pretresljiva a zelo dobra knjiga. Sedaj pa berem Dnevnik Hiacinte Novak, smešna, dobra knjiga, za sprostitev. PIKA1

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

21. nov 2008 10:52

Nitta, kaj se mi je zdelo kot pretiravanje? Na primer opisi, kaj vse je kuža požrl. Zdi se mi nenogoče, da bi vsi tisti tujki, ki jih je spravil vase, šli vselej brez škode "skozenj" (ne da bi mu poškodovali prebavni trakt). Drugače pa je avtor življenje s psom orisal na izredno topel način. Marleya kljub njegovi težavnosti enostavno moraš vzljubiti, saj je hkrati tako dobrodušen in prijazen kuža. jedert

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

21. nov 2008 11:19

Aki, hvala za dobrodošlico . Na izbiro nika pa so vplivale letošnje počitnice pri sorodnikih na Švedskem. Ko sem v bazi odkrila recept za švedske cimetove "kanelbullar-je", sem vedela da je vpis na kul slo neizogiben. Pa prijazni ljudje kot si ti so samo še pika na i. lp svenska

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

21. nov 2008 22:15

Sprašujem, ker se je meni osebno zdel malo napihnjen tisti prozor, ko sta s sanmi presankala celo dolino, pes pa mu je vseeno ves čas lizal obraz. Sama namreč živim s zlato prinašalko (ena izmed sort njihove vrste je tudi Labradorec, pač retrieverji (upam da prav napisala)) in se takih podvigov na saneh ne bi nikoli upala. Moram pa vam povedati, da je naša psička ko je bila stara nekje eno leto vsak teden pojedla kak kuhinjski servet, veste tisti za posodo brisat :) enostavno zvela v kuhinji iz radiatorja in celega pojedla. Tako da smo morali ko je šla na veliko potrebo iti za njo in stopit na celi nepoškodovani servet (ali pa kake nogavice, ni preveč izbirčna) ki ji je visel iz riti, da ga je tako spravila ven :) se sliši tukaj grdo mi pa smo se smejali ko nori, ne bat tisti servet je šel direkt v smeti. Pa da o prebavljenih igračah, gumic za lase, vezalkah, itd ne govorim :) zato sem mu to zgodbo verjela. :) upam da me ne boste kregali ker je čisto mimo teme, no morda pa ni saj razglabljamo o knjigi :) vsaj posredno nitta

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

28. nov 2008 9:57

zbogom afrika in vrnitev v barsaloi. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

28. nov 2008 10:04

Corinne Hoffmann - Bela Masajka Prebrala sem jo na mah! Majdina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti