Kaj beremo?

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

10. jun 2008 20:41

Berem Svetlano Makarovič: S krempljem podčrtano. Tolko resnic, prikazanih na sarkastičn način, da mi je kuj slabo. Vse, kar mislim, ona kuj vun butne. tumpika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. jun 2008 20:49

Proxima, zdaj sem pa fejst jezna, da veš.

Mojo oboževano, s skrivnostmi zastrto, s pridihom barbarstva, s tančico ljubezni in mističnosti odeto knjigo si brezobzirno položila na hladno, jekleno, z bleščeče belo lučjo obsijano secirno mizo in jo hladnokrvno,  realistično, brezčutno zanalizirala in razcepila na prafaktorje.

Ne grem se več, da veš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lp

cervus

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

10. jun 2008 20:54

proxima je napisal/a:
Skratka, jaz bi ga dala kot obvezno domace branje vsaj trikrat do konca srednje sole, da bi se ta skript temeljito vbil v glavo dorascajoci mladini (namesto jedelj-pomaranč, mater-sem-zatajil, skodelic-kave in "hrepenim po nedosegljivih jeticnih malomescankah, medtem ko brezskrbno delam otroke trinajstletnicam iz nizjega sloja"). Da ne govorimo o tem, kaksen prima film bi to bil, ce bi se ga lotil npr. Peter Jackson (reziser Gospodarja prstanov). (isto velja za Pod svobodnim soncem). lp, proxima

 

Proxima, se popolnoma strinjam s tabo (tudi glede "Pod svobodnim soncem"). Sem pred nekaj leti hotela postati prevajalka samo zato, da bi prevedla nase Bobre v italijanscino in anglescino. Seveda ne vem, kaksen uspah bi imeli kot knjiga, ampak glede na Gospodarja prstanov, ce bi naredili film, bi bilo mogoce zanimivo.

 

PS proxima, in enkrat mi bos zaupala, kdaj se se ti srecala s prof. J. Bezlajem.

Jerneja USA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

10. jun 2008 21:03

Jerneja USA je napisal/a:

PS proxima, in enkrat mi bos zaupala, kdaj se se ti srecala s prof. J. Bezlajem.

 

Še ena firbčna, he he ...mene tudi firbec, taisti...

rimljanka - zasebno mnenje

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

10. jun 2008 21:37

Ja rim, sem zasledila, pa proxima kar nic... No, upam da kdor caka, docaka...

 

LP

Jerneja USA

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

11. jun 2008 10:01

Gospe in gospodje , prosim, če mi lahko svetujete kakšno knjigo glede vzgoje otrok, predvsem v času pobertete, ter kakšno knjigo o tem, da bi pomagala pri mojem razvoju, ne vem kako naj to razložim,

da bi naprimer lažje ostala mirna v kakšni situaciji, ko te pobertetnik skuša koliko deleč dovoliš itd.

 

Pa mogoče bolj po domače varianta, mi je zdravnica svetovala eno knjigo, pa bi poleg morala imeti še slovar tujk, saj je bila zelo strokovna, tako, da ni šlo.

pa hvala vsem in lp

 

 

sladkajmo se

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

11. jun 2008 10:13

mizarka, kadar so najstniki sitni, si skuhaj eno dobro kavo, vzami v roke eno dobro knjigo. In odklopi. Nič kuhat, prat, peglat... In povedat, da imaš tudi ti pravico do lepega in mirnega življenja. drugače pa ena od knjig je Na pomoč, najstnika imamo. http://www.ednevnik.si/entry.php?w=ustvarjalnost&e_i sama je sicer nisem brala. klavdija

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

11. jun 2008 11:20

Jerneja USA je napisal/a:

Ja rim, sem zasledila, pa proxima kar nic... No, upam da kdor caka, docaka...

LP

[kuza] Jerneja USA
JB je bil nas profesor za umetnostno zgodovino na takrat SNŠ Bežigrad, sedaj spet bezigrajski gimnaziji. lp, proxima

bmirka  

član od: 9.6.2008

sporočila: 9

11. jun 2008 13:12

Bela Masajka ... vse tri dele... bmirka

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

11. jun 2008 14:12

ČRNA VRTNICA; dober roman o ljubezni, družinskih vrednotah in spoštovanju drugačnosti-unikatnosti madronsica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti