Kaj beremo?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

3. jan 2015 22:12

V branju Harari:Sapiens, Kratka zgodovina človeštva. Še ena izmed: NUJNO prebrati, bo rekla. Se kar zamisliš.

rimljanka

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

4. jan 2015 8:16

Prebrala med prazniki:Bračkovi na potovanju ,zanimiva knjiga,kako si nekateri upajo z otroki potovati po svetu,nekateri pa še z agencijo ne upamo dlje kot do prvih toplic.Res kapo dol družini Bračko.

Zdaj imam v delu ;Afrika moja strast od Corinne Hofmann.

jesen

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. jan 2015 9:10

John Grisham - Prevarant - odlicna

Sem priblizno na polovici pa se vedno ne vem zakaj se gre  - ne cisto zares, le kar naprej so preobrati...

"Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

4. jan 2015 13:51

Mi je prinesel dedek Mraz in sem že skozi: S. Weintraub, Silent Night (the remarkable Christmas truce of 1914).

Ko sem leta in leta poslišala stričeve zgodbe iz druge svetovne vojne, sem se tako zelo smilila sama sebi (pa zakaj moram jaz to prenašati??????). Ko pa se jih spomnim zdaj, me spreleteva srh, kaj so ljudje vse preživeli in kljub temu ostali normalni. To je ena takih neverjetnih zgodb iz prve svetovne vojne, ki daje upanje, da vse dobro v človeku vseeno nikoli ne umre.

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

4. jan 2015 14:36

Pred dnevi sem gledala filmsko upodobitev tega dogodka, že to je bilo kot čudežni napoj za mojo dušo.

Tudi v eni izmed dnevno informativnih oddaj je bilo govora o tem, ob odkritju spomenika v obliki nogometne žoge na bombi, pa tuhtam, je v knjigi res poudarek prav na nogometu?

lp

mzm

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12860

4. jan 2015 17:58

   Mimogrede, mojezlato, iskrene čestitke tudi iz moje strani, za rojstvo . Obema želim veliko zdravja  in lepih trenutkov.

mopsika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

5. jan 2015 8:20

mišzmoke je napisal/a:

Pred dnevi sem gledala filmsko upodobitev tega dogodka, že to je bilo kot čudežni napoj za mojo dušo.

Tudi v eni izmed dnevno informativnih oddaj je bilo govora o tem, ob odkritju spomenika v obliki nogometne žoge na bombi, pa tuhtam, je v knjigi res poudarek prav na nogometu?

lp
mzm

Osrednji dogodek je bila pač nogometna tekma, jasno, tudi v knjigi. V bistvu je pa nogomet čisto postranska zadeva, oziroma - lahko bi bilo kar koli, pa bi sporočilo ostalo isto.

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

5. jan 2015 9:49

Hvala.
V filmu je šlo vse v zvezi z nogometom zelo hitro mimo, od tod moja radovednost ( bom morala še malo počakat na knjigo) in jasno, pri tako pomembnem sporočilu je "papir" res nepomemben.

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti