Kaj beremo?

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

4. avg 2014 10:22

 

MBrando je napisal/a:



P.S: Se predlagaš oz.imaš kaj v glavi glede knjig tipa VIDMAR,MAL,PREGL,NOVAK...da so mladinski romani, da je noter akcije in iskrivosti, morda kakšna družba (ala 5 prijateljev oz zvesti prijatelji)? 
Vse ideje dobrodošle.



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

 

MBrando,

poznaš pisateljico Marinko Fritz Kunc? Njena dela Janov krik, Borboletta, Zbogom prijatelj moj in še nekaj drugih, so mogoče nekaj, kar bi ustrezalo tvojemu bralnemu okusu in temu kar iščeš. Moj predlog . Brala sem jih nekaj let nazaj in so mi bila zelo všeč. Uživaj v branju!

Fora

Pokraculja  

član od: 13.8.2008

sporočila: 74

5. avg 2014 12:23

Cel kup predlogov ... in ...

Ne se mi smejati ... ampak kolikokrat hočem kak lajk kam pritisnit ... ker so mi bile knjige všeč...

torej lajkamo... :)

Super predlogi...

Lep dan vsem !

Priporočam ... ker je dežek pežek...

Divja Princesa

Angel varuh

Dar

Gradovi

takole si sledijo romani od Garwood..

Romantični...

 

Pokraculja

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

5. avg 2014 16:02

MBrando je napisal/a:



P.S: Se predlagaš oz.imaš kaj v glavi glede knjig tipa VIDMAR,MAL,PREGL,NOVAK...da so mladinski romani, da je noter akcije in iskrivosti, morda kakšna družba (ala 5 prijateljev oz zvesti prijatelji)? 
Vse ideje dobrodošle.

 

Hm..Mal mi ne sede kaj preveč, od njega sem brala samo Nedelje nekega poletja in Hitro, hitreje..od Vidmarjeve še Hišo groze..na pamet mi je padel še Dim Zupan..njegova knjiga Leteči mački mi je ostala v spominu kot ena od tistih knjig, ki jih prebereš v eni noči  mogoče ti bo všeč. Na foro zvestih prijateljev pa mogoče Zupanova Trnovska mafija, simpatična mladinska knjigica. Uživaj v branju

NaturensGalleri

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

8. avg 2014 17:10

Vreme je bilo, kakršno je bilo, mi je bilo naklonjeno. In knjige, ki sem jih ponesla s seboj, so mi bile prijateljice.

Dvakrat sem prebrala - Igor Plohl - Ne domišljaj si !

Vsi, ki so prihajali k meni, so prišli iz ljubezni. Ljubezni do prijatelja, sina, brata, strica ali znanca.

Vsak je prinesel košček te ljubezni s seboj in mi jo pustil ob odhodu.

Zaradi nje, mi je bilo v najtežjih trenutkih življenja lažje.

Velikokrat mi je dala krila, ko sem se že skoraj utapljal v morju žalosti, jeze in obupa.

In potem, ptič razpre krila...

Nikoli, nikoli ne bom klonila, prišel bo čas, ko bo treba oditi, ampak tudi takrat se brez boja ne bom predala

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

8. avg 2014 18:58

Tudi jaz sem, od kar so se začele počitnice, prebrala nekaj zanimivih knjig:

- Za začetek V OGLEDALU, V UGANKI pisatelja Josteina Gaarderja (znan po Zofijinem svetu), o umirajoči deklici, ki se med spanjem srečuje z angelom Arielom. Pogovarjata se o vseh mogočih zemeljskih in nebeških čudesih, pa tudi o čisto običajnih stvareh, o katerih se ponavadi ne sprašujemo, ker se nam zdijo samoumevne. Hitro berljiva, filozofsko obarvana knjiga, ki jo prebereš v treh večerih. Priporočam, prijetno branje, ki pa vsaj meni ni razodelo kake posebno globoke resnice.

- Potem je sledila KNJIGA O BLANCHE IN MARIE švedskega avtorja po imenu Per Olov Enquist. Spremljamo zgodbo Blanche Wittman iz konca 19. stoletja, na kateri je nevrolog Charcot v znani pariški psihiatrični bolnišnici utemeljeval diagnozo "histerija" in jo pred širnim občinstvom tudi zdravil (znana je tale slika), njegov učenec je bil tudi Freud. Kasneje je Blanche zapustila psihiatrijo in postala pomočnica Marie Curie. Tako spremljamo tudi Marijino zgodbo, pri čemer se prepletajo dejstva (marsikaj na osnovi Blanchinega dnevnika, pa seveda raznih drugih virov) in fikcija. Zaradi radioaktivnosti radija od Blanche na koncu ostaneta samo še glava in torzo, živi pri Marie, ta pa ima poleg znanstvenega dela tudi precej burno zasebno življenje.. Priporočam vsem pogumnim ženskam! Čeprav se na začetku zdi tekst nekoliko zahteven, je mene zgodba zelo hitro zelo potegnila noter.

- Agatha Christie: Zadnja slika (hecen prevod iz ang. Five Little Pigs). Klasična Agathina kriminalka, ki mi je rešila en ekstremno deževen dan na morju.

- Siddhartha Mukherjee: Kralj vseh bolezni. Biografija raka; o zgodovini, razvoju diagnostike in zdravljenja raka, o psiholoških vidih bolezni, o soočanju z njo iz vidika pacientov in zdravnikov. Vredna branja, ker je v bistvu ena taka epopeja o premagovanju znanstvenih problemov.. pri čemer ta konkreten problem seveda še zdaleč ni premagan. Pisatelj je Indijec, ampak živi in dela v ZDA in slog je ameriško lahko berljiv, tekoč in kolikor se da poljuden. Je pa dolga knjiga, pa ne da se je zelo dosti naenkrat prebrat (vsaj jaz), ker je toliko raznih neuspehov opisanih, da te (me) kar malo potre.

 

perpetua

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

9. avg 2014 6:47

HVALA, DAME MOJE za predlagano. Vsekakor zapisano in dano v LITTLE HORROR BOOK OF BOOKS 



Trenutno razpet med krutim umorom, ter klasiko hollywoodskega establišmenta. Ohh, ohhh, rabil bi 4 oči, saj pri obeh knjigah grizem nohte, sanjam in ne najdem miru. MUST....READ....ALL...THE...TIME; najraje nekje zunaj na klopci, saj pol še INTENZIVNEJŠE padem v dogajanje. uff uff

1. Osredkar, Meta: Umor v Šmihelski vasi
2. Colombani, Florence : Marlon Brando : anatomy of an actor

Eno knjigico pa še berem, da se odpočijem od drugih dveh 

3. Vidmar, Janja: Krvava legenda


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

9. avg 2014 10:23

EJ, moj Brando velikokrat sem že zapisala, da meni kriminalke ne sedejo....

rada pa preberem vse, kar zapišete...

v srcu vas nosim s seboj, ko meditiram nad meni ljubim jezerom, zrem v višave, kamor več ne morem

pol pa, parkrat počasi naredim rekonstrukcijo branja, ki ga največkrat prehitim...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

9. avg 2014 14:08

Tako - prebrala čisto vseh 746 strani knjige Dežela poslikanih jam, avtorice Jean M. Auel. Gre za zadnjo od šestih knjig iz zbirke Otroci zemlje - dogajanje kakšnih 30-35.000 let nazaj. Zelo, zelo obsežno branje, a knjige so napisane vrhunsko in besedilo in dogajanja vlečejo, vlečejo ...

 

lp

http://zaspancki.si/

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

9. avg 2014 21:17

James Pattersin @ Maxine Paetro..Zasebnost..Prva knjiga iz nove serije kriminalk...Preiskovalna gencija Zasebnost..

lp goga

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. avg 2014 21:24

vanjatajnsek je napisal/a:

Tako - prebrala čisto vseh 746 strani knjige Dežela poslikanih jam, avtorice Jean M. Auel. Gre za zadnjo od šestih knjig iz zbirke Otroci zemlje - dogajanje kakšnih 30-35.000 let nazaj. Zelo, zelo obsežno branje, a knjige so napisane vrhunsko in besedilo in dogajanja vlečejo, vlečejo ...

 /

Ne samo vrhunsko, tudi zelo, zelo verodostojno (je rekel moj kolega, ki se na te reči spozna).

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti