Kaj beremo?

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

14. dec 2012 11:53

Uly je napisal/a:

Khaled Hosseini: Tek za zmajem. Ja, dobra knjiga, parkrat z robčkom, do polovice knjige mi je bilo pa kar malo težko prebirat na eni strani sebičnost in na drugi veliko dobroto. Sedaj pa začnem drugo avtorjevo uspešnico.

Uly

Meni sta bili obe super.

 

MBrando je napisal/a:

Sam sem v teh prijetnih dec. dnevih padel v nostalgijo, v spomine na nono, nonota, na tiste prijetne praznične vonjave in se tako ponovno znašel med prebiranjem zbirke 5 PRIJATELJEV. Grem kar po vrsti. Eno za drugo. Prav super knjige.

Oo, super ideja in res super mladinske knjige. Kako sem jih požirala in jih znala skoraj na pamet, edina, ki je bila še bolj usekana na njih, je bila mlajša sestra. In edina knjiga, ki jim je bila - po mojem - v tistem obdobju kos, je bila Ronja, razbojniška hči.

 

Ravno končala Dobro indijsko ženo od Anne Cherian. Fletkan babji roman o naivni in neizkušeni učiteljici, po indijskih navadah skoraj prestari za zakon, in zdravniku, ki je emigriral v ZDA. Doleti ju dogovorjeni zakon, knjiga se nadaljuje v ZDA, z njegovo ljubico, njegovim zavračanjem svoje in ženine indijskosti, ženino neizkušenostjo, a vendar tudi samostojnostjo in borbenostjo. Knjiga se pač konča s happily ever after, pa nič narobe.

 

Začela Change of Heart od Jodi Picoult, ene meni ljubših avtoric. Brez odvečnega nakladanja se takoj začne dogajat in mislim, da prvi dve poglavji obljubljata še en super roman, ki ga bom težko odložila. Me malo skrbi, kako bom čez vikend naredila vse, kar sem si zamislila, s tako skušnjavo

rag_doll

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

14. dec 2012 12:55

Jaz sem pa v knjižnici uspešno ugrabila zadnjo (ne dvomim, da bo) uspešnico Avgusta Demšarja Obsedenosti v času krize in pri nas najnovejšo od mojega najljubšega Čeha Michala Viewegha Biosoproga. Obe sta še povsem nedotaknjeni novosti iz naše knjižice

Upam, da si bom uspela utrgati toliko časa v norih decembrskih dneh.

Drugače pa, da naredim malo reklame za slovenskega avtorja - tisti ki ste ljubitelji kriminalk nekako v stilu Umorov na podeželju, vzemite si čas in preberite serijo izpod peresa Avgusta Demšarja. Inšpektor Vrenko in njegovi sodelavci vas bodo zagotovo očarali, vsaj mene so, pa sem prebrala že veliko kriminalnih zgodb.

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. dec 2012 13:03

tinca je napisal/a:

Jaz sem pa v knjižnici uspešno ugrabila zadnjo (ne dvomim, da bo) uspešnico Avgusta Demšarja Obsedenosti v času krize in pri nas najnovejšo od mojega najljubšega Čeha Michala Viewegha Biosoproga. Obe sta še povsem nedotaknjeni novosti iz naše knjižice

Upam, da si bom uspela utrgati toliko časa v norih decembrskih dneh.

Drugače pa, da naredim malo reklame za slovenskega avtorja - tisti ki ste ljubitelji kriminalk nekako v stilu Umorov na podeželju, vzemite si čas in preberite serijo izpod peresa Avgusta Demšarja. Inšpektor Vrenko in njegovi sodelavci vas bodo zagotovo očarali, vsaj mene so, pa sem prebrala že veliko kriminalnih zgodb.



Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

 

Hvala za informacijo tole si bom izposodila ob naslednjem obisku knjižnjice, saj so mi bili Umori na podeželju zelo všeč.

JJ

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

14. dec 2012 13:13

 

Evo Janis... da ti bo v pomoč, takole gredo po vrsti (in tudi splača se jih brati v tem vrstnem redu, ker se osebne zgodbe inšpektorja in sodelavcev pač nadaljujejo čez več zgodb):

 

2007 Olje na balkonu(Prvi primer inšpektorja Vrenka)

2008 - Retrospektiva (Drugi primer inšpektorja Vrenka)

2009 - Tanek Led (Tretji primer inšpektorja Vrenka)

2010 - Evropa (Četrti primer inšpektorja Vrenka)

2011 - Hotel Abbazia (Peti primer inšpektorja Vrenka)

2012 - Obsedenosti v času krize (Šesti primer inšpektorja Vrenka)

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. dec 2012 13:20

Supersem ravnokar pogledala na cobiss, v naši knjižnici imajo vse dele 

JJ

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

14. dec 2012 17:22

Christina Dodd:  Težave na visokih petah

babka1951

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. dec 2012 11:38

Ursula K. Le Guin: Čarovnik iz Zemljemorja, Atuanska grobnica in Poslednja obala. Sicer sodi med mladinsko fantazijsko literaturo ampak meni je vsec.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. dec 2012 14:01

GLOBAL,7 DNI, 2x 5 PRIJATELJEV... praznično, sproščujoče, prijetno

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Binko83  

član od: 18.3.2011

sporočila: 92

16. dec 2012 18:45

prebrala triologijo Petdeset odtenkov...potem še Diamanti so dekletovi najboljši prijatelji. Sedaj pa berem Brezskrbno: jo Nesbo...



Binko83

Sporočilo je spremenil(a) Binko83 dne 17.dec 2012 07:35

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

16. dec 2012 19:15

Binko83 je napisal/a:

prebrala triologijo Petdeset odtenkov...potem še Diamanti so dekletovi najboljši prijatelji. Sedaj pa berem Brezskrbono: jo Nesbo...



Binko83

 

in kakšna se ti zdi ta Petdeset odtenkov....? Sem končno prišla na vrsto v knjižnjici, včeraj malo začela pa mi kar nekam ne potegne....hvale je toliko da bi morala biti olala...je vredna tolike hvale?

angie :)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti