Kaj beremo?

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

11. feb 2007 17:49

Prebrala  Peskovnik boga otroka Dese Muck, berem Če Vesne Milek. Ste že predihali zbirko Lipa zelenela je  Bogdana Novaka? Lep večer želim Ava

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

13. feb 2007 21:18

Zopet zakopana v knjigo, tokrat v Norveški gozd čudovitega Murakamija. Ljubi moj sputnik je še vedno z menoj. Suzi

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

14. feb 2007 7:58

Se strinjam s Plopso (glede knjige Otroci iz postaje ZOO). Meni jo je dala mama za prebrat pri trinajstih. Me je pretresla! Zdaj jo bom jaz dala prebrat mojemu trinajstletniku.

 

Je že kdo bral Sinovi velike medvedke (šest knjig)? To je zgodba o Indijancih in njihovem gledanju na invazijo belcev na Ameriko (Vinetou je pravljica). Zdaj berem poglobljeno varianto, kroniko nekega plemena od l. 1750 dalje. Naslov knjig je Hanta jo, kar pomeni Spravi se mi s poti. Priporočam! 

 

Knjige Sinovi velike medvedke so odlične za mladino. Jaz sem jih prebrala na eks! 

Tatjana

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

14. feb 2007 9:02

Punce, zelo priporočam knjigo Ženska ženski (Marija Sreš). Prebereš jo na mah ali pa počasi in razmišljaš ... Super knjigica!!!

Mimika, kakšna knjiga pa je Eno leto vdova?

Lep dan vsem, noel

Noel

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

14. feb 2007 9:32

Nicholas Sparks - Viharna noč
Lepa ljubezenska zgodba, ne preveč kičasta. Priporočam. 
Klea

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

14. feb 2007 10:53

Ravno prebrala Pet oseb, ki jih srečaš v nebesih (A. Mitch). Še kar zanimiva knjiga, vendar ne spet tako zelo, kot sem slišala hvalo o njej. sila

BrankaZ  

član od: 18.2.2007

sporočila: 4

18. feb 2007 22:59

Jasna1,

če še vedno zbiraš predloge knjig za tvojega moža mu iz knjižice prinesi, kar so napisali:

Robert Ludlum (Burnova premoč, Matareški krog, Holcroftova zaveza, Protokol Sigma, Ostermanov vikend, Dvojčka tekmeca...), 

Henning Mankell (Peta ženska, Bela levinja...),

John Grisham (Bratovščina, Pelikanovo poročilo, Zadnji porotnik, Klient...)

Patricia Cornwell (Farma trupel, Srhljivo razkritje...),

Aleksandra Marinina (Posmrtna podoba, Tuja maska...). Evo, to je za začetek, same dobre knjige, ki jih kar ne moreš nehat prebirat; upam, da sem ti bila kaj v pomoč in da se ne ponavljam, ker je tale forum ogromen in so avtorji prav gotovo že bili predlagani kot odlični (ok, to velja, če imaš rad dobre in napete krimiče). 

BrankaZ

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

18. feb 2007 23:33

HOJLA

Trenutno berem Dnevnik Bridget Jones (Helen Fielding)-za sprostitev, ker se mi zdi boljša kot film.

Drugače pa so mi najbolj všeč knjige pri katerih že na začetku ugutovim da jih bom kar "na eks" prebrala.

Najraje imam avtorje kot so: W.HOLT, H.G.KONSALIK, P.BUCK, M.L.FISCHER,.............še bi lahko naštevala pa se jih sedaj ne spomnim vseh. Priporočam pa za začetek te, ker te res sprostijo, tako da kar padeš v dogajanje v knjigi in vsaj za nekaj časa odklopiš vse drugo. 

 

White Daisy

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

19. feb 2007 7:53

Prebrala Vse je razsvetljeno (Jonathan Safran Foer) - na začetku sem se še zabavala, a sem si na koncu rekla le še: škoda časa. Odličen prevod, vsebina pa...

Nadaljevala s knjigo Otrok džungle (Sabine Kuegler) - zelo luštno branje.

Za konec pa še ena v angleščini - Turkestan solo (Ella Maillart) - kako pogumna so bila nekatera dekleta v 30. letih preteklega stoletja - popotovanje po novih republikah nekdanje Rusije. Prijetno branje in spodbuda za velika dejanja.

Kozmeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti