Kaj beremo?

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

10. dec 2006 22:48

Je mogoče kdo bral ali bere Carlosa Castanedo? Kakšen je njegov način pisanja in kje se naj lotim njegovih del? Hvala LP juhica

aneris  

član od: 13.4.2004

sporočila: 70

11. dec 2006 8:32

Igor Karlovšek: Modra vrtnica Ana Jud: Operacija Direkt, Dosje Rokomavhi Vesna Milek: Če

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

11. dec 2006 10:15

Juhica, od Carlosa Castenede sem prebrala kar nekaj knjig, a je od tega že več kot 10 let, v spominu mi je ostala predvsem Neznosna lahkost bivanja, pa Nesmrtnost ali nekaj podobnega. Takrat sem bila nad njegovimi knjigami navdušena, delujejo pa nekoliko mistično in vsaj name so imele kar močan vpliv, pozitiven seveda. Kako se ga lotiti, pa ti ne znam svetovati, ker nisem neka poznavalka. Na tejle temi sicer predvsem črpam ideje za branje. Sem pa po vaši zaslugi okrila Paula Coelha, ki ga zdaj prebiram (seveda me je prevzel s preprostim, a močnim Alkimistom), od tistega, kar nisem izbrala po vaših predlogih, pa mi je bila zanimiva knjiga z naslovom Pet oseb, ki jih srečaš v nebesih (Mitch Albom). Encijan

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

11. dec 2006 10:52

Pravkar sem končala knjigo Jaz, Sophiya, o ženski, ki je bila obsojena na smrt s kamenjanjem - izredno zanimivo branje Sporočilo je spremenil(a) katica dne 11. dec 2006 10:53:10

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

11. dec 2006 11:03

Seton Anya: Katherine. V angleščini. Ena izmed najlepših (resničnih) ljubezenskih zgodb. A ja, pa Harry Potter, Polkrvni princ. Kozmeja Sporočilo je spremenil(a) Kozmeja dne 11. dec 2006 11:04:41

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

11. dec 2006 11:26

Princess in the Land of Snows avtorice Jamyang Sakya. Čudovita pripoved o življenju v Tibetu, njegovi kulturi in mističnosti, o ljubezni, in begu pred Kitajci. mimika

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

11. dec 2006 14:32

Tony Sloane: Goli vojščak (avtobiografija vojaka tujske legije) Eileen Goudge: Vrt laži (zgodba belke, ki zanosi s črncem in pred moževo jezo v porodnišnici zemenja svojo hči. Dekleti se skozi življenje usodno srečujeta in na koncu izvesta resnico. Zelo dobra knjiga.) lp Alenka

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

12. dec 2006 12:52

Trenutno berem Sužnjo. Pretresljiva zgodba. buča

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

13. dec 2006 8:37

Na tem mestu se je zbral zajeten kup branja vredne literature. Jaz pa bom dodala še najboljbrane naslove v Sloveniji, ki so bili objavljeni v članku oktobrske ONE (za tiste, ki je niso prebrale): - Nora Roberts: Vroči diamanti, Uročen, Do konca življenja... (ljubezenski romani) - Anita Shreve: Pilotova žena (ljub. roman+kriminalka) - Amanda Quick: Skrivnostni čar, Škandal, Poželenje... - Corinne Hofmann (Bela Masajka in Zbogom Afrika sta seveda tudi med najbranimi ) - Dan Brown (se razume) - Mark Haddon: Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa (posrečena zgodba o tem kako dojema svet avtistični deček) - pa Drnovška se je baje ogromno bralo, če koga zanima ... in še klasiki svet. in slov. literature... - Kunder: Neznosna lahkost bivanja - de Saint-Exupery: Mali princ - Prežihov Voranc: Solzice (, jah nič ne bi škodilo kaj takega še enkrat prebrat) Priporočila znanih Slovenk: - Hal Duncan: Vellum (znanstvena fantastika) - Imre Kertes: Brezusodnost - Verena in Andrej Perko: Poletje je dalo klobuk na glavo (pretresljiva osebna izpoved) - Jens Christian Grondahl: Tišina v oktobru (moška plat gledanja na odnose med spoloma) - Bogdan Novak: Pasja grofica - Gabriel Garcia Marquez: Žalostne kurbe mojega življenja - Traudl Junge: Do zadnjega trenutka - Isabel Allende: Umišljena dežela (biografija) Če pa koga zanima kaj najbolj brerejo oz. so brale Američanke, naj napiše, bom napisala še to. Aja še to... TOP kuharske knjige: - Montignac: Recepti in jedilniki - Zmeraj Sestra vendelina - River cafe kuha lahko zate Klea

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

13. dec 2006 9:08

Ojla vsem! Ko berem vse te vaše naslove knjigic, se mi prav zalušta zapret se v sobo, vzet kako od teh knjig v roke in se zabubit vanjo Dala sem si moratorij na vse knjige,ki jih ne potrebujem za diplomo, tk da js berem: - Šolska avtonomija v Evropi - Nasilje-nenasilje - Nasilje in mladi - Socializacija agresije - Učitelj kot profesionalec - Kakšna bo šola prihodnosti? - Zakaj Finci letijo dlje? in podobno lp iz obale sam da se kuha..

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti