Kaj beremo?

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

5. mar 2006 10:35

elaphus je napisal/a:
Tole sicer ni ravno leposlovje, je pa zelo zanimivo branje (če te ta tematika zanima, seveda) - trilogija Vasje Klavore - Plavi križ, Koraki skozi meglo in Škabrijel (Soška fronta). Pa še ena, ki te "zgrabi za drobovje in strese" - Alenka Puhar: Prvotno besedilo življenja. LP cervus
Se popolnoma strinjam. Koraki skozi meglo pa sem brala na dopustu v vasi Krn - tako, da sem imela resničen pogled nad zemljepisnim predstavljanjem. Ko pa to še združiš z pohajkovanjem po krnskem pogorju in vidiš marsikaj " v živo " - ti gre srh po telesu. Obisk italijanske vojaške kapelice v izkopani kaverni v smeri planine......in vedno sveže rože na oltarju......le kdo........ Me pa zanima če je kje zapisano ( ali pa morebiti še bo?) o bitki pod Rdečim robom v drugi svetovni vojni. Kdo kaj ve o tem ? Lumpica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. mar 2006 12:51

Fulvio Tomizza: Obiskovalka. Rojen Istran, kasneje Tržačan. Prevod je malo čuden, v originalu bi verjetno izzvenela bolje. Vseeno vredna branja. Opisuje kraje in dogodke, ki so nam blizu. tjas

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15829

5. mar 2006 16:17

Knjigo Puharjeve imam doma že vsaj desetletje, če ne več. Vsake toliko joprelistam in kaj preberem. Te dni sem prebrala Zgodbe ob kuhinjski mizi ---super stvar; nedvano Sarajevski marlboro - to je šele branje o dogajanju v Sarajevu tik pred in med vojno; na izjemno humoren način prikazane tragedije posameznikov; Pa Castrova biografija izpod peresa nekdanjega angleškega veleposlanika na Kubi - uh, zanimivo do skrajnosti. Vsake toliko grem prebirat odlomke iz Imena rože, pa San Michele Axela Muntheja, Rodinovo biografijo Nag sem prišel in Moulin Rogue, biografijo Touluse Lautreca, skozi katero se kaže tudi nastanek slovitega Moulin Rouga... Pa Žabja molitev, Polentarska polica in večni Švejk. Med knjigami, ki so me v zadnjih mesecih navdušile, pa sta Siddharta in Ženska francoskega poročnika. Mamamia mamamia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

5. mar 2006 16:54

Zunaj sneži ,jaz pa lepo na toplem z napeto knjigo v roki-Krhko steklo -Jayne Ann Krentz,pisateljica ki se imenuje tudi Amanda Quick ,tematika ista razen da se dogaja v današnjem času.Lepo berljiva in napeta. lp Goga

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

6. mar 2006 9:31

Jaz ternutno berem Paula Coelha - Alkemist in Ob reki Piedri sem sedela in jokala. No, ne vem kaj sem pričakovala, ampak to ne, zato mi ne gredo najbolj "v branje". Sem očitno bolj tip za zgodovinske romane, kar me kar malo preseneča. Na polici me čaka Prva damska detektivska agencija, ena kriminalka po doooolgem času. Drugače pa meni najljubša knjiga še vedno ostaja Kraljevina izza tančice. Lep pozdravček, S.

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

6. mar 2006 9:41

Pravkar končala V prah se povrneš od Tami Hoag. Dober krimič, za tiste, ki imamo to radi. gogy

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. mar 2006 9:52

Tami Hoag sem že predelala - kar se je našlo v slovenščini in tudi v angleščini. Super berljivo. Drugače pa tudi kriminalke Patricie Cornwell, tudi njene je sestra dobila v originalu. Loni Makaroni

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

7. mar 2006 11:18

Pravkar sem prebrala knjigo Prva oseba množine (Cameron West). Presenetljiv in tudi pretresljiv opis človeka, ki je multipla osebnost. Res zanimiva knjiga, vredna branja. Pred tem sem prebrala knjigo Uročen (Nora Roberts). Nisem dojela, kaj je v tej knjigi takšnega, da je tako brana in je v knjižnici težko priti do nje. Mene ni niti najmanj pritegnila in sem jo le s težavo prebrala do konca. Zdaj pa me čaka na polici še Rokopis Petra Chancellorja (R.Ludlum), ki je kljub že starejšemu letniku izdaje še nisem brala. sila

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

7. mar 2006 11:49

Anomis, ne pričakuj ravno kriminalke, ampak knjige iz te zbirke so odlične. Prebrala sem tri, ki so že izšle pri nas (druga ima podnaslov Žirafine solze, tretja pa Spodobnost za lepa dekleta). ddarinka

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

7. mar 2006 12:23

Prebrala sem že nekaj knjig Nore Roberts. Tudi mene Uročen ni prepričala, ostale njene knjige so mi bile zelo všeč. lp Alenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre: Ali bi v trgovini kupili BIO mešanico za testo brez gnetenja za hitro pripravo domačega kruha ali pice?
Vsi odgovori so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
1 nagrada: Danica Panzi (2370 Ravne na Koroskem)
2 nagrada: Maja Bromde (8274 Leskovec pri Krškem)
3 nagrada: LJILJANA MASELJ (1000 LJUBLJANA)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti