Kaj beremo?

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. jan 2009 0:15

janadam je napisal/a:
Končala z branjem dvanajstih knjig iz zbirke Lipa Zelena je od Bogdana Novaka.janadam

To so bile meni tako ljube knjige ... sem jih brala takrat, ko so izhajale.

Sem pa ravno prejšnji teden prebrala Novakovo Pasjo grofico - precej lahkotno branje o Napoleonu in njegovi slovenski ljubici.

Atina

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

4. jan 2009 21:12

Cesta- Cormac McCarthy, knjiga je dobila Pulitzerjevo nagrado za literaturo leta 2007, res, res dobra knjiga, je kar nekako v meni ostala... lp tejka77

cvetkolinka  

član od: 26.3.2006

sporočila: 27

8. jan 2009 12:10

Nazadnje sem prebrala tele knjige: Stef PENNEY: Nežnost volkov (Mladinska knjiga, 2008, Zbirka Krimi) Kanada, konec 19.st. - v Golobji reki je umorjen lovec volkov, Laurent Jammet, najbližji sosed gospe Ross. V času umora pa izgine tudi Rossin sin. Kamlu po umoru se začne mrzlično iskanje morilca, ekspedicija skozi neprijazno, zasneženo kanadsko pokrajino. Tudi gospa Ross se z lovcem in zasledovalcem Parkerjem poda na težko pot - želi namreč najti pogrešanega sina. Napeto branje od začetka do konca. Thrity UMRIGAR: Sladka sedanjost (Meander, 2008) Tehmina Sethna oz. Tammy je šestinšestdesetletna Indijka, ki pride po smrti moža Rustoma na malce daljše počitnice k sinu Sorabu v Ameriko. Tehmina mora sprejeti odločitev - tudi zato, ker ji bo počasi potekla viza - ali bo ostala pri sinu in njegovi družini v Ohiu ali pa se bo vrnila v rodno Indijo oz. Bombaj, kjer se je odvijala večina njenega življenja. Med bivanjem pri sinu tako obuja spomine na moža in življenje v Indiji in ga primerja z življenjem in vrednotami v Ameriki. "Toplo" branje. J.M. ERRE: Pazite se psa (Didakta, 2007, Zbirka Smeh) V ulico Doulce-Belette v pariškem 9. okrožju se v prazno stanovanje v meščansko stavbo vseli Max Corneloup, pisec radijskih feljtonov. V stavbi oz. stanovanju nasproti njega pa živi umetnik Eugene Fluche. Možaka se začneta opazovati iz svojih stanovanj in vohuniti drug za drugim, pravzaprav postaneta prav obsedena z zalezovanjem. Dogajanje v obeh stavbah pa začinijo še hišnica Ladoux, režiser Zamora, pisec erotičnih romanov Lazare, gospa Brichton, pes Hector...In kdo je skrivnostni lastnik obeh stavb, kjer se dogaja vsa ta drama? Kombinacija kriminalke in humorja. David NOBBS: Obzirno slovo (Mladinska knjiga, 2006, Zbirka Oddih) Kate Thompson je že skorajda stoletnica. Zadnja štiri leta je preživela v domu za ostarele. Ker pa jo je pred kratkim zadela kap, pristane v bolnišnici, kjer potuje po svojih spominih od zgodnjega otroštva dalje. Teh spominov pa ni malo, Kate je namreč imela zelo pestro življenje. V bolnišnici želi tudi odkriti, kateri izmed njenih treh sinov je umoril njenega petega moža. Zabavno branje. Anna GAVALDA: Samo skupaj, nič drugega (Učila, 2007) Umetnica Camille, ki dela kot čistilka, rahlo čudaški "plemič" Philibert, ki prodaja razglednice, nergaški kuhar Franck in njegova babica Paulette imajo poleg svojih težav skupno še to, da so osamljeni in nimajo prave podpore pri svojih družinah. Kot nalašč mora Philibert "stražiti" stanovanje, ki se izkaže dovolj veliko za vse. Kmalu ugotovijo, da se lahko imajo prav fino skupaj. Najbolj pomembno pa je, da niso več sami oz. osamljeni. Mario Vargas LLOSA: Vragolije porednega dekleta (Učila, 2008) Ricardo se že v najstniških letih v rodnem Peruju brezpogojno zaljubi v "Čilenčico Lily" oz. poredno dekle. Kljub temu, da ga poredno dekle izkorišča in mu vedno znova prizadaja bolečine, ostaja njegova ljubezen do nje nespremenjena in večna. Randy PAUSCH: Zadnje predavanje (Mladinska knjiga, 2008) Randy Pausch - mož, oče treh otrok, profesor računalniških znanosti pri svojih sedeminštiridesetih letih izve, da ima raka na trebušni slinavki in samo še nekaj mesecev življenja. Kot univerzitetnemu profesorju mu njegova univerza ponudi t.i. zadnje predavanje - katere misli in modrosti bi želel sporočiti, zapustiti drugim? Randy svoje zadnje predavanje ( ki ga naslovi Kako zares uresničiti otroške sanje) začne s posnetki, na katerih so vidni njegovi tumorji. Vendar pa ne govori o raku in smrti, ampak poudarja, da je pomembno premagovati ovire, uresničiti sanje in pomagati uresničevati sanje drugih. (posnetek njegovega zadnjega predavanja) http://www.youtube.com/watch?v=ji5_MqicxSo cvetkolinka

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

9. jan 2009 8:15

prebrala sem ravnokar knjigo od DANIELLE STEEL HIŠA.Lahkotno branje za vsakogar. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

16. jan 2009 11:06

Amanda quick-Izgubljena čast Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

16. jan 2009 11:37

Titova sovladarica; avtor Aleksandar Matunovič (Titov osebni zdravnik) Lep dan mamazeljka

antaja  

član od: 12.1.2009

sporočila: 111

16. jan 2009 18:55

ena zadnjih prebranih knjig je bila z naslovom DRUŽINA JE ZAKON.O treh sestrah. Najstarejša je sveto prepričana,da ne želi otrok,niti moža,srednja že srečno poročena,vendar kljub silni želji nikakor ne zanosi,in najmlajša,ki si želi ustvariti kariero,finančno neodvisnost,nato pa šele družino.Vendar življenje ne gre vedno po načrtih.Lahkotno branje,čeprav se tudi malce zamisliš antaja

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

16. jan 2009 19:21

Freda Bright - Samske ženske breskva

femica  

član od: 27.8.2008

sporočila: 329

16. jan 2009 21:57

vanilija76 je napisal/a:
Amanda quick-Izgubljena čast Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76
Sicer lahkotna, ampak meni ful dobra knjiga femica

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

17. jan 2009 12:08

Mene pa nekaj zanima..... Kako je naslov knjige v ang " dekle z biseri "?? Lp biba22

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti