Kaj beremo?

Angelique  

član od: 26.12.2007

sporočila: 25

4. jun 2008 15:18

Včeraj sem prebrala od Mazreen McCarthy Ko se boš prebudila. Knjiga me ni kaj posebaj navudšila je pa zanimiva. Danes sem prebrala Zmoto od Romane Berni. Njeni romani so mi sicer všeč, a sem nad zadnjim izredno razočarana. Po več mesecih budnega čakanja, kdaj bo kdo spet prinesel knjigo nazaj v knjižnico, sem jo končna dobila. Zgodba že čez roman ni posebaj zanimiva, te pa na kocu čisto ubije. Konec po mojem mnenju visi čisto preveč v zraku. :S Čisto preveč pesimistično po mojem mnenju. Angelique

alehim  

član od: 24.10.2007

sporočila: 15

4. jun 2008 20:01

Tudi jaz se strinjam z Angelique glede knjige Romane Berni - Zmota. Trenutno pa berem Ljubezen ni le beseda in mi je všeč. lp alehim Sporočilo je spremenil(a) alehim dne 05. jun 2008 11:07:08

anemona  

član od: 9.5.2008

sporočila: 124

9. jun 2008 13:43

Trenutno sem pri NEFRETETE! anemona

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

9. jun 2008 13:58

Nora Roberts zanimiva kriminalka Vroči dragulji ,ne moreš je spustiti iz rok pa čeprav družina že prihaja na kosilo.No tako hudo pa ni saj bom kar na hitro nekaj skuhala potem pa hitro naprej vlov za vročimi dragulji. mark5

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. jun 2008 14:15

Puškin: Skrivni zapiski

lidka

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

9. jun 2008 14:36

Jaz pa ze itak nimam dosti casa za branje (ce ni v zvezi s sluzbo), pa se tako ne bom nikamor prisla, ce bom vedno ene in iste knjige brala. Spet berem slovensko knjigo, ki me spominja na moje Barje in ravno vceraj sta se Sinjeoka in Jalan "uradno" zarocila.

 

Elaphus, knjige mi je koncno poslala mama po posti, sem bila tako vesela (stara izdaja iz sredine sestdestih). 

Jerneja USA

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

10. jun 2008 9:23

Rhonda Byrne: Skrivnost. Odlična knjiga. Toplo priporočam predvsem tistim, ki si nenehno mislite: "Pa zakaj, gre ravno meni vse narobe?"

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

10. jun 2008 9:39

jerneja, jaz mam to knjigo doma, jo nekako na vsakih cca. 7 let ponovno preberem. In vedno znova me očara. Imen kot so Jezerna Roža, Ostrorogi, Redkozoba Ščuka ipd. se vedno spomnim, čeprav je zdaj že nekaj časa nisem brala. Bom jo letos spet na plano potegnila. klavdija

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. jun 2008 10:11

Bobri so knjiga z najboljsim slovenskim psihoanaliticnim skriptom, ki si ga lahko zelimo: - pravi dedec si postavi svoje kolisce in ne parazitira pri ocetu - partnerja si moras najti sam in se ne ozirati na to, ali se oboji starsi z zvezo strinjajo; ce je treba, se na ta racun z njimi tudi skregas (tudi v svetem pismu pise nekaj podobnega kot "pustil bos mater in oceta in bos hodil za babo) - ko zmanjka rib v domacem jezeru in bobrov na njegovi obali, je cajt, da se lotis druge dejavnosti (poljedelstvo, trgovina in iskanje zlata) - edino, kar bi lahko ocitala dandanes, je malo ksenofobicnih podtonov (ampak se zmeraj se da s tujci na veliko zurat in preganjat babe) Skratka, jaz bi ga dala kot obvezno domace branje vsaj trikrat do konca srednje sole, da bi se ta skript temeljito vbil v glavo dorascajoci mladini (namesto jedelj-pomaranč, mater-sem-zatajil, skodelic-kave in "hrepenim po nedosegljivih jeticnih malomescankah, medtem ko brezskrbno delam otroke trinajstletnicam iz nizjega sloja"). Da ne govorimo o tem, kaksen prima film bi to bil, ce bi se ga lotil npr. Peter Jackson (reziser Gospodarja prstanov). (isto velja za Pod svobodnim soncem). lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti