Kaj beremo?

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

28. apr 2008 20:18

imenovali so jo dvoje src -fantastična knjiga linolina

Anica iz ČD  

član od: 6.11.2007

sporočila: 38

28. apr 2008 20:44

linolina, pazi pri tej knjigi - napisana je kot avtobiografija in avtorica je mislim da cca 1 leto na predstavitvah knjige govorila tako, da se je dalo razumeti, kot da je ona to v resnici doživela. potem so pa ugotovili, da je vsebina popolnoma izmišljena saj ne rečem, knjiga je še vedno zanimiva in dobra, je pa tudi zavajujoča... Anica iz ČD

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

28. apr 2008 20:53

Zakaj zavajujoča? Koliko romanov pa je po resničnih dogodkih??? Vredno je prebrati ti knjigo.

rimljanka - zasebno mnenje

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

28. apr 2008 21:45

Strinjam se, res je čudovita knjiga.

stana

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

5. maj 2008 13:52

Jerome Klapka Jerome - Trije možje v čolnu, da o psu ne govorimo

Ne boste se mogli zadržati, da se ne bi smejali na glas med branjem te knjige

 

 

 

barbara9

Sporočilo je spremenil(a) barbara9 dne 05. maj 2008 14:25:56

Anica iz ČD  

član od: 6.11.2007

sporočila: 38

5. maj 2008 14:56

rimljanka je napisal/a:

Zakaj zavajujoča? Koliko romanov pa je po resničnih dogodkih??? Vredno je prebrati ti knjigo.

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Strinjam se, čudovita knjiga, tudi mene je navdušila in zares je vredna branja. Vendar še vedno trdim, da je zavajujoča, saj je napisana in tudi promovirana kot biografija, torej pripoved o resničnih dogodkih. V zvezi s to knjigo je bil velik mednaroden škandal, glej odlomek iz wikipiedije: "...Her first novel, Mutant Message Down Under, was published as a true story about her experiences during a walkabout with a group of Aboriginal Australians. The novel became an immense success, in all countries but Australia, with an eventual sale of over 250,000 copies. After first self publishing it, she sold the rights of her novel to Harper Collins Publishers for $1.7 million in 1994. She started to give lectures concerning the plight of the Aborigines. After United Artists bought the rights to the novel, Aboriginal protests, which had been going on in Australia almost since the first appearance of the book, went so far that 8 elders came to the US in 1996 to block the making of the movie, in which they were successful.[citation needed] On a meeting with these elders, Marlo Morgan finally admitted that the novel was a work of fiction.[citation needed] New editions of the novel have therefore been published as a work of fiction..." Problem ni v tem, da je roman izmišljen (halo? saj so skoraj vsi), ampak da je bil napisan in promoviran kot resnična zgodba. Ampak tega verjetno nisi vedela... Lp! Anica iz ČD

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

5. maj 2008 15:00

stana.r je napisal/a:

Strinjam se, res je čudovita knjiga.

stana
saj knjiga ni tako slaba, no ja čitljiva je že.. Problem je drugje, o knjigi je bilo prelitega dosti črnila, nekateri, predvsem razno razni MUMBO-ĐUMBO alter vrači jo prodajajo in podajajo kot čisto resnico, resnica pa je nekje daleč, daleč, za devetimi gorami....

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

5. maj 2008 15:01

Ou me je Anica prehitela...

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. maj 2008 15:27

Bogu bodi potoženo, meni je omenjno knjigo, v kateri je tudi posvetilo darovalca, ki je naslovljeno name, nekdo sunil, saj mi je že leta ne vrne. Da se bi mu tace posušile ! 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti