Kaj beremo?

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

22. avg 2014 16:35

@MBrando podobna zbirka kot Pet prijateljev ali Zvesti prijatelji so še Novohlačniki, ki jo je napisal Thomas Brezina. Sem jih včasih skoraj dobesedno požirala

MBrando je napisal/a:

NaturensGalleri je napisal/a:

MBrando je napisal/a:

Čisto padel v pisanje JANJE VIDMAR!! AAAAAAAA, noro. Ker pa je moje rudne grudi soimenjakinja, pa še toliko bolj obožujem pisanje.

IZGUBLJENJA AVTOCESTA, FURIJA, MANCA&ROCK

 

Ob priložnosti preberi še Debeluško in Princesko z napako. Krasne knjige



NaturensGalleri



Nikakor ne izpadeta iz BRALNEGA PLANA. Bom kar večino njenih zadev prebral, saj mi je stil pisanja BOMBA. Le tistim res res otročjim knjigicam se ne bom prepustil. Pa ne zato ker so otročje,ampak zato ker je se ogromno avtorjev, katere moram prebrati. 
Berem pa vzporedno po dve VIDMAR knjigi. 
Ena je iz zbirke STRAHOVI, druga pa kakšen mladinski roman. 
Sedaj sem prebral OTOK SMRTI in danes začnem z OBRAZI. Vzporedno pa berem VITAN MALA "Ta grajski", nato še en detektivski roman in KRVAVA LEGENDA od Vidmarjeve.

Hvala za info. Res je super. 
Moram se tisto ljubezensko od MALA izposoditi. Mi tudi super piše. Navihano :D

Lep pozdrav draga NaTuReNs

P.S: Se predlagaš oz.imaš kaj v glavi glede knjig tipa VIDMAR,MAL,PREGL,NOVAK...da so mladinski romani, da je noter akcije in iskrivosti, morda kakšna družba (ala 5 prijateljev oz zvesti prijatelji)? 
Vse ideje dobrodošle.



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

katka85

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

24. avg 2014 7:31

katka85 je napisal/a:

@MBrando podobna zbirka kot Pet prijateljev ali Zvesti prijatelji so še Novohlačniki, ki jo je napisal Thomas Brezina. Sem jih včasih skoraj dobesedno požirala

 


katka85



Katka, tenk ju. Bral že v času aktualnega izhajanja in ko je Brezina bil še mladi pobič . Takrat sem si kar v Lipnici kupoval knjige, z obveznim postankom v DEBELI BERTI za kafo,riž,MILKO (bela s celimi lešniki, ali pa mlečna z lešniki + rozinami). A kmalu sem obubožal (kaj pa mladi pjeb ve o službi, politiki in slamnatih podjetjih ) saj se je BREZIMEKU spipalo in je pisal s tako vnemo, kot jaz klepetam.
Občasni si kakšno prigodo izposodim, da malo odklopim.

Sem pa sedaj na polno v SERGEJ VERČu in JANJI VIDMAR (tu imam še kar nekaj za prebrati).

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

24. avg 2014 11:50

Sue Townsend: The woman who went to bed for a year (še ena od matere Jadrana Krta).

Zabavno..... ne, ni čisto res. Grenko-zabavno. En tak neprijeten občutek ti da, ko tudi malenkost sebe najdeš v zgodbi, na eni in na drugi strani. Se pa vseeno nasmeješ do solz.

Sonja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. avg 2014 8:30

Goscinny in Sempe: Nikec (potem pa še cela zbrika: Nikec je najboljši itd.)

Sicer je iz otroškega oddelka knjižnice, ampak tole je res noro branje. Zelo duhovito in hkrati resnično. V soboto sem gledala film (Nikec na počitnicah) in seveda knjigam ne seže do glježnjev. Je pa vseeno luštkan film.

JJ

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 279

26. avg 2014 22:29

Za ljubitelje kriminalk:

Coben, Harlan- Ne povej nikomur (superca, na exs)

Patterson, James- Vijolice so modre (malo fantazije o vampirjih, ni moj stil)

Patterson, J.- Vesel božič, Alex Cross ( za začetek bombastično, napeto; pustimo se presenetiti)

181604

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

27. avg 2014 6:42

Končnooooooo jo imam! Vsi drugi projekti trenutno na ledu. Zaradi ogromnega povpraševanja in čakalne vrste, tam do božiča, je izposoja skrajšana;

Cheryl Strayed- Divja

Bere se, kot da bi jedel skuto. Prvih 10 strani prebal že, ko sem pešačil od knjižnice do doma 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

28. avg 2014 14:19

Evo še eno priporočilo.

 

J.K. Rowling je dokazala, da ni samo mojstrica pisane besede za otroke, ampak je njen prvenec "Nadomestne volitve" prav tako mojstrovina. Človek dobesedno vidi like, tako plastično in realistično so opisani, dobesedno predstavljala sem si lahko kakšno fajn mini serijo bi BBC lahko iz tega posnel. Požrla kar zajetno knjigo v dveh dneh na dopustu.

 

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

28. avg 2014 15:53

Kupila Divjo v Svetu knjige, celo čakala nanjo, ker je pošla, ampak ... kaj pa vem, ni mi glih za dol padit. Morda bo pa tokrat obratno in bo film bolj zanimiv - vsaj glavna igralka to obeta.

LP



http://zaspancki.si/

Sporočilo je spremenil(a) vanjatajnsek dne 28. 2014 15:54

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

28. avg 2014 21:22

Arto Paasilinna: Tuleči mlinar- hudomušno trpka pripoved o dobrodušnem posebnežu, ki ga vaška okolica izloči; o človeški zlobi, ki nima meja.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

29. avg 2014 6:48

Talele DIVJA...o ti maaaaaater. Da dol padeš. 3 dni v moji lasti, pa že končujem!?!?!? AAAAAAAAA 
Super je in jo res priporočam.

Takoj za njo, pa me že čaka nov primer komišarija Perkota; Skrivnost turkizne meduze 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti