Kaj beremo?

Klarka  

član od: 8.9.2008

sporočila: 52

21. mar 2013 14:45

Arno Geiger: Stari kralj v izgnanstvu

Zgodba se gre o avtorjevem očetu, ki ima alzheimmerjevo bolezen (demenca). Prebrala v parih urah, krasna zgodba...

Klarka

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

21. mar 2013 16:30

Uživam v biografiji Andreja Agassija, "Open", izjemna življenjska zgodba plus krasno napisana. 

Saša

ricka  

član od: 22.5.2009

sporočila: 7

22. mar 2013 22:03

MBando evo še nekaj zgodovinskih romanov (različna obdobja)

R. Graves: Jaz, Klavdij

M. Druon: Prekleti kralji

H. de Balzac: Blišč in beda kurtizan, Oče Gariot, Izgubljene iluzije, Teta Liza,...

M. Waltari: Egipčan Sinuhe, Temni angel

Še nekaj drugih predlogov:

O. Pamuk: Istambul: spomini na mesto

J. Morris: Trst in kaj pomeni nikjer

J. Ma: Rdeči prah

M. Dolenc: Ozvezdje Jadran

B. Chatwin: V Patagoniji

B. Gradišnik: Strogo zaupno po Siciliji

R. Kapuscinski: Cesar, Potovanja s Herodotom

Pravkar prebrala J. Barnes: Smisel konca, sedaj pa začenjam Kosovirja na leteči žlici S. Makarovič.

 

 

ricka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

24. mar 2013 7:15

[citat=--ricka--]

MBando evo še nekaj zgodovinskih romanov (različna obdobja)

R. Graves: Jaz, Klavdij

M. Druon: Prekleti kralji

H. de Balzac: Blišč in beda kurtizan, Oče Gariot, Izgubljene iluzije, Teta Liza,...

M. Waltari: Egipčan Sinuhe, Temni angel

Še nekaj drugih predlogov:

O. Pamuk: Istambul: spomini na mesto

J. Morris: Trst in kaj pomeni nikjer

J. Ma: Rdeči prah

M. Dolenc: Ozvezdje Jadran

B. Chatwin: V Patagoniji

B. Gradišnik: Strogo zaupno po Siciliji

R. Kapuscinski: Cesar, Potovanja s Herodotom

Pravkar prebrala J. Barnes: Smisel konca, sedaj pa začenjam Kosovirja na leteči žlici S. Makarovič.

 


ricka[/citat]

OOOO, to pa to. HVALA LEPA. Iz srca!!! Predvsem me je takoj zabodlo ob STROGO ZAUPNO PO SICILIJI, TRST IN KAJ POMENI NIKJER ter BLIŠČ IN BEDA KURTIZAN. FULL, FULL HVALA!!! Dvomim da bi sam našel dotične zadeve. Me kaj prehitro vedno zavedejo drugi naslovi, čeprav hodim v knjižnico z listkom (kot v trgovino), domov pa hodim z povsem drugačnim izborom. Ja, ja. Tele naše ljube knjižnice!!!
JOOOJ, res ti hvala!!

[citat=--babka1951--]

[citat=--MBrando--]

[citat=--MBrando--]

Kaj novega okoli tega?

Morda najdeš kaj zanimivega na googlu: potopis: Veter med otoki.........

Jaz grem pa naprej s tistimi hribovskimi, meni tako dragimi, saj vem, kondicije tu na kavču ne bom nabrala, ampak.... vedno pravim: gremo s polnimi jadri naprej

babka1951[/citat]

Že sam naslov mi je dovolj zanimiv, da bo definitivno vredno prebrat knjigo.
O jaaaa. Sploh je govorite babka. Prvo leto mojega alp. udejstvovanja so bile na kilometre preplezane stene, ampak ob skodeli čaja, deke na kolenih, velikih oči, na široko odprti duši, katera je kar požirala pisanje ter vedno postavila mene v vlogo enega izmed junakov. Te, alp/gorniške knjige pisane od naših res res alp. z srcem so nekaj naj naj kar ponuja slo. beseda....

proxima: Hvala, hvala! Predvsem sem zasledil da je SILA HVALJEN tale  Aleksandrijski kvartet in da se dogaja v meni ljubem času. Med II.sv.vojno in v Egiptu. Bi znalo biti sila zanimivo. In kar IV-je deli!! 

Moycaa: O ja. ZGODOVINARKA je bila suuuper! Prebral lani poleti. Sploh debelina knjige in platnica. WAUUU. Prav lepo se je podala na kakšno poletno kafe teraso, zraven velika šalca bele kave + domači piškoti ter s prekrižanimi nogami. SUUUPER


Mater, uff, uff, MOJE DAME. Sedaj pa ste me ponovno (lani s kulinarično navdihnjenimi romani. Vsekakor kakšnega še enkrat preberem. ) založile za celo leto.

Vsem en VELIKI HVALA!! Ter 


Trenutno berem:
- Scott Jurek: Jej in teci
- Emile Zola: Beznica

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 24. 2013 07:17

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

26. mar 2013 12:01

MBrando, kako zelo rada preberem tvoja doživetja in opisovanja ob branju, še bolj pa me navdušujejo tvoji kulinarični opisi, če bi bile še slikice, bi to bilo noro...

Danes vračam avtobiografijo CAVAZZA, močno pa si želim, da dobim v naši knjižnici Klic gora od Tine Mihelič-a, ali pa Preizkušnje od Miro Štebe-ta

babka1951

katja76  

član od: 17.12.2009

sporočila: 23

26. mar 2013 13:24

Frank Bunker Gilbreth: Za ducat ceneje

Zelo duhovito napisana knjiga o nadpovprečno veliki družini.

 

Lp, K

katja76

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

26. mar 2013 18:47

Kathleen E. Woodiwiss...Neuničljiva....Je bila za prebrat....kar nekaj sem jih že prebrala ..ampak Zimske vrtnice ni nobena presegla...

lp goga

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

26. mar 2013 18:52

Čeprav sem rekla, da bom za en čas dala ljubezenske romane na stran, sem si vseeno danes iz knjižnice prinesla Lisa Jewell: Resnica o Melody Browne. Začetek je obetaven. 

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

26. mar 2013 19:28

Začela breti:Ščepec rešitve (zamolčane zdravilne moči začimb).

Milži

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

26. mar 2013 19:45

babka1951 je napisal/a:

MBrando, kako zelo rada preberem tvoja doživetja in opisovanja ob branju, še bolj pa me navdušujejo tvoji kulinarični opisi, če bi bile še slikice, bi to bilo noro...

Danes vračam avtobiografijo CAVAZZA, močno pa si želim, da dobim v naši knjižnici Klic gora od Tine Mihelič-a, ali pa Preizkušnje od Miro Štebe-ta



babka1951



UAAAAAAA HVALA, HVALA . To mi daje gorivo za novo pisanje...Pa še MAČEK MURI prihaja na velika platna . Gledam poročila.... Obožujem MAČKA MURIja, saj je to velika klasika!.
No, hvala še enkraaaaaaaat. 
In DEFINITIVNO si izbrala dobro, ako vzameš KLIC GORA. Moja osebna BIBLIJA poleg Nejčove knjige POT. 
Hvala da si me spomnila. Bo treba ponovno vzeti v roke velikega romantika in gorskega maestra MIHELIČA. Nato pa ti priporočam VELIKI DNEVI od STANE BELAK ŠRAUFa. Še ena, da te zacumpra...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti