Kaj beremo?

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

15. jan 2012 9:06

Pozdravljene, dolgo se že nisem nič javila, sedaj pa bi rabila vašo pomoč. Iščem namreč knjigo Šampanjec, sreča sveta, ki jo je napisal Drago Medved. Je starejša (1999) kar sem spraševala po knjigarnah, jo imajo samo v Mladinski , mislim da v Novem mestu, ampak je precej v slabem stanju, take knjige pa res ne morem podariti za rojstni dan.

Vsake informacije bom vesela.

 

lp Andreja

andreja č.

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

15. jan 2012 20:09

Prebrala toliko knjig, da komaj še sledim sama sebi.

Če se hočete dobro nasmejati, vam svetujem knjigo Osmi poverjenik-avtor mi je ušel iz spomina

danes ravno prebrala Sanctus - Simon Toyne (triler o starodavni apokaliptični zaroti)

g.Medvedu sem pa poslala mail, upam, da mi odpiše



andreja č.

Sporočilo je spremenil(a) andreja č. dne 15. 2012 20:12

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. jan 2012 20:30

Brokatna podoba - pravljice kitajskih manjšin - zanimivo! Sem jo po kakem mesecu ponovno vzela v roke .

lp

P.s. Osmega poverjenika je menda napisal Renato Baretić. Ampak, lepo prosim, povejte mi, kaj se vam zdi v tej knjigi tako vredno smeha????? Jaz se niti na eni strani nisem mogla nasmejat. Meni se zdi pripoved na trenutke prav tragična - malo neverjetna sicer, tragična pa do daske.

cervus

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

15. jan 2012 20:46

 

lp

P.s. Osmega poverjenika je menda napisal Renato Baretić. Ampak, lepo prosim, povejte mi, kaj se vam zdi v tej knjigi tako vredno smeha????? Jaz se niti na eni strani nisem mogla nasmejat. Meni se zdi pripoved na trenutke prav tragična - malo neverjetna sicer, tragična pa do daske.



cervus [/citat]                                            

Se srinjam.....

lp goga

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. jan 2012 13:05

Lej, berny, sploh ni važno, kdo je napisal, da se ob tej knjigi fajn nasmeješ. Jaz sem jo prebrala, zdela se mi je dobra, le smejat se nisem mogla ob branju, zato sem pač vprašala, kaj je v knjigi tako smešnega, ker jaz nisem našla nič. Nisem spraševala iz hudobije, ampak iz čiste radovednosti, ker je pač andreja č. napisala, da svetuje to knjigo tistim, ki se želijo dobro nasmejat al nekaj podobnega,

lp

cervus

minchybinchy  

član od: 4.7.2011

sporočila: 13

28. jan 2012 14:53

Jaz sem ravno včeraj prebrala knjigo V. Milek - Cavazza. Jo je že kdo bral? Na začetku sem sicer bila malo zmedena, na koncu pa totalno navdušena. Ne vem, mogoče zato, ker ga razumem vsaj delno. V vsakem primeru, res super knjiga. Si ne bi mislila.

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

28. jan 2012 15:01

Ravnokar sem prebrala ( v enem večeru in par listov mi je ostalo za danes) knjigo Kodrlajsasti piton, ki jo je napisal Marko Ješe. Pripoveduje pa zgodbo o narkomanih v Kranju. Noro. Vsak starš bi to moral prebrat.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

30. jan 2012 20:19

Julia London -Knjiga škandalov..

Elizabeth Goudge-Čar otoka..

Nora Roberts-Sanje o beli poroki..Prva knjiga od 4 v zbirki Neveste...

William Gladstone--Dvanajsterica...Kriminalka,

Suzanne Enoch--Skriti junak..zgodovinska romanca..

lp goga

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

6. feb 2012 14:53

Da ne odpiram nove teme, bom kar tule postavila vprasanje:

nasa 11-letnica obiskuje sedaj 1. razred nizje srednje sole v Italiji (to je enakovredno 7. razredu v Sloveniji). Profesor slovenscine je predpisal, da morajo vsak mesec prebrati vsaj eno knjigo v slovenscini, ki jo je napisal slovenski avtor (ne zamejski ali zdomski, pac pa iz osrednje Slovenije). Do sedaj je v solski knjiznjici dobila kar nekaj knjig, ki po mojem mnenju niso primerne za 11-letnega ucenca (Baronov brat, Teta Magda ipd). Knjige je sicer s trudom prebrala in napisala obnovo (kot predpisano), vendar pri tem niti z dalec ni uzivala.

Mi lahko, prosim, svetujete, kaj naj dekletcu ponudim v branje.

Za vsak namig vam bom hvalezna.

ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti