Kaj beremo?

Jannaa  

član od: 29.11.2009

sporočila: 508

7. jan 2011 15:12

Jude Deveraux: Kraljična

Jannaa

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

7. jan 2011 16:19

Strašno sem navdušena nad Edgarjem Allanom Poejem! Na splošno nisem ravno pretirana ljubiteljica poezije, njegove pesmi so pa tako globoke in lepe, da jih kar ne moreš nehati prebirati. In v njih pogosto najdeš sebe (tudi če misliš, da se ne iščeš). In njegova proza je skrivnostna, fantastična in grozljivo-privlačna. Maska rdeče smrti, Sod z mrtvaško glavo, Črna mačka ipd. Pa njegove pesmi. Osebno sta mi najljubši The City in the Sea (Mesto pod morjem) in Alone (Sam). Posebno zvočno-ritmično navdušujoča pa se mi zdi The Bells (Zvonovi). Kakšno pa je Vaše mnenje o Poeju? Ali ni bil genij? Mislim, da je največji pesnik vseh časov (seveda gre za osebno subjektivno oceno). Uživajte ta prelep petek ob skodelici kakava s smetano in dobro knjigo. ***amy***

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

7. jan 2011 19:19

Amy Poea ne poznam dobro, ko pa sem brala tvoje navdušenje, sem se spomnila svojega "genija" na področju poezije. Rus MIhail Lermontov     

Prvi svoj zadnji dinar sem zapravila za revijo Bravo, ker je bil notri poster od skupine wham. Drugi svoj zadnji dinar, bilo je v srednji šoli, pa sem zapravila ravno zaradi tega Rusa in njegove poezije  Grem poiskat to knjigico, menda se še skriva kje v predalu.

Vilma

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

7. jan 2011 20:26

Edgar Allan Poe  in njegova Annabel Lee, v srbohrvaščini, Angleščini ali slovenščini je ena najlepših ljubezenskih pesmi. Meni je bolj všeč njegova poezija kot pa proza.

"but we loved with a love that was more than love, me and my Annabel Lee." Aaaahhhhh.

Vedno šarmanten Rade jo je posnel takole:

http://www.youtube.com/watch?v=7ZvQcptzgcA

 

 

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

10. jan 2011 14:22

V tej megli se sladkam z  meni "večno zeleno" knjigo "Ruska fantastična pripovetka" (ni napaka).

lp

mzm

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

14. jan 2011 9:59

Ravnokar sem prebrala po nasvetu naših bralk knjigo To sem jaz, Anna. Žalostna knjiga, še bolj žalostna, kruta in ni vem kaj bi še dodala ob branju knjige Yasmina Khadra Lastovke iz Kabula.Knjiga tako nadrobno in nazorno opisuje obup ljudi, ki že 20 let živijo v vojnih razmerah. Njihovo razčlovečenje, apatijo, nasilništvo, fanatičnost, groza. Kot že velikokrat, se sprašujem kaj delajo naši fantje tam. Komu pomagajo, tem ljudem sigurno ne. Sporočilo je spremenil(a) vikica dne 14. 2011 10:00

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

14. jan 2011 10:37

Tudi jaz berem pretresljivo zgodbo o dekletu, ki je leta 1994 med ruandskim holokavstom dokrila Boga. Naslov knjige Preživela, da pričujem od Immaculee Ilibagiza. Andika68

marko b  

član od: 24.1.2008

sporočila: 10

14. jan 2011 10:46

Na facebooku odkril super aplikacijo, kjer označiš knjige, ki si jih prebral. In na osnovi prebranih ti najde prijatelje, ki berejo podobne knjige

 

http://apps.facebook.com/preberi-me/

marko b

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. jan 2011 12:26

Jaz pa berem  T. Cathcart in D. Klein: Ste že slišali tistega o Platonu.... in se zraven fino , čeprav filozofija ni glih moja močna plat.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti