Kaj beremo?

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 377

20. jul 2014 15:53

Dopustniške dneve ob morju sem si krajšala z branjem:

- Iz ljubezni do Ane (James Copeland; resnična zgodba o dekletu z avtizmom),

- Odvetnik (Igor Karlovšek; spet JNA in odvetniška tematika),

- Divja (Cheryl Strayed; dnevnik pohoda po Pacifiški gorski pešpoti).

Zdaj imam v branju Stoletnika.

 



Noemi



Sporočilo je spremenil(a) noemi dne 20. 2014 15:54

Sporočilo je spremenil(a) noemi dne 21. 2014 15:57

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

20. jul 2014 22:06

Tudi jaz sem na dopustu brala, je tudi vreme bilo za lenarjenje

Igor Plohl - Ne domišljaj si!

Avtobiografska pripoved mladeniča, ki je postal paraplegik.

in

Di Morrissey - Kamor te vleče srce

Zgodba o pogumu in odločnosti slediti svojim ciljem in sanjam.

Izredno branje, ki te spremlja še potem, ko knjigo zapreš in odložiš.

 

Zdaj pa berem naglas enemu malemu fantku

Miha Mate - Babica v supergah

pa se včasih tako smejim zraven, da sploh ne morem nadaljevati

 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

20. jul 2014 22:39

Danes sem začela brati, Zelišča z gore(Mirjam Grilc)  kar zanimiva knjiga.

Milži

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. jul 2014 6:48

Nekaj lahkotnega za cvišendurh;  Makarovič, Svetlana ; Teta Magda ali Vsi smo ustvarjalci

To kar rad berem zvečer,ob večerji in se muzam ter zelo uživam; Muck, Desa ; Sama doma 

 

Ponovno med serijo detektivk. Tale sicer pride na vrsto jutri, saj bi rad dokončal Muckovo in fotografa;
Schlink, Bernhard ;  Selbova pravica : [detektiv Selb in dolge sence preteklosti]

Nekaj resnega in težjega; v kontekstu letošnje obletnice. Še en del zgodovine za katerega natančnost dokumentiranja nisem vedel. Vedel sem, da so nemci bili natančni, a za takšno pikolovskost pri fotografiranju nisem vedel. PRIPOROČAM ZELO!
Crippa, Luca ; Onnis, Maurizio: Fotograf iz Auschwitza 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. jul 2014 17:31

Danes obiskala tudi mojo knjižnico:

Nekaj vrnila, nekaj na novo izposodila:

 

Di Morrissey - Barra Creek

Arto Paasilinna - Tuleči mlinar

Ruth E. Heidrich - Tekma za življenje

Svetilnik v nevihti, zdravilne zgodbe iz Indije

Uživajte v poletju, so dnevi, ko mislimo, da smo čisto na podnu, pa ni res, samo nekaj časa zase rabimo

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. jul 2014 17:52

Jaz tudi berem delo Arta Paasilinna "Očarljivi skupinski samomor". Kar dobro se zabavam.

 

naor

Matryxa  

član od: 12.7.2014

sporočila: 5

22. jul 2014 8:14

Koncno cas za knjige...trenutno poziram 50 odtenkov drugo knjigo...prvo sem prebrala v 5h urah...norija...priporocam ce jih se niste prebrali...sama sem cakala da kupim vse tri ker so mi punce rekle da je cakanje na izzide prevec mucno...kar se strinjam...drugace pa priporocam henning mankla in njegoveha inspektorja walanderja...odlicne kriminalke...sama imam 8 teh knjig...hudi primeri...in pa patersona z detektivom alexom crossom...te knjige te povlecejo tako da se na wc ne mores ne da bi jo s sabo vzel...danes pa v knjiznico po zalogo...kaksno priporocilo dobrih knjig v smislu erotike kot je triologija 50 odtenkov? 

Matryxa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

22. jul 2014 8:37

matryxa,

o 50 odtenkih sive je že Vendelina enkrat pisala in ne da bi ponavljali. Povzetek: poišči in preberi Zgodbo o O. Se splača potruditi do nje, četudi bo pot malo daljša. Mimogrede, prvič je izšla predd 60 leti.  Potem lahko tisto sivino mirno zabrišeš v smeti.



Sonja




Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 22. 2014 08:38

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

22. jul 2014 9:07

Pravkar prebrala Hiša orhidej /pravšnja za na dopust/ in Poroka tudi taka.

buča

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 377

22. jul 2014 11:07

Matryxa je napisal/a:

Koncno cas za knjige...trenutno poziram 50 odtenkov drugo knjigo...prvo sem prebrala v 5h urah...norija...priporocam ce jih se niste prebrali...sama sem cakala da kupim vse tri ker so mi punce rekle da je cakanje na izzide prevec mucno...kar se strinjam...drugace pa priporocam henning mankla in njegoveha inspektorja walanderja...odlicne kriminalke...sama imam 8 teh knjig...hudi primeri...in pa patersona z detektivom alexom crossom...te knjige te povlecejo tako da se na wc ne mores ne da bi jo s sabo vzel...danes pa v knjiznico po zalogo...kaksno priporocilo dobrih knjig v smislu erotike kot je triologija 50 odtenkov? 



Matryxa

 

Če so ti knjige v smislu "50 odtenkov" všeč, potem je nekaj podobnega knjiga Strast (Maya Banks).

Soditi ali je dobra žal ne morem, kajti ne ene ne druge nisem mogla brati. Sem ju po ene 30 straneh odložila, ker mi ta stil res ne sede.

 

 

Noemi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti