Kaj beremo?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

12. dec 2013 11:13

Lahkotnega?

Nora zabava: Arto Paasilinna, kar koli.

Še vedno bolj kot ne lahkotno, ampak zelo berljivo: Isabel Allende, kar koli.

Ne pretežko, zelo berljivo, ponavadi obsežno, a te potegne in predvsem zelo veliko nauči: James Mitchener, kar koli

High-class zabava z nobelovcem: Saul Bellow -  Henderson, kralj dežja.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

12. dec 2013 17:08

limnol je napisal/a:

Lahkotnega?

Nora zabava: Arto Paasilinna, kar koli.

Še vedno bolj kot ne lahkotno, ampak zelo berljivo: Isabel Allende, kar koli.

Ne pretežko, zelo berljivo, ponavadi obsežno, a te potegne in predvsem zelo veliko nauči: James Mitchener, kar koli

High-class zabava z nobelovcem: Saul Bellow -  Henderson, kralj dežja.



Sonja

 

haha, Paasalina in njegovo delo Dedu na sledi ...

 

Črnohumorne knjige: Miljenko Jergović: Sarjevski Marlboro, Boris Dežulović: Jebo sad hiljadu dinara ...

 

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 12.dec 2013 17:11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

12. dec 2013 17:09

Duracell je napisal/a:

V zadnjem času prebrala:

Giordano Paolo: - Samotnost praštevil (meni osebno zelo dobra knjiga)

Giordano Paolo: Človeško telo (ta je pa še boljša :) o vojni v Afganistanu in vpliv vojne na vojake...)

Sedaj pa berem Game of Thrones drugi del: Vranja gostija.... ja enostavno ne moram čakati, da pride nova sezona ven 2014!!! :) 

 

Predlagam pa še: Scott Smith: Ruševine ..taka malo psihička :)  Brala sem jo 3 leta nazaj, pa jo imam še kar zelo dobro v spominu, to že veliko pomeni! :)



Duracell

 

V zvezi z Afganistanom še ena pretresljiva knjiga: Afganistan, kamor se bog pride le zjokat ...

mamamia

Duracell  

član od: 2.5.2011

sporočila: 56

12. dec 2013 18:14

Hvala mamamia ... bom si dala na seznam... Da preberem še iz drugega vidika kaj se dogaja v Afganistanu, vidim da se gre dejansko o Afganistancih.. ker to katero sem jst brala, piše o italijanskih vojakih v Afganistanu.. In kaj vse doživijo in kako to na njihv pliva :)

Duracell

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

12. dec 2013 18:36

Duracell je napisal/a:

Hvala mamamia ... bom si dala na seznam... Da preberem še iz drugega vidika kaj se dogaja v Afganistanu, vidim da se gre dejansko o Afganistancih.. ker to katero sem jst brala, piše o italijanskih vojakih v Afganistanu.. In kaj vse doživijo in kako to na njihv pliva :)



Duracell

 

Tale, ki jo omenjam, je zgodba o Afganistanki, ki je dala več sistemov skozi, od tistega pred vdorom Rusov, pa pod Rusi, in vse kasnejše preobrazbe, o njeni drućini, otrokih,možu ...Pretresljivo.

mamamia

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

12. dec 2013 22:56

 Ja, še vedno se dogaja v enaindvajsetem stoletju,  iz časti so pripravljeni moriti.Kaj vse so še pripravljeni storiti, da le ne bi bilo umazano njihovo ime in čast,si preberite v knjigi Sramota.Resnična izpoved mlade v angliji živeče sikhinje.Se splača!

adalbert

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

17. dec 2013 19:22

MBrando je napisal/a:

Agatha christie; Trinajst pri večerji....danes dokončal
Agatha christie; Zločinska zabava
...

 

MBrando, si moreš mislit, nazadnje ko sem prijela en krimič od Agathe, sem ga odložila na prvi polovici, ker mi je bil - dolgočasen Sto ljudi, sto čudi.

 

Saga Otroci zemlje: mi je zanimivo brat odzive na zadnji del. Po mojem bi avtorica bolje naredila, če bi s 6. zaključila in basta. Bi se mi pa zdelo fino, če bi kdaj naredili nadaljevanko - 6 ali 7 sezon, pa bi bilo.

 

Sicer sem pa končala J. Rollins: Amazonija. Mnenje isto kot pred tednom dni, ko sem jo dobro začela, samo zadnji del knjige me je precej razočaral. Ma, je za prebrat, ampak ne izstopa po ničemer.

 

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

21. dec 2013 0:54

Pravkar prebrala Stoletnik, ki je zlezel skozi okno in izginil -Jonas Jonasson . Res ne vem, če sem se kdaj ob branju knjige tako smejala kot pri tej. Cela družina me je pisano gledala, ko sem jo brala in se neprestano smejala 

http://www.emka.si/stoletnik-ki-je-zlezel-skozi-

 

Če pozna še kdo kakšno zabavno knjigo, bi jo z velikim veseljem prebrala. Razen Arto Paasilinne, sem prebrala že vse 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

21. dec 2013 0:59

Na hitro: Erich Kästner, Drei Männer im Schnee, Jerome Jerome, trije możje v čolnu, da o psu niti ne govorim.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21.dec 2013 01:08

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

21. dec 2013 9:30

Tilenboc: si prebrala mogoče Tommy Jana: Popolni idiot.

Jaz sem se ob knjigi zelo nasmejala!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti