Kaj beremo?

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

1. okt 2013 17:33

Diamantno dinastijo sem pa jaz prebrala nekej v petem razredu OŠ :) Smo jo imeli doma in mi je bila zanimiva, pa film sem gledala. Knjigo sem ene trikrat prebrala. Sicer ni ravno za otroke, sploh eni deli :P Sicer pa v petem razredu sem prebrala tud Božansko komedijo. Sem včasih prebrala vse knjige, ki so mi prišle pod roke, tud do dveh zjutraj med šolo, cele dneve. Zdaj pa skoraj ne berem, trenutno pa berem knjigo Veliki pianisti, ki opisuje življenje pianistov in razvoj klavirja in je zelo zanimiva, ampak je dobro, če si se kdaj ukvarjal z glasbo, da razumeš vse izraze, pa avtor tud predvideva, da vsi znamo nemško in francosko, zato taki komentarji niso prevedeni, medtem ko angleški so. Za razne romane in zgodbe mi pa več ni, se mi zdi, da je tak hiter tempo, da se nimam časa poglabljat v to.

 

Ampšak ta o Romeu in Juliji bi mi verjetno bila zanimiva... Tudi jaz imam rada zgodovinske. Škoda, ker sem pa res zadnje čase v hudi časovni stiski in kar mi ostane tiste 4 urce dnevno, porabim za spanje... To o pianistih berem že pol leta, ker vsak dan preberem nekaj strani preden zaspim :P

xxs

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

3. okt 2013 14:52

Kahaled Hoseini,z njegovo knjigo,In v gorah odzvanja, me je znove razveselil,kar žal mi je,da je knjige konec.Pogrešam nekaj njegovih junakov ki so se v zgodbi kar zgubili.Zelo zanimiva knjiga govori o afganistancih ki jih je usoda razselila po svetu. 

Druga Večni sin  portugalskega pisatelja Cristovao Tezza, me ni preveč prepričala.Zgodba je zanimiva opisuje čustva moškega ko postane oče otroka z dawnivim sindromom,zastavlja si mnoga vprašanja in išče odgovore, hkrati pa nehote otroku postane tudi v resnici oče.

adalbert

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

3. okt 2013 18:07

Sophie Kinsella: Gospodinja, da te kap - malo za nasmejat, priporočam vsem gospodinjam!

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

4. okt 2013 7:06

Läckberg, Camilla : Kamnosek 

Ravnokar prebrala to knjigo. Odlična psihološka kriminalka s presenetljivim koncem.

Krajša vsebina:

Ko eden od ribičev, ki lovijo jastoge, najde utopljeno deklico, so najprej prepričani, da je bila smrt nesrečen dogodek. Vendar obdukcija pokaže, da ima v pljučih sladko vodo z ostanki mila in pepela. Nekdo je deklico torej utopil v hiši, jo oblekel in jo odvrgel v morje. Toda kdo bi želel tako škodovati sedemletni Sari? In zakaj?

Ta zgodba pa se prepleta z zgodbo kamnoseka, ki se dogaja vsaj 40 let pred tem. Težko življenje, polno neizpolnjenih želja in tragičnim koncem.

Veronika

Sporočilo je spremenil(a) VEROVNIKA dne 04.okt 2013 07:19

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. okt 2013 9:46

Beckett - Kemija smrti 

kriminalka - zelo priporocam

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Binko83  

član od: 18.3.2011

sporočila: 92

4. okt 2013 11:00

rebecca je napisal/a:

Beckett - Kemija smrti 

kriminalka - zelo priporocam



"Stressed is desserts spelled backwards!"

 

Jaz berem Zapisano v kosteh. Uf, obetaven začetek.

 

Meni je bila Kemija smrti res dobra. Vem, da me tudi ta ne bo razočarala...

Binko83

zoyaa  

član od: 1.8.2011

sporočila: 88

7. okt 2013 19:21

trenutno in še do 25 oktobra bom brala: Gradivo za strokovni izpit iz upravnega postopka...zanimivoo...NOT :) ampak lahko bi bilo slabše...

zoyaa*

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

8. okt 2013 19:36

Grem proti koncu Ob tebi od Jojo Moyes. Ganljiva, duhovita in nepredviljiva. Neodložljiva! 

buča

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

8. okt 2013 20:30

Agatha Christie..Truplo v knjižnici...Bistra Miss Marple :)

 

lp goga

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

9. okt 2013 19:12

Trenutno berem Belo levinjo, švedski pistelj, odlična kriminalka. Kaj čem, izjemno rada berem kriminalke, take, ki te kar vlečejo od prve do zadnje strani.

BABI 2+2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti