Kaj beremo?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. sep 2012 17:03

Po 14 dneh branja sem na 556. strani (od malo manj kot 900) Zgodbe o ljubezni in temnini - avtor  Amos Oz. Zelo zanimivo,  zgoščeno napisano o življenju Judov, njihovem medsebojnem odnosu, odnosu do nejudov, preseljevanju  in ustvarjanju lastne države. In o  odraščanju malega dečka  v tem obdobju,  v izrazito intelektualnem okolju. Ni mi žal, da sem se lotila tega branja.

Cila

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. sep 2012 20:13

teden, ki prihaja, je teden knjige. Mulci, ki furt na furt visijo na fb, so me opozorili, da obstajajo neka navodila (ok, ok, mal butasto, ampak.....) In to naj bi bilo tako:  odpri najbližjo knjigo na strani 52, preberi peti stavek in ga (po možnosti) objavi. Ne vem čisto dobro, zakaj naj bi bilo to ok, ampak - mogoče bo pa kakšen stavek tako zanimiv, da bo koga zamikalo, knjigo prebrat.

no, gremo s prismodarijo naprej: Zavedajoči se stroji so sanje številnih raziskovalcev umetne inteligence.

Hja, ne vem, če bo koga zamikalo prebrati knjigo po tem duhamornem stavku, ampak knjiga sama je prav zabavna: Michael Hanlon: Znanost v štoparskem vodniku po Galaksiji. Na vsaki naslednji strani se mi dozdeva, kako salamensko srečo imamo, da sploh smo .

lp

 

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

23. sep 2012 20:23

.....jaz sem pa 5. stavek s "svoje" 52. strani že obesila na facebook.....Pojma nimam, če je OK, ampak smo se pa kar zabavali ("ježeš, kaj nekateri berejo"!). Takole gre: "Perhaps RNA was synthesized in outer space from cyanide; perhaps it was made here on earth by lightning striking methane and ammonia; perhaps it was forged on fools' gold in a volcano."

..... malo dvomim, da bo koga tako prevzelo, da bo šel iskat knjigo - čeprav jo berem že tretjič (ker sem pač take sorte, da prvič in drugič nisem vsega povsem razumela, priznam, pa bi rada) in je veliko bolj prijetno branje, kot bi človek sodil iz tega nesrečnega stavka.


Torej - mogoče bi lahko bilo sporočilo Tedna knjige: ne sodi knjige po enem samem stavku!


Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 23. 2012 20:24

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. sep 2012 21:41

limnol je napisal/a:

...


Torej - mogoče bi lahko bilo sporočilo Tedna knjige: ne sodi knjige po enem samem stavku!
Sonja

Kaj po enem samem stavku - celo  po par prvih straneh marsikdaj ne!

 

Še moj 5 stavek s 53 strani:  Tisto "kar je pesnik hotel povedati".

 

 

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

23. sep 2012 21:52

limnol je napisal/a:

.....jaz sem pa 5. stavek s "svoje" 52. strani že obesila na facebook.....Pojma nimam, če je OK, ampak smo se pa kar zabavali ("ježeš, kaj nekateri berejo"!). Takole gre: "Perhaps RNA was synthesized in outer space from cyanide; perhaps it was made here on earth by lightning striking methane and ammonia; perhaps it was forged on fools' gold in a volcano."

..... malo dvomim, da bo koga tako prevzelo, da bo šel iskat knjigo - čeprav jo berem že tretjič (ker sem pač take sorte, da prvič in drugič nisem vsega povsem razumela, priznam, pa bi rada) in je veliko bolj prijetno branje, kot bi človek sodil iz tega nesrečnega stavka.

Ah, motiš sem, limnol.....................hudo aktualna tema, zame, čez kak mesec dni......

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

24. sep 2012 8:33

No, če je aktualna.... mislim, da sem enkrat že delala reklamo zanjo: Nick Lane, Life Ascending (The Ten Great Inventions of Evolution). Super branje, ki človeka popolnoma prevzame, hkrati pa te naredi ponižnega. 

Sonja

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

24. sep 2012 11:16

Prebrala odmevno knjigo - Petdeset odtenkov sive (čakam na drugi del)

Mayisa

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

24. sep 2012 12:42

Papežinja Ivana, vsekakor priporočam.

pultica

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

24. sep 2012 12:52

Odlične knjige: Dobra ženska (D.Steel), Ljubezen po teksaško, Košček sreče (S.E. Philips), Nočno plavanje (L.Moore).  Čakam na trilogijo Če me...

 

matejaoz

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

24. sep 2012 14:28

Sunny Jacobs-ukradeni čas

Maeve Binchy- hiša na Tari

Danielle Steel- Sla po potovanju,.....

te.jcika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti