Kaj beremo?

suzi1973  

član od: 29.12.2010

sporočila: 20

10. jul 2011 20:26

Če imaš rada zgodovinske ljubezenske zgodbe,ti absolutno priporočam Julie Garwood. Knjige boš dobesedno "požrla".  Dobra je  še Kathleen E. Woodiwiss.

Če imaš rada pa kriminalne zgodbe, pa nikakor ne smeš mimo Tess Gerritsen.

Če so ti všeč pa vampirske zgodbe, pa absolutno moraš prebrat serijo Vampirska akademija ( 6 knjig ) od Richelle Mead.

Zelo dobra je pa tudi fantazijska knjiga Duša od Stephenie Meyer.

Kakorkoli, če te zanima vsebina od katere knjige, pojdi na emka.si (spletna knjigarna Mladinske knjige). Tam imaš opisano vsako knjigo.

suzi1973

Duracell  

član od: 2.5.2011

sporočila: 56

13. jul 2011 17:11

Letos na dopustu prebrala:

David Belbin: Mesto zločina 

Colin Dexter: Smrt v Jerichu in Uganka tretje milje     

Pa seveda nepogrešljiva Agatha Christie...

Nisem pa uspela prebrati Scott Smith: Ruševine, bom videla, če se bom lotila knjige 

 

Jutri pa spet v knjižnico po novo zalogo!

Duracell

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

14. jul 2011 21:13

To je moj seznam, ki ga imam pripravljenega v excelu, številka pomeni moja ocena knjigi; zelo rada berem resničnostne zgodbe, ne maram pa knjig v stilu "Kinsella" 

 

Jacqueline Pascarl BILA SEM PRINCESA resnična zgodba berljiva 5

Nobis Gorjup IZPOVED IZ HAREMA resnična zgodba mlade Beograjčanke, dogajanje v letu 1995 5+

Vikas Swarup REVNI MILIJONAR roman 100x boljši od fima; zares knjiga, ko si zaželiš, da bi imela 500 strani več 5++

Amanda Quick ALKIMIST ljubezenski roman in malo kriminalka zelo berljivo 4

Eva Cassady SHUJŠAJE Z LJUBIMCEM ljubezenski roman lahkotno branje 4

Verena Wermuth PREPOVEDANA ŽENA resnična zgodba zelo berljiva 4+

Lisa Jewell RESNICA O MELODY BROWN roman lahkotno branje nič dolgočasno (brala na letalu) 4

Kerstin Gier ZA VSAKO REŠITEV SE NAJDE TEŽAVA  lahkotno branje berljivo 3

Kerstin Gier NEVESTA JE ŽAL REKLA NE  lahkotno branje berljivo 3

Gaby Hauptmann IŠČEM IMPOTENTNEGA MOŽA ljubezenski roman lahkotno branje zelo neresnična zgodba, pisateljica ima preveč bujno domišljijo 2-3

Anne Cherian DOBRA INDIJSKA ŽENA roman, ki se bere kot resničnostna zgodba 5+

Caroln Jessop POBEG resnična zgodba, prisilna poroka v mormoski skupnosti; malenkost dolgočasna proti koncu 4

Suzanne Enoch razni naslovi ljubezenski roman vse po istem kopitu 4

Donna Leon razni naslovi detektivka vse po istem kopitu, zelo berljivo 5

Arto Paalinna OČARLJIV SKUPINSKI SAMOMOR moreča depresivna vsebina, bere se uredu, tekoče, ampak vseeno: 1

Lloyd in Rees JACK IN AMY roman lahkotno branje prijetno branje za na plažo  5

Sporočilo je spremenil(a) saskia02 dne 14. 2011 21:14

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

14. jul 2011 22:01

saskia02, si morda mislila Paasilinna, tistega reveža z 1?

lp

mzm

IvaSin  

član od: 20.11.2005

sporočila: 163

17. jul 2011 15:47

Pred kratkim sem prebrala od AmandeQuick Vragolije, S.Meyer-Duša,Mery Higgins Clark-Kriki v noči in V mesečini si lepa,S. Sheldon-Diamantna dinastija,sedaj sem pa pri Danes grofje Celjski in nikdar več.Uf, malo preveč berem zadnje čase,bo treba še kaj drugega delat.

Iva

aanita  

član od: 10.12.2008

sporočila: 36

18. jul 2011 13:06

Pozdravljene,

saskia02 je knjigo Arto Paassilinna OČARLJIV SKUPINSKI SAMOMOR ocenila z 1.

Priznati moram, da sem imela kar nekaj let prostovoljnega oddiha od branja knjig. Nato sem pa na tem forumu prebrala priporočilo ravno za to kjigo. Naslov me je tako pritegnil, da sem se včlanila v knjižnico in prišla do knjige. V enem dnevu sem jo prebrala, brez odmora. naslednji dan sem si priskrbela še vse knjige od tega avtorja, ki so bile na voljo. In tudi nisem bila razočarana. Slog pisanja in tema, nekaj povsem drugačnega zato jo jaz ocenjujem z visoko oceno. In vsekakor toplo priporočam za branje.

Ta knjiga mi je spet vrnila veselje do branja. Že nekaj let ponovno berem.

Zdaj imam malo več težav, ker bi rada prebrala knjigo kakšnega turškega pisatelja. Do teh pa je že težje priti. Imam namreč seznam knjig, ki mi jih je ena gospa ljubeznivo priporočala (ni pa prevodov v slovenščino). Ampak verjamem, da je to le začetna težava.

lep pozdrav,

Anita

 

 

aanita

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jul 2011 14:05

Pamuk je precej preveden v slovenščino, pa v hrvaščino tudi.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

18. jul 2011 14:15

Ja, od Orhana Pamuka Ime mi je rdeča je meni veliko boljša v hrvaščini kot v slovenščini.

Sneg - nisem brala v drugem jeziku kot v slovenščini, a mi je knjiga fenomenalna. Poučna, ni zaman (tudi) zanjo dobil Nobelovo nagrado. Ko se srečata napredno in nazadnjaško pojmovanje islama, začinjeno z izkušnjo življenja na evropskem Zahodu. Priporočljivo branje.

Pa njegov Istanbul, spomini na mesto - ko sem začela brati knjigo je padla odločitev, da gremo pogledat to mesto, in smo seveda šli in se vrnili navdušeni.

 

Mamamia

mamamia

aanita  

član od: 10.12.2008

sporočila: 36

18. jul 2011 18:51

Knjige tega avtorja imam že rezervirane. Tako, da se že veselim, ne samo branja ampak letos najbrz tudi Istanbula. Trenutno berem Potovanja s Herodotom, avtor Kapuščinski. Potem pa je na vrsti turška literatura.

Lep pozdrav

aanita

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

19. jul 2011 22:05

Orlando Figes, ŠEPETALCI; zasebno življenje v Stalinovi Rusiji. Prav za poletno branje

 

Sicer sem ravnokar v druge končala z Blagor Ženskam (Alenka Rebula). Ta knjiga me je sezula! Piše meditativno, spravljivo, mehko, žensko; piše o celosti, zdravju, občutenju sebe, intimnem. Jaz bi jo dala pod obvezno čtivo.

 

Pa lep daN,

 

mATEJA

terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti