Kaj beremo?

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

15. dec 2015 13:11

Med izbor knjig, ki bi jih priporočila, ker je res izredna knjiga dodajam tudi Skupaj, pisateljice Jojo Moyes.

Fora

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

15. dec 2015 13:51

Fora je napisal/a:
Med izbor knjig, ki bi jih priporočila, ker je res izredna knjiga dodajam tudi Skupaj, pisateljice Jojo Moyes.

Fora

 

Toplo priporočam knjigo "Ob tebi" iste avtorice. Po dolgem dolgem času knjiga, ki se me je res dotaknila.

http://www.bukla.si/?action=books&book_id=160

 

 

Issi

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 279

25. dec 2015 19:04

Waris Dirie: Pušavska roža, Puščavska zarja in Puščavski otroci

Kot deklica pobegnila pred poroko s starcem iz nomadske družine, se s stričevo družino kot pomočnica preselila v Anglijo in čez leta postala ena najbolj uspešnih manekenk. Začela je z bojem proti obrezovanju žensk, saj je to izkušnjo tudi sama doživela...

181604

Duracell  

član od: 2.5.2011

sporočila: 56

29. dec 2015 16:47

V zadnjem času sem prebrala tile dve knjigi:

- Dekle na vlaku, zanimiva, pritegne bralca, ampak spet jaz in moja butasta pričakovanja, zaradi top promocije in pohvale knjige,.. in tako sem spet bila razočarana, ker sem upala preveč :) Drugače pa vredu berljiva, zanimiva, napeta zgodba in nepredvidljiv konec :)

- Na begu (Patrick Ness), prvi del trilogije Hrup in Kaos.... Knjiga mi je bila izjemno všeč, je zelo berljiva z zelo dramatičnim koncem, kar pomeni, da mi drugi del trilogije ne uide :) 

- Trenutno pa berem prvi del trilogije Dinastije Videc z naslovom Morilčev vajenec (Robin Hobb),.. ker sem šele na začetku nimam kaj komentirati, za enkrat kaže dobro :)

 

 

Duracell

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

4. jan 2016 17:19

trenutno berem morska katedrala

priv

 

priv

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 279

5. jan 2016 9:10

Juliette Morillot: Šanghajske rdeče orhideje

Pripoved Korejke, ki je preživela 2.svet. vojno kot ujetnica- prostitutka in skozi katere grozote jo je pot peljala v tem krutem življenju...

181604

MaskaA  

član od: 22.10.2013

sporočila: 61

7. jan 2016 5:05

Henrik Brun - Danska zanka (knjiga, ki jo je napisal danski novinar in se dogaja v Slovenijii).ž

http://www.bukla.si/?action=books&book_id=246

 

Medtem, ko sem se resno trudila, da bi mi bila všeč, jo težko priporočim. Sicer je lepo brati o Ljubljani (in Jankoviču, hihi), ampak... tako polna je stereotipov, da kar boli. Pa tudi zelo slabo je prevedena oz. lektorirana (no, o prevodu težko sodim, lektorsko jim je pa par ogromnih napak ušlo - tako velikih, da rednega bralca precej zmotijo).

MaskaA

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

7. jan 2016 10:54

Kar precej knjig sem prebrala v teh prazničnih dneh, navajam pa tiste, ki jih sem jih z veseljem prebrala:

- branje za sprostitev: D. Macomber - Palisandrova ulica 204, Y.M. Coroporon - Ko šepetajo ciprese, Carr - Ranjeni duši, J. Moyes - Skupaj

- knjige, ki sežejo v dušo:  G. van Loon - Sad strasti, R. Lupton - Sestra, C. Rogan - Brodolom, S. Redfearn - Tiho, deklica, J. Green - Krive so zvezde, C. Jessop - Pobeg, B. Grylls - Blato, znoj in solze

neny111

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti