Kaj beremo?

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

24. nov 2015 14:40

Pred časom sploh nisem brala knjig slovenskih avtorjev, ker sem imela o njih vnaprejšnje mnenje, da so grozno dolgočasni. Zadnja leta pa sem to mnenje krepko spremenila in rada posežem po njih, saj najdem med njimi sladkorčke, ki so čisto po mojem okusu.

V zadnjem času prebrala:

Jelka Ovaska: Severnica nad Olimpom. Ni me navdušila. Razvlečena zgodba, prej dolgočasna kot ne.

Berta Bojetu: Filio ni doma. Načeloma ne berem težkih in zamorjenih knjig (teh reči je že v vsakdanjem življenju zadosti), toda ta knjiga že pokojne pisateljice je nekaj posebnega. Težka, morasta, na koncu se počutiš kar malo zmešan, a te vsebina drži, da je ne moreš odložiti, dokler ne prideš do konca.

Trenutno pa že drugič v kratkem času berem knjigo Romane Berni: Ljubezen s tujcem. Sploh se je ne naveličam. Ljubezenska zgodba v njej mi je res izvirna, všeč so mi dialogi in vse drugo. Redko kako knjigo preberem dvakrat, vsaj ne v kratkem času, a ta že sodi med take.

situla

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

27. nov 2015 18:06

Situla: Preberi knjigi Romane Berni - Poroka iz maščevanja in Stava  - ne bo ti žal. Prebrala sem že skoraj vse njene knjige - ene super, druge malo manj. O pisanju knjig sem se osebno pogovarjala z njo - jo poznam iz šolskih klopi.

Prebrala sem Ujetnik z nebes - (Carlos Zafon) - super knjiga, šele na koncu pa sem ugotovila, da je to tretji roma iz cikla Pokopališče pozabljenih knjig. Moram dobiti še prvi dve. Jih je že kdo bral?

Se beremo!



Veronika

Sporočilo je spremenil(a) VEROVNIKA dne 27.nov 2015 18:30

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

29. nov 2015 12:43

Verovnika, imam probleme s spominom za naslove knjig. Naslovov si enostavno ne zapomnim, bolj si zapomnim imena avtorjev. Od te avtorice sem prebrala nekaj knjig (ne vseh, ker vseh jih v naši slabše založeni knjižnici ni za dobiti). A zgoraj omenjena Ljubezen s tujcem mi je bila zaradi nenavadne vsebine prav posebno všeč.

Zanimiva informacija, da avtorico osebno poznaš. Sploh, ker avtorica piše pod psevdonimom, vsaj tako je razvidno iz podatkov.

situla

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 279

29. nov 2015 17:55

Mineko Iwasaki in Rande Brown: Jaz, gejša

Osebna izpoved gejše, ene najbolj cenjene v zgodovini. 

181604

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

15. dec 2015 13:11

Med izbor knjig, ki bi jih priporočila, ker je res izredna knjiga dodajam tudi Skupaj, pisateljice Jojo Moyes.

Fora

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti