Kaj beremo?

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

18. sep 2014 14:55

goga je napisal/a:

Giorgio Faletti: Jaz sem bog - odličen triler



 

Dober je, ne. Preberi še "Jaz ubijam".

Fora

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

18. sep 2014 15:30

Dež, iz dneva v dan en sam dež. Po naši leseni strehi je vsak dan škrebljalo, v starem štedilniku so drva prasketala, nobene toplote niso od sebe dajala...

Zavijala sem se v odejo, v rokah so mi listi knjige šepetali, moje počitniško branje:

Maja Haderlab - Angel pozabe

Louise L. Hay - Življenje je tvoje

Elisabeth Lukas - Tudi tvoje trpljenje ima smisel...

So dnevi, ki ti v življenju veliko dajo in so dnevi, ki ti v življenju veliko vzamejo... jaz se vedno veselim enih in drugih... knjige mi veliko pomenijo !!!

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. sep 2014 6:29

pirnica je napisal/a:

MBrando, poišči knjige spodaj navedenega avtorja. So vredne branja.

Andrea Camilleri

Italijanski avtor se je pisateljevanju posvetil šele pozneje v svojem življenju. Mislil je, da bo o inšpektorju Slavu Montalbanu napisal le nekaj knjig, v seriji pa je od leta 1994 nastalo že dvanajst romanov. 85-letni Camillieri je v Italiji eden najbolj priljubljenih avtorjev, več njegovih del je prevedenih tudi v slovenščino. (prekopirano s strani MK)



pirnica



Ola pirnica. 
Hvala za trud, ampak če prebereš sem dotičnega avtorja že omenil v mojem pisanju. Žal, ŽAAAl pa je vse od njega, kar je pri nas dosegljivo (reci in piši 4 KNJIGICE?!?!?)  že prebrano. Očitno ni dovolj popularen pri nas, da bi se izdale vse njegove knjige oz. primeri meni ljubega inŠpektorja Montalbana!!! AAAAAA. Pa še v ang.jeziku bi bral, če bi le bilo dosegljivo 

Se dalje se priporočam za ideje!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

19. sep 2014 7:21

MBrando, sem res površno prebrala tvoj zapis.

Ali si prebral zgodbe Henninga Manklla o inšpektorju Wallanderju? Zelo berljivo, mislim, da bi se podalo v tvoj krog izbire.

pirnica

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

19. sep 2014 20:01

MBrando je napisal/a:

Kulinarički moji, a mi lahko prosim zaupate enih par dobrih knjig, kjer imamo komišarija (rahlo nerodnega, v letih, naveličanega), ITALIJO, iskrivo pisanje in rahlo prepletanje kulinarike.

V mislih imam stil DONNE LEON, SERGEJ VERČ-a, Andrea Camilleri, pa tudi DEMŠAR je super.

Skratka...da je iskrivo pisanje, rahlo kaotičen a nikakor za odvreči komisar, napet in za nohteke grickati, hihi.
Super pa je, če je serija knjig, da rastemo in se razvijamo s komisarjem. 

Sedaj ravno prebiram MAJO NOVAK in njen prvi kriminalni roman. Zanimivo...sploh ker je kraj dogajanja DUBROVNIK 

Ko pa tolele zakljucim, pa sem pripravljen za kakšnega komišarija in njegove napete prigode. 
Pa ok, ne rabi sedaj OBVEZNO biti ITALIJA. Pomembno mi je, da je zanimivo, iskrivo, rahlo komicno in napeto. Vse tiste zbirke norveških pisateljev so mi en mau morbidne. Seveda, kaj pa bi drugega pričakoval iz držav METALA in redke toplote ter sončeka 



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Mbrando, kaj pa Georges Simenon in njegov inspektor Maigret?

Sicer brez osrednjih likov tipa Montalbano ampak hudo napete so knjige Minette Walters in Ruth Rendell.

Pa kot je zgoraj napisala Pirnica so knjige z inspektorjem Wallanderjem jako zanimive ceprav ti dam prav, da je v njih zacutiti neke vrste "skandinavsko zamorjenost". Kljub temu jih zelo rada berem ker me pritegne vse kar vkljucuje opise Svedske, pokrajine, vsakdanjega zivljenja, ...

svenska

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. sep 2014 7:45

ŽE BRSKAAAAAAAM.
Hvala obema!!! 

pirnica: Kaj tukaj je kaj humorja oz. svetlih in komičnih trenutkov? Saj veš, kaj mislim...

svenska: Opala...všeč mi je da je gospodine iz Belgije. Pa vidim da je stare šole pisatelj, torej ne manjka pisanja v stilu SEAN CONNERY James Bonda in boja med V ter Z blokom? Je nekaj takšnega? Se najde kaj komičnih trenutkov v dotičnih knjigah?

KOMAJ ČAKAM DA MALO POČEKIRAM!!!
HVALA...full



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 21. 2014 07:50

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

21. sep 2014 10:31

MBrando je napisal/a:

ŽE BRSKAAAAAAAM.
Hvala obema!!! 

pirnica: Kaj tukaj je kaj humorja oz. svetlih in komičnih trenutkov? Saj veš, kaj mislim...

svenska: Opala...všeč mi je da je gospodine iz Belgije. Pa vidim da je stare šole pisatelj, torej ne manjka pisanja v stilu SEAN CONNERY James Bonda in boja med V ter Z blokom? Je nekaj takšnega? Se najde kaj komičnih trenutkov v dotičnih knjigah?

KOMAJ ČAKAM DA MALO POČEKIRAM!!!
HVALA...full



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---



Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 21. 2014 07:50

Priznam, da sem že malo pozabila. Mi je pa bilo všeč. Sicer si pa eno knjigo sposodi (bodi pozoren, da bo z omenjenim inšpektorjem), pa se na lastne oči prepričaj. Glede na to, da si knjige brezplačno izposojamo, je vredno vzeti v roke tudi kaj takega, kar še ne poznamo. Ker pač vrnemo neprebrano, če nam ni všeč. Saj nas nič ne tepejo zaradi tega.

pirnica

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

22. sep 2014 14:20

Danes bom dokončala - prebrati moram še zadnjih 50 strani - Silos (Hugh Howey). Odlična zgodba, ki se dogaja v (daljni?) prihodnosti in sicer v podzemnem silosu, kot ga imenujejo prebivalci. Zrak na površju je namreč strupen, še bolj smrtonosna pa so pravila, ki veljajo v silosu. Tisti, ki jih kršijo, so poslani na "čiščenje" na površje ... Priporočam.

sonci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti