Kaj beremo?

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

9. feb 2014 11:02

...in njegova (Prešernova, seveda) muza Julija se je poročila v Novo mesto in živela v gradiču Neuhof, ki je danes del internega oddelka Splošne bolnišnice Novo mesto tam ob Krki, gospa Scheuchenstühl, kot je njen primoženi priimek, pa je pokopana na pokopališču v Šmihelu ... 

Ko je glih elaphus oznanila nekaj o kulturnem višku v teh dneh 

 

Ognjič

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

9. feb 2014 12:47

Jaz pa sem si sinoči pripravila knjigo Otroška duša je ranljiva. Zdaj imam nova očala in bo lažje. Pa še precej knjig me čaka...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

9. feb 2014 13:08

katti je napisal/a:

Prebrano:

 Obe sta vredni branja.

katti

katti, preberi še nadaljevanje - VDOVEC - ni več tako napeta:

on ostane z majhno deklico, pot nadaljujeta v Avstralijo...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

9. feb 2014 14:51

Glede na današnje vreme - z mirno vestjo: Run your butt off! Sarah Lorge Butler in še nekaterih. Bere se super, uresnčevanje pa tudi ne bo prehudo, samo da neha deževati. Konec koncev je zdaj čas za priprave na svetlejši del leta, ne? Da ne bo prehudo, pa v pečici raste jogurtnotovo pecivo z borovnicami (lanske, z Janč, velike skoraj kot mini buče).

Sonja

msegov  

član od: 7.8.2010

sporočila: 493

10. feb 2014 10:46

Brskanje za idejami, kaj naj še dobrega preberem, me je pripeljalo sem. Torej trenutno berem:

Rojeni za tek - Christopher McDougall 

Ti povem zgodbo - Jorge Bucay.

 

Danes grem v knjižnico po novo zalogo:

O čem govorim, ko govorim o teku - Haruki Murakami

Tek - moja norost - Dušan Mravlje

Lolita - Vladimir Nabokov

Camino; moja samotna pot ali čiščenje duše in telesa po žensko - Staša Lepej Bašelj.

 

 

 

msegov

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

10. feb 2014 18:15

Donna Leon..Polepšane sledi...komisar Brunetti .....

Susan Elizabeth Phillips...Košček sreče..čudovita ljubezenska zgodba

Jane Green...Obljuba dela dolg..GAnljiva zgodba o drużini...

Romana Berni..Poredni dekleti...nekje na sredi sem obupala...

lp goga

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. feb 2014 18:57

Gabaldon Diana, Tujka in Kacji pastir v jantarju, cakajo me pa se ostale knjige iz serije.

Khm, kam naj jo uvrstim - je zgodovinska (saj se dogaja l.1743), ljubezenska (normalno ), fantazijska (prehodi skozi cas),... skratka zanimiva, ceprav vsake toliko tudi malo razvlecena (kot obicajno pri knjigah, kjer se zgodba dogaja pod sedmimi naslovi.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

10. feb 2014 19:26

Anna Gavalda - Samo skupaj, nič drugega

Še nikoli nisem izbrala knjige zaradi opisa na zadnji strani, tu pa me je nekaj pritegnilo  in sicer:

"Takole povedano se očitno sliši malo bedasto, ampak je bilo res, že dolgo me neumnosti več ne motijo........

veš, v zameno ne zahtevamo nič drugega, kakor, da ste srečni skupaj, niti srečni ne...zaveš se, da pride čas, ko sploh nisi več zahteven...samo skupaj, nič drugega...

že to je lahko tako nepričakovano... in naj vsem nam sije na poti

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

10. feb 2014 22:54

babka1951 je napisal/a:

Anna Gavalda - Samo skupaj, nič drugega

Še nikoli nisem izbrala knjige zaradi opisa na zadnji strani, tu pa me je nekaj pritegnilo  in sicer:

"Takole povedano se očitno sliši malo bedasto, ampak je bilo res, že dolgo me neumnosti več ne motijo........

veš, v zameno ne zahtevamo nič drugega, kakor, da ste srečni skupaj, niti srečni ne...zaveš se, da pride čas, ko sploh nisi več zahteven...samo skupaj, nič drugega...

že to je lahko tako nepričakovano... in naj vsem nam sije na poti

 "Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

 

Meni je bila zelo luštna knjiga, topla. Obstaja tudi film, knjige ne prekaša, je pa za videt.

 

Moji zadnje dve izbiri knjig nista bili preveč posrečeni, čeprav sem obe izbrala po priporočilih. No, bo naslednja spet boljša. Se oglasim takrat.

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

11. feb 2014 20:16

Berem že tretjo knjigo nizozemskega pisatelja Kluuna; Pride ženska k zdravniku, Vdovec in sedaj Petelinčka.

Berem knjige, ki so izredno berljive, zanimive, zame, ki sem rastla in živim z drugačnimi vrednotami, v bistveno bolj skromnem okolju in ne nazadnje, sem bistveno starejša.  Pri prvi knjigi nisem vedela kaj naj si mislim, naj se mi glavni junak gnusi,  naj ga pomilujem, obsojam, ali občudujem. Zlasti še, ker imam izkušnje z umiranjem bližnjega za rakom.

Tudi druga knjiga je polna kontraverznosti, ki je preprostemu človeku, včasih nerazumljiva. Toda konec dober, vse dobro. Tretjo knjigo sem šele pričela brati in se je prav veselim.

Vsekakor so vse tri  knjige so zelo zanimive. Prikažejo ti tisti "hoh" svet, ki je nam še dokaj neznan , v zelo razvitem svetu pa izgleda, da vsakdanji.

 

vikica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti