Kaj beremo?

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

2. dec 2013 13:38

pirnica je napisal/a:

Dr. Nela Sršen: Rak na duši

Po njenem predavanju in predstavitvi knjige, še branje. Pričevanje zdravnice/kirurginje, ki živi in dela v Padovi, znana tudi zaradi presaditve jeter Arsenu Dediću. Njena razmišljanja in pogled na zdravje, bolezen, vrednote v življenju, prioritete....

Krasna knjiga.



pirnica

Kako se veselim, knjiga se fantastično vrača v našo knjižnico na obrobju mesta, sem druga v čakalni vrsti

babka1951

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

2. dec 2013 14:16

Tale vikend, ko sem se potepala po enih od naših term, sem med lenarjenjem prebrala Nekaj iz Tiffanyja, končno pa sem dočakala knjigo Hosseinija Khaleda In v gorah odzvanja. Danes začnem

neny111

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

3. dec 2013 13:45

Že nekaj časa nisem pisala v to temo, tako, da se jih je nekaj nabralo.

Do konca sem prebrala vse Strastne zapravljivke ter Španske počitnice od Sophie Kinsela .

Potem me je zaneslo v fantazijske romane in sicer Stephanie Mayer- Somrak, Mlada luna, Mrk, Jutranja zarja.

Albert Sanchez Pinol- Mrzla koža, tudi ta je fantazijska, čeprav je nisem našla na tej polici. Agata Cristie- Zabava za noč čarovnic, sedaj pa berem Tigrovo prekletstvo- Colleen Houck.

katti

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

3. dec 2013 21:43

Katti imaš vse dele Tigrovega prekletstva..men je bila ful všeč,pa ne dobim nadeljevanja..

Sem pa padla v kriminalke..Jeffery Deaver...Plesalec na krsti..Pisatelj je mojster v prikazovanju zapletenih zločinov,ki jih razreši z vstrajnostjo in pretkanostjo...

lp goga

bezi  

član od: 6.3.2008

sporočila: 28

4. dec 2013 0:01

John Shors: Pod marmornim nebom

bezi

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

6. dec 2013 21:55

 Kar nekaj časa se nisem oglasila,to ne pomeni da ne berem več, le malo manj,ker sem dolge (meni prekratke)večere namenila klekljanju.Vendar pred spanjem rada sežem po knjigi.Imam zelo dobro knjižničarko ,ki me tekoče obvešča o novostih in mi prihrani kakšno čisto nedolžno knjigo.Tako sem prebrala tri slovenske,ki so izšle:Feri Lainšček-Poljub za orkester,negov stil zanimiva zgodba in gost besedni zaklad.Polona Škrinjar- Križev pot Elze Kociper, me je zelo presenetila,tragična zgodba napisana v prekmurskem narečju,jo priporočam.Aleksandra Kocmut-Čisto sam na vsetu, knjiga o alzhajmarjevi bolezni,huda knjiga,še ponoči sem imela moreče sanje.Čeprav o demenci še kar vem me je pretreslo, kako človek postane bilka ki samo vegetira.Da do nje pride je kup nerazumljivega trpljenja na eni in drugi strani.

Še eno bi omenila za ljubitelje športa, Skriti kolesar, o poživilih,o transfuziji,o prepovedanih sredstvih v športu.Se še spominjamo Armstronga, preberite... Sedaj bi  za december nekaj romantičnega!

adalbert

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

7. dec 2013 0:26

Od zadnjega javljanja:

F. S. Finžgar: Pod svobodnim soncem (nikoli prej prebrala!)

T. Gerritsen: Gospa X (ok krimič)

M. Binchy: Hiša na Tari (luštna za zvečer pred spanjem ali zjutraj po zajtrku)

 

V branju: J. Rollins: Amazonija (šele na začetku, nekoliko me pa spominja na Izbruh od R. Prestona in malo na Zvestega vrtnarja (Le Carre?); piše, da je srhljivka, ampak zaenkrat je še "spodobna" )



Sporočilo je spremenil(a) rag_doll dne 07.dec 2013 12:00

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

7. dec 2013 7:35

Daniel Glattauer: Za vedno tvoj - psihološka kriminalka,

Jodi Picoult: Preprosta resnica - zanimiv roman o amiški kulturi v konfliktu z angleško kulturo

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. dec 2013 8:06

Agatha christie; Trinajst pri večerji....danes dokončal
Agatha christie; Zločinska zabava
Damjan J. Ovsec; Trije dobri možje (da ne bo poznavanje 3eh dobrih mož velo samo iz komercialnega zornega kota. Me izredno zanima izvor, tradicija, šege in navade po svetu glede teh nam tako ljubih decemberskih mož. Rad jih imam, hihi) 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

7. dec 2013 17:35

Pravkar 7. knjigo iz serije Otroci zemlje, Dežela poslikanih jam, avtorica Jean M Auel,

iz časa ledenodobne Evrope, prazgodovina,

priporočam.

tabu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti