Kaj beremo?

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

5. apr 2013 22:46

Pravkar gledala na COBISSu (Moja knjižnica) kaj vse sem si izposodila v zadnjih petih letih. Zanimiv pregled :)

 

Drugače pa me je zadnjič pritegnila knjiga Skrivna pisma meniha, ki je prodal svojega Ferrarija (Robin Sharma), čisto slučajno pa sem našla še Lucky Man (Michael J. Fox), ki je njegova avtobiografija.  

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

6. apr 2013 7:45

O miškazmoke to je ta knjiga,stokrat hvala,že,ko sem zagledala naslov se mi je kar zasvetilo v mojih zakrnelih možganih.Obvezno jo moram še enkrat prebrat,zdaj se mi kar odpira ja, ko sem prebrala ,da so našli mrtvega dojenčka....

 

Najlepša hvala za pomoč in lepo,čeprav deževno soboto vsem!

jesen

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

6. apr 2013 17:44

Pri meni je v izposoji Paulo Coelha in njegove knjige:Ob reki Piedri sem sedela in jokala,Alkimista ravno berem,čakaValkira.Pisatelj ima bogate misli,ki jih je vredno prebrati.

Prebrala sem tudi knjigo ,z zelo obetavno kritiko En dan ,ki me ni tako navdušila.Zgodba potegne le vleče se preveč.

Tudi mene je knjiga Preprosta resnica, navdušila!

adalbert

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

7. apr 2013 6:20

Saj ne morem, res ne. Ponovno samo vrnil en film ter 2 knjigi, a domov PONOVNO prinesel nov paketek. Jejžeš, le kam to vodi!!!
Spisek predlaganih knjig od vas, drage dame in gospodje pa se prav lepo sveti na omizju in mi kar slino dela, prsteke polni z mravljinci in možgančke dela nestrpne :D. Samo NE, dokler ne preberem nabranih projektov si ne morem privoščit še dodatnih PETSTO knjig hihi.

Projekti v teku/novi projekti:

Serrano, Miguel: : C. G. Jung in Hermann Hesse : spomin na dvoje prijateljstev
Hugo, Victor: Človek, ki se smeje
Christie, Agatha: Mačka med golobičkami
Avtor: Lindgren, Astrid: Erazem in potepuh

Malo resnega in malo za otroka/klasika v meni...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

7. apr 2013 19:47

Roald Dahl - Takšen kot ti

Rahlo razočarana. Zbirka kratkih zgodb, a večina njih s precej podobno tematiko. Je pa spreten s črnim humorjem, to mu je treba priznat.

 

Harlan Coben - Odšel je za vedno

Prav fantastično se preobrne nekje na zadnji tretjini ali četrtini in se potem izpelje čisto proti pričakovanjem. Dokler nisem prišla do tistega dela, nisem točno vedela, zakaj ga tako hvalijo, saj je do tam čisto povprečen krimič. No, pa se pridružujem hvalam. Nisem pa še prepričana, da prekosi Larssona. In upam, da ne uporabi istega trika v ostalih svojih delih.

 

Carolly Erickson - Skrivnostno življenje Josephine

Ravno končujem; roman o Napoleonovi ženi z nekaj zgodovinskimi dejstvi in veliko izmišljotinami, ki naredijo roman zelo berljiv.

 

rag_doll

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. apr 2013 22:00

rag_doll je napisal/a:

Roald Dahl - Takšen kot ti

Rahlo razočarana. Zbirka kratkih zgodb, a večina njih s precej podobno tematiko. Je pa spreten s črnim humorjem, to mu je treba priznat.

 
rag_doll

Bi rekla, da je malo preveč spreten s črnim humorjem tudi v knjigah za otroke. Prav nenavaden pisatelj, dobro, da nisem več otrok!

lp

cervus

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

8. apr 2013 21:15

Jude Deveraux - jutro v barvi sivke

Berljiv, nezahteven roman - ravno pravšnji, da zraven lahko delaš še kaj drugega. Priporočam za počitniško branje.

limonca26

uv  

član od: 19.12.2007

sporočila: 105

9. apr 2013 14:04

"Pravkar gledala na COBISSu (Moja knjižnica) kaj vse sem si izposodila v zadnjih petih letih. Zanimiv pregled :)"

Mojezlato, tudi jaz uporabljam cobiss in mojo knjižnico, pa nimam pojma kje se da pogledati izposojo v zadnjih letih? Mi lahko pomagaš?

Hvl, uv

uv

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. apr 2013 15:41

 enako, ampak sem sla takoj preverit - zgodovina izposojenega gradiva. Zanimivo, nekaterih naslovov se sploh ne spomnim vec.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti