Kaj beremo?

kaliopea84  

član od: 2.3.2013

sporočila: 6

3. mar 2013 15:28

Pod Marmornim nebom - John Shors 

Transrfing realnosti - Prostor različic - Vadim Zeland 

Obe odlični prva za dušo božat; druga, pogled na svet, dogajanje, kakšno moč imamo za ustvarjanje mi sami, da je vse odvisno od nas itd itd... je 5 delov, sem pri prvemu. 

kaliopea84

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

3. mar 2013 22:41

situla je napisal/a:

Mene pa knjige Julie Garwood niso tako zelo navdušile. Pred nekaj časa sem prebrala tri njene knjige (ne spomnim se več naslovov): prva me je pritegnila in bila zanimiva, druga tako-tako, po tretji pa sem ugotovila, da so vse napisane po istem kopitu: Škotsko višavje, pa bojevniki gor in dol ...

Raje posežem po kakšni drugi plaži, kjer se najde vsaj kaj izvirnosti.



situla

 

Julie Garwood res piše po istem kopitu; njene prve knjige so umeščene v Škotsko višavje,..., kasneje pa je začela umeščati svoje like v sodobni čas. Kljub vsemu pa ko prebereš eno, prebereš skoraj vse. Jaz sem jih v času, ko sem živela v ZDA, prebrala ogromno (dokler nisem odkrila drugih avtoric). Med njenimi deli pa se vseeno najde kakšen biserček in to je For the Roses, ki pa še ni prevedena v slovenščino. Lahko pa da jo imam samo v lepem spominu, ker je bila to prva njena knjiga, ki sem jo prebrala.

 

Ko se mi zdaj zalušta kaj ljubezenskega, raje posežem po Susan Elizabeth Phillips, se mi le zdi, da ni tako zelo predvidljiva. 

mojezlato

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

4. mar 2013 10:20

Men je pa Garwoodova ena najboljših kar se tiče zgodovinskih romanc, me prav zamika vmes med sodobnimi; samo, ne smeš brati kar vse naenkrat po vrsti; jih imam doma še ene tri neprebrane in si jih "šparam", ko si res zaželim takšnih zgodb in prav paše....in komaj čakam še eno njeno knjigo, ki je še v tisku.



Lakica

Sporočilo je spremenil(a) Lakica dne 04. 2013 10:21

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

4. mar 2013 20:41

Jutri popoldan grem v našo malo predmestno knjižnico, prosim svetujte mi nekaj lahkotnega branja za sprostitev, hvala 

babka1951

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 377

4. mar 2013 21:47

Pravkar prebrala: Ujeti v preteklost (Harlan Coben)

 

Babka1951 si že brala:

  • Dnevnik Hiacinte Novak (1, 2, 3) od Aksinje Kermauner,
  • Gran Canario od Igorja Karlovška,
  • Ljubezen v F-molu od Elze Budau,
  • Cavazza (napisala Vesna Milek)

To je nekaj del slovenskih antorjev, sicer pa pobrskaj po tem forumu.

Lp

Noemi

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

4. mar 2013 22:29

Ko sem prebrala njeno prvo knjigo For the Roses, sem bila en čas "odvisna" od njenih knjig in sem prebrala vse, ki so do takrat že izšle. Seveda sem takrat živela v ZDA, tako da je bilo to možno.  V slovenščini pa jih ne morem brati, ker mi prevodi ne sedejo. Verjetno zato, ker sem jih prevečkrat prebrala v angleščini. 

Kasneje pa sem začela brati še druge avtorice (zgodovinskih) romanc kot so Johanna Lindsay, Jude Deveroux, Nora Roberts, Amanda Quick, SEP in mnoge druge. In so mi postale všeč. 

Priznam pa, da mi je po skoraj desetih letih branja večinoma romanc, dišijo kakšne druge zvrsti knjig.

 

Lakica je napisal/a:

Men je pa Garwoodova ena najboljših kar se tiče zgodovinskih romanc, me prav zamika vmes med sodobnimi; samo, ne smeš brati kar vse naenkrat po vrsti; jih imam doma še ene tri neprebrane in si jih "šparam", ko si res zaželim takšnih zgodb in prav paše....in komaj čakam še eno njeno knjigo, ki je še v tisku.



Lakica



Sporočilo je spremenil(a) Lakica dne 04. 2013 10:21

mojezlato

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. mar 2013 10:39

uffffffff, kakšen dolg seznam, bom danes nesla s seboj, že vidim našo knjižničarko in njeno držo, ko bo mene zagledala spet si bo mislila: "Kaj pa je tebe, danes, treba bilo ???"

babka1951

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

6. mar 2013 20:48

Diana Gabaldon: Tujka.....v dveh delih...Škotska-itakvišavje in kleni višavci.....zgodovinski roman,ki združuje pustolovsko in ljubezensko zgodbo...zelo berljivo ,ko se enkrat notri zakoplješ ne moreš ven....

lp goga

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

7. mar 2013 12:30

Jane Green - Obljuba dela dolg - ganljiva in topla pripoved...... zgodba o težkih odločitvah, ki jih moramo v   življenju sprejemati in o neverjetni moči ljubezni.....tudi ne morem stran od branja

babka1951

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

7. mar 2013 17:21

Ne brez moje sestre-pretresljiva resnična izpoved treh sester.

linolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti