Kaj beremo?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. dec 2014 14:07

Od Eca Praško pokopališče si najbrž že prebral?

Končala Brownov Inferno in seveda je treba sedaj prebrati Božansko komedijo, ki se mi je doslej nekako izmuznila.

Cila

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. dec 2014 7:42

Cila: ko boš prebrala Božansko komedijo, pojdi še čimprej reciklirat Ecovo Ime rože, neskončno se boš zabavala, ko boš odkrivala navzkrižne reference in skrite citate. lp, proxima

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

13. dec 2014 7:49

MBrando je napisal/a:

Bere se,bere. In to na polno!!!

Ne sFolgam!

1. Lainšček, Feri:  Mož v pasijonki 

2. Sivec, Ivan: Radioaktivni spomini : vesele dogodivščine starega radijskega mačka

3. Šturm, Bojan: Zbudi me


Pitanje! En dober, napet, za nohte gristi krimi roman v stilu Browna,Ecota. Da se prepleta zgodovina. Da je mistično. Da so templarji ali pa prostozidarji. Da je cerkev in da je za merico zarot,teorij ali pa zablod.
Neki takšen špeh, ob katerem bom živčen,neučakan in zatopljen da me niti ogenj pri sosedu na noge ne spravi 
Na ekran z idejami!!

Hvala



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

 

Eco: Foucoultovo nihalo

(ja zanmivo vedet, kaj to nihalo je ...)

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. dec 2014 13:19

proxima je napisal/a:
Cila: ko boš prebrala Božansko komedijo, pojdi še čimprej reciklirat Ecovo Ime rože, neskončno se boš zabavala, ko boš odkrivala navzkrižne reference in skrite citate.

lp, proxima

A tam  tudi?  Brala sem jo nekaj let nazaj, sedaj jo bom v drugi luči.



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 13.dec 2014 13:19

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. dec 2014 7:29

Hvala, drage moje.

Hja, za nihalo MAMAMIA, se odločam ja oz. mi je bilo priporočeno v knjižnici. Praško pokopališče, draga Cila, je baje bilo full pričakovano,brano a na koncu so bili odzivi zelo mlačni, tako da... Še razmišljam.

Nekako sem že skoraj odločen da pričnem s špehavsko triologijo od RITE MONALDI.
Prvi del IMPRIMATUR, mi je po opisu sodeč, kar nekako legel na dušo.

Ste brali? Kaj menite?

Eco pa itak da pade. Se moram pokesati, saj nisem niti ene. NITI ENE njegove prebral!!! Tako da, ko štartam, pričnem z IME ROŽE. Že film mi je bil NORO dober. kakšna bo šele knjiga!!! Ufff

Je pa tolele zimo čas za en projekt, katerega si planiram že več let. A moral sem dozoreti v glavi in priti tako daleč, da zadano izpeljem. Po novem letu pričnem z VOJNO IN MIR (o moj bog...podvig!).

Lp

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

14. dec 2014 11:04

Pred kratkim sem prebrala Tolstojevo Ano Karenino (končno, všeč mi je bil predvsem lik Levina), se strinjam, svetovna dela so podvig za branje, saj moraš biti zbran in imeti kar nekaj prostega časa, da se lahko vživiš v zgodbo, vloge likov, poznati moraš zgodovino pa še kaj (mislim da je prezahtevno za povprečnega bralca, sploh Vojna in mir).

 

Trenutno pa berem delo Carlosa Ruiza Zafona: Senca vetra, splača pa se prebrat tudi njegova druga dela (Ujetnik nebes, Igra angela).

LP Mamka

mamka

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

14. dec 2014 13:27

(delno) kulinarična:    Serviraj za pobedu -Novak Đoković     -skupaj z nekaj recepti...

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. dec 2014 13:46

MBrando je napisal/a:

 Praško pokopališče, draga Cila, je baje bilo full pričakovano,brano a na koncu so bili odzivi zelo mlačni, tako da... Še razmišljam.
-

Odvisno, kaj pričakuješ od knjige. Zabavna  res ni preveč, akcije so srednjeveške sorte, je pa politično  od sile poučna, sploh, če vzameš v obzir, da se zgodovina ponavlja.



Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 14.dec 2014 13:47

bezi  

član od: 6.3.2008

sporočila: 28

14. dec 2014 14:31

Owen Matthews: Stalinovi otroci

 

MBrando Vojno in mir si pa ja moral v srednji šoli prebrat... :):):)

Če iščeš "špeh" knjigo je to vsekakor tudi Tihi Don (Mihail A. Šolohov), ki ima ziher enih 1600 do 1700 strani. Ko enkrat "not padeš", kar gre...

bezi

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 376

14. dec 2014 17:49

V zadnjem času sem prebrala:

Skrivnostni primer ali Kdo je umoril psa (avtor: Haddon, Mark),

Serviraj za zmago (avtor: Đoković, Novak),

Izbrisana (avtor: Mazzini, Miha)

in še nekaj mladinskih (Na drugi strani - Neli Filipič Kodrič, Ne obupaj Niki - Zanah Kearns, Slonov ne vidimo - Susan Kreller).

 

Trenutno v branju: Simonove priče (avtor: Podržaj, Rudi)

Lp

Noemi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti