Kaj beremo?

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

17. avg 2014 18:11

Ime rože sem nekajkrat začela brati v hrvaščini, knjigo našla pri mojemu, in nikoli dokončala.

Mogoče si jo bom le sposodila.

Me pa navdušuje Ščepec vedenja (gledanje, razumevanje s srcem, sedaj v prvem delu berem o tolmačenju srca, razumevanju, medicini, znanosti nekoč. V nadaljevanju bodo opisi zdravilnih rastlin. Dotika se skrivnosti, nematerialnega). Po naključji in intuiciji prišla do te knjige v pravem trenutku.

majaos

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

18. avg 2014 8:30

majaos, ti priporočam Ime rože. Tudi jaz sem jo nekaj časa samo opazovala v knjižnici na polici, čez čas sem jo pa le vzela in mi ni žal :D

Lp od R.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

18. avg 2014 8:53

Paolo Giordano, Človeško telo.

saša

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

18. avg 2014 9:49

Z veseljem sporočam, da je eden mojih najljubših avtorjev znanstvene fantastike, Charles Stross, včeraj spet dobil nagrado Hugo, tokrat za noveleto z naslovom Equoid (serija The Laundry). Noveleta je pod copy-left dostopna na webu. Vredno branja, s Hugom ali brez njega. lp, proxima

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

18. avg 2014 14:18

[citat=--katka85--]

 

- Hosseini: V gorah odzvanja (kot pri vseh njegovih knjigah sem se tudi pri tej večkrat jokala, priporočam za poletno čtivo

katka85

Res lepa zgodba

bom pa na priporočilo BABI 2+2 šla poiskat Kolibo




"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

20. avg 2014 21:18

Naredila sem si spisek po vaših predlogih, tako, da hvala.

Nekatere so me pritegnile, nekatere tudi nisem dokončala.

Resnično pa me je ganila knjiga Sarin ključ in jo priporočam naprej.

Ravnokar pa sem prebrala na dušek Dragi John Nickolas Sparks.

syu

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. avg 2014 6:48

Izgubljen in nohte-grizajoč v super kriminalki od nam ljubega VERČA

Sergej Verč: Rolandov steber; prvi roman iz prigod komišarija Perka (za malco pa že pojedel Mož, ki je bral Disneyjeve stripe; prav tako od njega. PRIPOROČAM )

Nekaj za sprostitev....ko sem že kje na poti, ali stojim na prehodu za pešce, ali se izogibam dežnim kapljam, ali...
Janja Vidmar: Junaki petega razreda (jo sila čislam, tolele, naše gore list, pisateljico. Prav sedejemo ni njeni mladinski romani. Zelo up to date in v kontekstu časa. Še sedaj pereče tematike...)
Včeraj pa zaključil z njeno: Superzvezda

Berem,berem...kot da bi pil Radensko 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

WhiteAndBlack  

član od: 11.4.2010

sporočila: 340

22. avg 2014 12:20

Pravkar prebrala knjigo Ko šepetajo ciprese - Yvette Manessis Corporon, naslednja na vrsti je pa Rosie v svetu sladkih pregreh - Jenny Colgan 

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

22. avg 2014 14:07

T.R. Williams - Journey into the flame, prvi del trilogije The Rising World. Post-apokaliptična zgodba, postavljena v leto 2069, s priokusom po teorijah zarot. Napeto branje.

NaturensGalleri

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

22. avg 2014 16:35

@MBrando podobna zbirka kot Pet prijateljev ali Zvesti prijatelji so še Novohlačniki, ki jo je napisal Thomas Brezina. Sem jih včasih skoraj dobesedno požirala

MBrando je napisal/a:

NaturensGalleri je napisal/a:

MBrando je napisal/a:

Čisto padel v pisanje JANJE VIDMAR!! AAAAAAAA, noro. Ker pa je moje rudne grudi soimenjakinja, pa še toliko bolj obožujem pisanje.

IZGUBLJENJA AVTOCESTA, FURIJA, MANCA&ROCK

 

Ob priložnosti preberi še Debeluško in Princesko z napako. Krasne knjige



NaturensGalleri



Nikakor ne izpadeta iz BRALNEGA PLANA. Bom kar večino njenih zadev prebral, saj mi je stil pisanja BOMBA. Le tistim res res otročjim knjigicam se ne bom prepustil. Pa ne zato ker so otročje,ampak zato ker je se ogromno avtorjev, katere moram prebrati. 
Berem pa vzporedno po dve VIDMAR knjigi. 
Ena je iz zbirke STRAHOVI, druga pa kakšen mladinski roman. 
Sedaj sem prebral OTOK SMRTI in danes začnem z OBRAZI. Vzporedno pa berem VITAN MALA "Ta grajski", nato še en detektivski roman in KRVAVA LEGENDA od Vidmarjeve.

Hvala za info. Res je super. 
Moram se tisto ljubezensko od MALA izposoditi. Mi tudi super piše. Navihano :D

Lep pozdrav draga NaTuReNs

P.S: Se predlagaš oz.imaš kaj v glavi glede knjig tipa VIDMAR,MAL,PREGL,NOVAK...da so mladinski romani, da je noter akcije in iskrivosti, morda kakšna družba (ala 5 prijateljev oz zvesti prijatelji)? 
Vse ideje dobrodošle.



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

katka85

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti