Kaj beremo?

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

18. maj 2014 7:10

rebecca je napisal/a:

MBrando, si ze bral kaj od Jo Nesbø-ja?



"Stressed is desserts spelled backwards!"



Jap...mi ne sede, nekako. 
Rad imam stari način detektivov...ala noir oz. 40eta leta oz. da ne uporabljajo nekih full naprednih prijemov, ala genetika, racunalniki; skratka CSI stil mi ne nese.
Sem našel sedaj enih super par knjig in jih berem, kot bi jedel skuto. 
Všeč mi je, da je protagonist stari detektiv, malo kolerik, malo alkoholik, hudomušen, komičen...no, saj veste. TUdi Poirot mi je prav poskočen,smešen in simpatičen detektiv.

gogad:Opala, to pa bi znalo biti zanimivo. Vidim da ima več serij z po več primeri. To je pol v vsaki primeri en in isti protagonist/detektiv? 
Trenutno berem 3 slovenske kriminalke + Partljiča in Pregla. Ko preberem, pa morda dam priložnost Michael Connelly. 
Povej malo več prosim.


Rezerviral novo spešl izdajo STOKERJEVE Dracule v ang.jeziku. Trda vezava, srebrni robovi listov, mala pisava. BOŽANSKO. Komaj čakam, da pričnem!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

18. maj 2014 9:07

S. Collins: Igre lakote.  Gledala sem 1. in 2. del filma, nato pa se vrgla še v trilogijo.

marjja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

18. maj 2014 11:02

Jaz berem vse žanre, samo kriminalke mi nekako ne sedejo...

John Irving - Eno leto vdova

Linwood Barclay - Nikdar ne glej stran

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

MaskaA  

član od: 22.10.2013

sporočila: 61

18. maj 2014 16:10

Na Kindlu me čaka zadnji Patterson (Unlucky 13), pa še nisem našla časa, da bi jo načela... 

MaskaA

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

19. maj 2014 11:10

V zadnjih treh tednih (en teden dopusta in dva tedna poležvanja zaradi viroze) prebrano:

S. Chbosky, Charlijev svet (mladinska - o malo drugačnem najstniku in njegovih pogledih na svet)

A. Gavalda, Tolažba (najprej ni ni stekla, potem pa nisem mogla nehat)

J. Gomez- Jurado, Emblam izdajalca (branje za bralno značko, dobro branje, čeprav priznam, da si je drugače ne bi sposodila) 

G. Kuić, Vonj dežja na Balkanu (krasna, za zjokat, za smejat, za razmišljat...)

J. Patterson, Medeni tedni (ej. dobri stari Patterson)

M. Manzzantini, Novorojen (dobra, a malo preveč razvelečena in glede na čakalno vrsto sem pričakovala več)

J. Moyes, Ob tebi (ej, so tekle solze)

C. Laeckberg, Pridigar (vse njene kriminalke so "top")

E. Buchan, Maščevanje zrele ženske (do zadnje strani sem čakala na maščevanje)

kdo že, Nikoli tvoja (luštno, res luštno branje)

neny111

Cupika  

član od: 10.5.2007

sporočila: 25

19. maj 2014 13:02

Trenutno je ob večerih v mojih rokah romantična knjiga Okus po Ljubezni od A. Capella. 

http://www.cupikasculinary.com/

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. maj 2014 18:32

Simon Beckett: Zapisano v kosteh in Sepet mrtvih

Kaj naj recem? Dobro, dobro,...

"Stressed is desserts spelled backwards!"

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

20. maj 2014 6:34

Barovič, Bogdan: Barabe živijo dolgo

Kukovica, Tomažv: Virus resnice (brezvezeeeeeeeeeeeeeeee. Pa sem na polovici. Berem pa zato, ker sem fighter in če si nekaj zadam, grem do konca. Je pa res kuj nekaj. Ehhh)

Partljič Tone: Dupleška mornarica

Pregl, Slavko: Car brez zaklada

Stoker, Bram: Dracula and other horror classics (O JAAAAA. Končno. Božanski dizajn, velikost pisave in izgled. Komaj čakam da pričnem!)

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti