Kaj beremo?

Anouk  

član od: 24.2.2006

sporočila: 98

8. jul 2013 13:52

Mali otok - zanimiv prikaz (ne)sprejemanja črncev v GB in US, med in po vojni. Preplet zgodb, prijetno nezahtevno branje.
In naj se širni svet vrti - (sredi branja), dober roman o New Yorku in njegovih prebivalcih nekaj desetletij nazaj, pa vendar so žalostne zgodbe še vedno enake sedanjosti (od drog, vojne, smrti).
Priporočam tudi legendarnega Metulja, za vse, ki jih ni strah malo daljšega branja.

Angeli - Tone Pavček.

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

9. jul 2013 13:23

Vsem, ki je niste še vzeli v roke, priporočam v branje Poljub ženske pajka (Manuel Puig). Odlična zgodba o zapletenih odnosih med jetnikoma v zaporu nekje v Latinski Ameriki. Po knjigi je bil posnet tudi fenomenalen film.

 

Aja, knjiga bo zanimiva zlasti za tiste, ki ne marajo predolgih opisov brez dialogov . Napisana je namreč samo v dialogih.

sonci

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

9. jul 2013 21:08

Jan-Philipp Sendker:  Prisluhni srcu

babka1951

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

10. jul 2013 15:52

Zadnje čase prebiram knjige Luise Hay in reči moram, da dobro vplivajo name.

daga

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

10. jul 2013 17:22

Victoria Holt..V Risovi senci :)

lp goga

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

10. jul 2013 20:04

Arto Paasilinna: Gozd obešenih lisic.

Uly

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

10. jul 2013 21:29

Res ne vem. Ali je z mano kaj narobe?

Se trudim, da bi se prebila skozi najbolj opevano in najboljšo knjigo tega leta (če ne celo desetletja).Ker je v knjižnici rezervirana že par mesecev v naprej, sem si jo sposodila pri sodelavki, ki me vsak dan vsa navdušena vpraša, do kje sem prišla, in vsak dan znova premišljujem, kaj sem že brala včeraj....... Prišla sem nekje do polovice prvega dela in sklenila, da ja škoda časa zanjo.....

a ja, saj sploh nisem povedala katera knjiga je to: Petdeset odtenkov.....

Kar je erotičnih odlomkov so "hudi", vsebinsko, slogovno ter sama zgodba me je pa razočarala

Sporočilo je spremenil(a) HEMA dne 10. 2013 21:31

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. jul 2013 7:17

Jaz imam pa do morja pavzo, se malo šparam . Za tja pa tudi že konkreten kup naštiman, večinoma romance v angleščini. Pa Briefe an Hitler sem spet privlekla na dan, da malo prelistam vse skupaj, nato jih bom pa šenkala knjižnici.

Loni Makaroni

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

11. jul 2013 7:44

HEMA je napisal/a:

Res ne vem. Ali je z mano kaj narobe?

Se trudim, da bi se prebila skozi najbolj opevano in najboljšo knjigo tega leta (če ne celo desetletja).Ker je v knjižnici rezervirana že par mesecev v naprej, sem si jo sposodila pri sodelavki, ki me vsak dan vsa navdušena vpraša, do kje sem prišla, in vsak dan znova premišljujem, kaj sem že brala včeraj....... Prišla sem nekje do polovice prvega dela in sklenila, da ja škoda časa zanjo.....

a ja, saj sploh nisem povedala katera knjiga je to: Petdeset odtenkov.....

Kar je erotičnih odlomkov so "hudi", vsebinsko, slogovno ter sama zgodba me je pa razočarala



Sporočilo je spremenil(a) HEMA dne 10. 2013 21:31

 

Hema nič ni narobe s tabo, tudi meni je bila Petdeset odtenkov brezvezna. Višje sem prilimala eno zabavno recenzijo te knjige, v večini se strinjam z njo :) http://www.goodreads.com/review/show/340987215

saša

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

11. jul 2013 9:38

Spagon, hvala za tole zabavno recenzijo. Zdaj sem pa zagotovo prepričana, da nikoli ne bom posegla po teh knjigah. 

 

Če pa koga zanimajo erotični romani, lahko preberete Cena užitka in Klub Fantazija avtorice Joan Elizabeth Lloyd. 

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti