Kaj beremo?

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

18. mar 2013 7:04

V zadnjem času sem bolj malo brala, so mi tečaji tujih jezikov vzeli čas in oči sem imela preveč utrujene od učenja. Prebrala sem Cavazzo (zelo všeč) in Trte umirajo stoje Bogdana Novaka (me ni prepričala).

pirnica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

18. mar 2013 7:56

Bom kar tukaj povprašal.
Mi lahko priporočate knjige tipa BEZNICA od ZOLAJA? 
Skratka, tip knjige katere dogodki segajo nekje v 19to ter prvo polovico 20.stol. Kraj dogajanja je ciljan na Francijo/Italijo/Avstrijo/Balkan. 
Lahko je potopis, biografija, avrobiografija, roman, a le da se dogaja v tistem času. 
Neizmerno me privlačijo tisti časi, kar pa ni čudno, saj sem le zgodovinar in navdušenec nad kulturo in normami tistega časa.

Ve kdo za kakšno knjigo katera obravnava oz. se fokusira na DUNAJSKE KAVARNE, na potovanja v začetku prejšnega stoletja po državah bivše Juge, po DALMATINSKIH otokih. Pa tudi vse okoli Turčije recimo. Sploh da opisuje življenje takratnega časa. Tukaj je tudi oboževana tematika 15,16,17,18.stol. Tako da kakršnikoli romani,potopisi ali biografije so dobrodošle. Če pa je poudarek na temo KAVE, uživanja ob njej, ter nasploh življenje v kavarnah ISTANBULA pa toliko bolje!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

19. mar 2013 15:15

Sem prebrala potopis Ozvezdje Jadran - Mate Dolenc, super branje, sem uživala v celotni knjigi.

Zdaj grem pa malo v hribe in v roke vzamem alpinistični roman  Zvezdnate noči - Dušan Jelinčič

babka1951

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. mar 2013 20:38

babka: SUUUUPER knjiga. Uživaj v vsaki črki, besedi, stavku, povedi. Vsrkavaj dogajanje, kot rozica na suh vroč dan vsrkava tako željeno vodo.....

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

20. mar 2013 20:44

Sam Christer..Stonehenge in njegova zapuščina..srhljivka s 5000let starimi koreninami...

lp goga

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

21. mar 2013 8:46

MBrando je napisal/a:

Bom kar tukaj povprašal.
Mi lahko priporočate knjige tipa BEZNICA od ZOLAJA? 
Skratka, tip knjige katere dogodki segajo nekje v 19to ter prvo polovico 20.stol. Kraj dogajanja je ciljan na Francijo/Italijo/Avstrijo/Balkan. 
Lahko je potopis, biografija, avrobiografija, roman, a le da se dogaja v tistem času. 
Neizmerno me privlačijo tisti časi, kar pa ni čudno, saj sem le zgodovinar in navdušenec nad kulturo in normami tistega časa.

Ve kdo za kakšno knjigo katera obravnava oz. se fokusira na DUNAJSKE KAVARNE, na potovanja v začetku prejšnega stoletja po državah bivše Juge, po DALMATINSKIH otokih. Pa tudi vse okoli Turčije recimo. Sploh da opisuje življenje takratnega časa. Tukaj je tudi oboževana tematika 15,16,17,18.stol. Tako da kakršnikoli romani,potopisi ali biografije so dobrodošle. Če pa je poudarek na temo KAVE, uživanja ob njej, ter nasploh življenje v kavarnah ISTANBULA pa toliko bolje!!



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---



Kaj novega okoli tega?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

21. mar 2013 9:55

MBrando - si prebral tudi knjigo Nana (Emil Zola)?

Drugače pa, pot pod noge in v knjižnico - na oddelek zgodovinskih romanov. Vsaj jaz delam tako. In bereš opise knjig na zadnji strani... Na tak način sem našla in prebrala 98% dobrih knjig.

Meni je bila všeč knjiga - Zgodovinarka - sicer niso dunajske kavarne, ampak se zgodba razteza čez celo Evropo in posega tudi v zgdovino.

Pasja grofica (Bogdan Novak) - čas Napoleona


Moycaa

Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 21. 2013 09:59

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

21. mar 2013 9:57

Papežinja Ivana. super knjiga!

valikaben

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. mar 2013 11:26

@MBrando: tole je nekaj stare klasike, ki sem jo jaz požirala v gimnazijskih letih: Lawrence Durrell: Aleksandrijski kvartet Aldous Huxley: Kontrapunkt življenja, Groteskni ples John Galsworthy: Saga o Forsytih (+ nadaljevanja, Moderna komedija in Zadnje poglavje) pa seveda Ivo Andrić (smo imeli doma celotno zbirko, karkoli primeš v roke, se bere vsaka beseda kot dragulj). lp, proxima

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

21. mar 2013 12:34

[citat=--MBrando--]

[citat=--MBrando--]

 


Kaj novega okoli tega?

 

Morda najdeš kaj zanimivega na googlu: potopis:  Veter med otoki.........

Jaz grem pa naprej s tistimi hribovskimi, meni tako dragimi, saj vem, kondicije tu na kavču ne bom nabrala, ampak.... vedno pravim: gremo s polnimi jadri naprej



babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti