Kaj beremo?

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

6. jul 2012 19:49

Po zelooo veliko letih sem med dopustom spet vzela v roke legendarni Štoparski vodnik po galaksiji Douglasa Adamsa. In me je znova nasmejal.

Navdušila me je tudi zbirka kratkih zgodb iz časa burske vojne v Južni Afriki Oom Schalk Lourens pripoveduje južnoafriškega pisatelja Hermana Charlesa Bosmana. Verjetno bo bolj zanimiva tistim, ki vas zanima družba ali pa Južna Afrika, za ljubitelje lahkotnih romanov pa ravno ni

Morda malo čudno čtivo za dopust, ampak prebrala sem si tudi knjigo o izgorelosti Nemca Volkerja Schmiedla. Meni je bilo všeč, predvsem zato, ker zelo nazorno opiše izgorelost in kako se spopasti z njo.

Na dušek sem prebrala tudi Primer nezveste Klare Michala Vievegha. Lušten in lahkoten kvazidetektivski roman, ravno prav za krajšanje dnevov na plaži

Zdaj imam izposojeni dve knjigi iz serije Damska detektivska agencija. Sem se jih lotila že pred leti, pa mi niso šle te knjige. Zdaj sem po nadaljevanki, ki so jo predvajali na TV Slovenija, znovaposkusila in mi je všeč. Knjigam je včasih treba dati drugo priložnost :)

 

 

 

 

 



motovilčica

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

25. jul 2012 8:40

Priporočam:

Diana Gabaldon - TUJKA

James Rollins - PEŠČENI VIHAR

Prijetno počitniško branje.

limonca26

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

25. jul 2012 9:28

Zadnjih nekaj:

Prvih pet delov Otroci zemlje (JM Auel), da si malo osvežim spomin za 6. del

Vevericam nič ne uide - Nejc Gazvoda (kratke zgodbe, mlad avtor, mešani občutki)

Skrivnostna smrt Tutankamona -Bob Brier (Tutova smrt od 2010 ni več tako skrivnostna, knjiga je pa kljub temu zelo zanimiva in berljiva).

James Patterson - Londonski mostovi (precej povprečen krimič)

Dekle na poziv - Jeanette Angell

rag_doll

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

25. jul 2012 9:51

Trenutno v lahkotno poletnem branju:

1.) Habgood, Jackie: Zdravo kombiniranje hrane : osnove Hayeve diete  ---> da malo osvežim znanje

2.) Beigbeder, Frédéric: 2.999 sit ---> dobra avtobiografija oglaševalca iz Francije

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 131

25. jul 2012 11:44

Tudi meni je všeč Beigbederjeva Windows on the World (zadnji trenutki življenj ljudi vkleščenih v restavraciji s tem imenom ob napadu na dvojčka 11. sep.) Tragiki navkljub knjigo prebereš v enem "šubu" zaradi inteligentne zasnove, menjave krajev dogajanja skratka dinamike in avtorjevih komentarjev.

 

francis

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. jul 2012 13:46

Po dolgem času še enkrat: Guy de Maupassant, Njeno življenje.

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. jul 2012 20:15

Janez Messesnel: Soška fronta

lp

cervus

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

25. jul 2012 20:31

G. Reale, Zgodovina antične filozofije (po službeni dolžnosti)

saša

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

26. jul 2012 10:17

Peter J. Bentley, Knjiga o številih: skrivnost števil in kako so ustvarila sodobni svet

Jejža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti