Kaj beremo?

bezi  

član od: 6.3.2008

sporočila: 28

21. maj 2015 5:31

Karen Viggers: Travnati grad

bezi

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

21. maj 2015 10:14

bezi, tudi jaz sem ravnokar prebrala to knjigo. Knjiga, kjer se tudi malo zamisliš. Zelo dobra.

 

Lp

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

22. maj 2015 8:49

Pravkar prebrala Ljubezen med borovnicami. Lušna, berljiva. Sedaj pa začela eno staro Sanje v megli. Dogaja se na severu Ruije med čukči. Res zanimiva in zelo vleče.



buča

Sporočilo je spremenil(a) buča dne 22. 2015 08:51

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

22. maj 2015 20:40

Trenutno prebiram počitniško sranje:

Družina je zakon

http://www.siol.net/kultura/knjige/2007/11/druzin

Knjige ponavadi po naklučju izbiram v knjižnici in naslov me je res pritegnil. Ampak knjiga je prazna kot žep brezdomca. Stavki so mi tako znani, kot bi bili prepisani iz drugih knjig, uporablja fraze ki so že tako obrabljene, da ti gre na kozlanje. Stalno se ponavlja in opisuje iste stvari, sumim da je pisatelj dementen. Vsebina sama po sebi ne bi bila tako slaba ampak pisatelj - če ga lahko tako naslovim, za v koš.  

Suzi

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

23. maj 2015 13:30

Pri tem opisu se nikakor ne strinjam s teboj...

Mene je knjiga pritegnila, zanimivo je napisana, bom poiskala še njegova druga dela...

Nikakor se pa meni ne zdi, da je dementen... zelo dobro opisuje, kako razmere v otroški dobi zaznamujejo odraslo življenje, v svoji pripovedi je posegel daleč nazaj v svoj spomin, trenutne dogodke je izpustil, namerno, ali pa ne..., ampak zaradi tega ga še ni treba ožigosati z demenco...

Pa naj ti bo oproščeno, demenca je mlada bolezen, o kateri danes tisti, ki se z njo ne soočajo. tako zelo malo vedo...

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

23. maj 2015 22:41

Babe ne tarnajo-Jean Shinoda Bolen

Engie

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12860

24. maj 2015 19:38

  Očetove zgodbe: Ivan Sivec

       Luštno branje, spomini na stare čase in že pozabljene slovenske običaje.  Me že čaka nova knjiga:

       In večno bodo cvetele lipe. 

  Veliko knjig omenjenega pisatelja sem prebrala že več let nazaj, njegove knjige so mi zelo pri srcu.

 

mopsika

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

25. maj 2015 21:43

babka1951 je napisal/a:

Pri tem opisu se nikakor ne strinjam s teboj...

Mene je knjiga pritegnila, zanimivo je napisana, bom poiskala še njegova druga dela...

Nikakor se pa meni ne zdi, da je dementen... zelo dobro opisuje, kako razmere v otroški dobi zaznamujejo odraslo življenje, v svoji pripovedi je posegel daleč nazaj v svoj spomin, trenutne dogodke je izpustil, namerno, ali pa ne..., ampak zaradi tega ga še ni treba ožigosati z demenco...

Pa naj ti bo oproščeno, demenca je mlada bolezen, o kateri danes tisti, ki se z njo ne soočajo. tako zelo malo vedo...

 



"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

 

 

Ce bi se mi dalo še enkrat listati po knjigi, bi ti točno opisala kaj je bilo večkratno napisano. Že opis mame ki jo tri dekleta verjetno dojemajo vsaka drugače je opisana v treh stavkih, ki se stalno ponavljajo. Vizualizacija hčera je popolnoma nejasna, nekateri avtorji ti tako skrbno in neopazno skozi zgodbo zvizualizirajo podobo. Tukaj veš, da ima ena dolge noge ena je okrogla tretja pa lepa. In to ti neumorno nabija skozi celo knjigo. Vsaj desetkrat. Da ne govorim o kretenizmih, da je ravno zanosila, ko je nehala misliti na umetno oploditev itd...Točno takrat tisto noč. Ja ziher. Ma nimam sploh besed za to knjigo. Tipična španska nadaljevanka. BZ. 

 

 

Suzi

bezi  

član od: 6.3.2008

sporočila: 28

29. maj 2015 16:08

Rafik Schami: Mračna plat ljubezni

bezi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12860

29. maj 2015 22:51

   Ivan Sivec:   Pesem njenih zvonov.

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti