Kaj beremo?

Tomorrow  

član od: 25.9.2011

sporočila: 53

11. jan 2015 11:43

gogad je napisal/a:

Cheryl Jarvis - ogrlica...Resnična zgodba o 13 ženskah in diamantni ogrlici...

 

lp goga

tudi meni je bila všeč, malo drugačno branje

Tomorrow

Tomorrow  

član od: 25.9.2011

sporočila: 53

11. jan 2015 11:58

Liane Moriarty: MOŽEVA SKRIVNOST ... prepletane več zgodb, ki se združijo v eno; zelo prijetno pisanje in presenetljiv razplet 

 

Jenny Colgan: NAJLEPŠA ČOKOLADNICA V PARIZU ... lepa romantična zgodba 

 

 

 

Tomorrow

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

11. jan 2015 18:09

Ja, vreme imamo primerno za branje,v času praznikov sem prebrala nič kaj prazničen roman Najemnik-Aminata Forna. Zanimiva zgodba, spomini na vojne dogodke na Balkanu.

Tudi knjiga Travnati grad nudi zanimivo zgodbo za in proti odstrelu kengurujev in odkriva osebne travme glavnih akterjev.

Za vse ki radi berete dobre knjige je stran dobreknjige.si

adalbert

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

11. jan 2015 18:15

Vedno sem na lovu za dobro knjigo. Hvala za nasvet o spletni strani, adalbert. 

Lp od R.

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

12. jan 2015 8:22

Patrick Woodhead - ČARODEJKA OBLAKOV - zanimiv, napet roman o odpravi dveh alpinistov, o njunem doživetju

limonca26

katja76  

član od: 17.12.2009

sporočila: 23

12. jan 2015 9:41

Veronica Henry: DOLGI KONEC TEDNA

Še kratka predstavitev z emka.si:

Ne potrebujete ne potnega lista ne denarja, samo knjigo, ki vas bo v hipu ponesla v prijetno obmorsko mestece. Izbrani hotel je okusno opremljen, s čudovitim pogledom na morje in kuharskim mojstrom, zaradi katerega se vam bodo pocedile sline. Tako ali drugače. Niste prepričani? Naj dodam, da poleg zapeljivega šefa kuhinje hotel vodi njegovo dekle, ki nenehno gara, da posel teče gladko in uspešno – dokler se na vratih ne pojavi nepričakovani znanec, ki ji življenje obrne na glavo. Še vedno omahujete? Brez skrbi, tu so še drugi gostje, ki skupaj s kovčki prinašajo nove zaplete: par, ki želi pozabiti družinsko tragedijo, moški, ki se skuša odkupiti za ljubezensko afero, dekle na sledi izginulemu očetu ... Ljubezenski viharji, skrivnosti, laži in škandali – vse v enem dolgem, vročem koncu tedna.



katja76

Sporočilo je spremenil(a) katja76 dne 12. 2015 09:43

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. jan 2015 20:21

Drejček in trije MArsovčki, Vid Pečjak, izdaja l 1961. 

Sem že dolgo iskala, saj sem jo brala v otroštvu in še danes čakam, da vidim Marsovce in vem, da bodo taki kot v tej knjigi.

 

F r i n a

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

12. jan 2015 22:21

Katja76, tudi sama sem prejšnji teden prebrala to knjigo in se mi zelo dopade. Jo priporočam v branje.

Frina, kar se pa tiče Drejčka in Marsovčkov - ja, kaj naj rečem - top izbira. Lansko leto je tudi meni padla v naročje. Prebrala sem jo z ravno takim navdušenjem kot v OŠ.

 

limonca26

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

13. jan 2015 9:24

Herman Melville: Beli kit (originalni naslov: Moby-Dick; or, The Whale).

Odpravil sem se v knjižnico in rekel, da bi rad to knjigo. Prijazna knjižničarka mi je hitro prinesla tanko knjižico. Bila je močno skrajšana verzija, verjetno prirejena za osnovno ali srednjo šolo. Takoj je opazila moj začuden pogled in rekla: "Najbrž niste imeli v mislih tega...", šla k drugi polici in prinesla odličen slovenski prevod integralne verzije, izdan leta 1966.

Več kot 600 strani zgodbe o Ishmaelovih potepanjih po svetovnih oceanih na kitolovki kapitana Ahaba. Prvič sem to knjigo bral (verjetno prav njeno skrajšano verzijo) v najstniških letih. Sedaj ugotavljam, da je Melvilleova epska zgodba večplastna. Zgodovina, antropologija, biologija, filozofija in religija - vse to se prepleta v zgodbi o lovu na belega kita glavača.

So knjige, ki se jih splača prebrati (vsaj) dvakrat.

Miroslav Vulović

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti