Kaj beremo?

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 377

3. maj 2014 13:16

Prebrala Zaspi, mala moja, zaspi od Irene Svetek.

Trenutno pa je v branju Solze so za luzerje, roman od Neli Kodrič Filipić. 

Vreme pa je itak kot naročeno za branje. Vsaj na našem koncu. 

 

Noemi

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

3. maj 2014 17:39

Ravnokar sem prebrala Nihce ni kot ti, Anne Casanovas. Prav lustno sproscujoce ctivo za proste dni.

Fora

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

3. maj 2014 18:03

Rachel Gibson: Noro privlačen,

Julie Garwood: Ponosna srca

Oba romana sta lahkotno branje, za deževne dni kot so tile zdaj.

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

3. maj 2014 19:45

M.L. Stedman - Luč sredi morja - življenje svetilničarja in njegove žene; prekršila sta vsa pravila, poslušala srce in usodno spremenila življenje sebi in tudi ljudem okoli sebe. 

Cheryl Strayed - Divja - avtorica se je sama odpravila na 100 dnevni pohod po Pacifiški gorski pešpoti.

Sandra Paretti - Odmev tvojega glasu - nekakšen opis odnosa mati-hči.

Vida Rudole-Nada Novak - Kako ostanem lepa in mladostna - drobna knjižica (39 strani), ki je nastala leta 1953, me je opozorila nase, ko sem brskala po policah naše knjižnice. Prvi stavek v uvodu  me je prepričal (po spominu): Če imaš še toliko dela vseeno vsak dan pometeš stanovanje, obrišeš prah, vsako pomlad in jesen ga temeljito pregledaš - kaj pa tvoj obraz in tvoje telo - je to manj vredno od tvojega stanovanja?                                      Sledijo  napotki kako negovati telo in predvsem obraz, krepitev obraznih mišic, vsakodnevne telesna vaje - delček ene od vaj glasi: z mehkim gibom vrzi obe sklenjeni nogi predko glave tako, da dosežejo njih prsti za tvojim temenom tla. Lušno.



Ava

Sporočilo je spremenil(a) Ava dne 03. 2014 19:46

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. maj 2014 8:00

O ti mater ti. Berem toliko, da se ven ne vidim, pa še bi več bral!!! AAAA, zakaj ne morem dve knjigi skupaj brati, če pa imam dvoje očes in rok

Giorgio Faletti- Jaz sem bog
Giorgio Faletti- Jaz ubijam

Oboje prebrano in za nohteke gristi

Vse knjige od DEMŠAR-ja; PREBRANE. PRIPOROČAM

Tone Partljič- Slišal sem, kako trava raste in Hotel sem prijeti sonce
Partljič moj ljubi. BOŽANSKE KNJIGE!!! Le kje sem do sedaj tičal, da že nisem prej teh sladkišev poznal!

Preglov sem dosti prebral: MODRA ŠPILJA, Zakaj ima babica dve palici, Geniji v kratkih hlačah, Priročnik za klatenje, Spričevalo....
Se priporočam za ideje, ampak mislim da bom itak vse od njega pokusil :D


Se bere:

Kozinc, Željko: Pridite po Rembrandta
Benčič, Zoran: Psi brezčasja
Barovič, Bogdan : Barabe živijo dolgo
Pregl, Slavko : Umazana zgodb
Pregl, Slavko : Strašna bratranca

Vprašanje:
Kakšne ideje finih, za nohtege grist krimičev, slo.avtorjev? Sem včeraj v knjižnici videl kar nekaj kukijev, a saj ne zmorem 6 knjig brati v eno :D. Tista o virusu mi je zanimiva....
Iščem pa tudi knjige tipa NOIR FILMOV...torej ala BOGART in stare detektivke. Zafuran detektiv,whisky,fema fatale, cigareti, napet primer, cool protagonist itd.
Hvala za ideje

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. maj 2014 9:42

MBrando, si ze bral kaj od Jo Nesbø-ja?

"Stressed is desserts spelled backwards!"

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

14. maj 2014 15:40

McBrando...poskusi s pisateljem,Michael Connelly...mogoče Ian Rankin...

lp goga

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

15. maj 2014 18:05

Prosta linija - Ildikó von Kürthy dobra, humorna :)

Leikolinko

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

15. maj 2014 19:36

Pravkar prebrala To sem jaz Anna od Elbie  Lotter,zgodba,ki me je pretresla o deklici,ki jo je očim zlorabljal,mati pa ni hotela nič videti ne slišati,res žalostno.

 

Malo lahkotnejše branje pa še Lisa Jewell-Po zabavi

jesen

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

15. maj 2014 21:25

Ker sem jaz bolj nočna sovica, mi je ob večerih na planini bilo dolgčas. In potem sem v naši koči ob svečah brala:

Boj pod Triglavom

Gorje pri Bledu - Zbornik 1941 do 1945

zgodovina, zgodovina, zgodovina......

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti