Kaj beremo?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

3. nov 2013 17:20

Sicer ne berem ta hip, ampak, elaphus, si me spomnila, da je čas, da spet vzamem v roke: Odvratne rime Roalda Dahla. Odvratno. (Ne, ni res - v resnici so prav prikupne!)

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. nov 2013 20:16

Ob takihle trenutkih jaz privlečem na dan Celestinsko prerokbo, pa karkoli že to pomeni: popoldne je bil na sporedu Charlie in tovarna čokolade in s potomko sva udarili mičkeno razpravo  o tem, da ima ta ljubi Dahl res malce nenavadne in strašljive zgodbe in da bi bilo fajn, malo prebrati njegov psihološki prerez (al kako se že temu reče), če ga sploh ima. Ampak priznati morate, da so vse njegove zgodbe malček srhljive, no:

Da bi dokazal, da ne goljufa,

kraljici je predložil kup mesa.

"Bravissimo!" je kriknila kraljica,

"zaupam mojstru svojega poklica!"

Potem pojedla je srce (to je nagnusno),

rekoč, da sočno je, zelo okusno!

(Verjetno v kropu ga pustila je tičat,

neskuhano srce je trdo kot podplat.)

 Tole je sicer c/p od tukaj, prepisano pa iz Odvratnih rim, seveda. So res zelo reslistične .

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5192

3. nov 2013 20:58

So - pa saj mu tudi življenje z realizmom ni prizanašalo (klik!). 

Vredno branja, kar koli njegovega že pride pod roke.

Sonja

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

4. nov 2013 19:05

Nič ne bo z mojim načrtovanim branjem

dr. Nela Sršen-Rak na duši: sem sedma v čakalni vrsti,morda nekje v začetku prihodnjega leta,če bom še živa Carlos Ruiz Zafon - Senca vetra, tretja v čakalni vrsti.......

potem me je pa moja knjižničarka prepričala naj vzamem od Ayn Rand - MI, živi........neka nostalgija, uffff, knjiga ima 588 strani, sploh ne vem, če mi bo sedla.... menda je Ayn Rand o strahovitih pogojih " nove Rusije " spregovorila veliko prej, kot sta o njih pisala Pasternak in Solženicin, že vidim, da to sploh ni branje zame...

babka1951

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

4. nov 2013 20:55

babka1951 je napisal/a:

Carlos Ruiz Zafon - Senca vetra, tretja v čakalni vrsti.......

babka1951

 

Se splača počakat, super knjiga! Poskusite, če vam jo dobijo prek medknjižnične izposoje, jaz sem jo v naši knjižnici dobila na polici, brez gužve in čakalne vrste.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. nov 2013 6:26

Uživanje ob:

Ena bolj "SMO ZA TITA" knjiga, napisana takoj po njegovi smrti. Zelo ga hvali in favorizira.
Zakaj pa ne, če sem že prebral vse druge biografije, bom pa še tole, Jugoslovansko. Nostalgija...

Sloane, Tony: Goli vojščak : resnična zgodba o francoski tujski legiji
Da te podere. Kakšne nesmiselne vaje in dril...Priporočam!

 Grylls, Bear: Blato, znoj in solze
Naš ljubi "PAPCAM VSE in pri tem UŽIVAM "
Ena izmed boljših avtobiografij. Debela kot BIBLIJA a prav letiš skozi njo!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MARTAQ  

član od: 1.2.2008

sporočila: 120

5. nov 2013 12:15

Zadnje čase sem prebrala tri knjige z zelo različnimi žanri:

Anita Amirrezvani: Kri cvetlic (Iran, ženska je tkalka preprog)

Anne Fortier: Julija (prepletata se zgodbi Romea in Julije današnjih dni in leta 1340)

Charles Pellegrino: Zadnji vlak iz Hirošime (pričevanja preživelih atomske bombe)

Lp Marta   

Tomorrow  

član od: 25.9.2011

sporočila: 53

11. nov 2013 19:43

babka1951 je napisal/a:

 

dr. Nela Sršen-Rak na duši: sem sedma v čakalni vrsti,morda nekje v začetku prihodnjega leta

 

knjiga se mi ni zdela nič posebnega, mogoče sem od nje preveč pričakovala. prebrala sem že nekaj intervjujev z dr. Sršenovo, jo videla na tv in se mi ta zdravnica zdi nekaj posebnega. sama knjiga pa žal ne. 

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

2. dec 2013 13:22

Karen Viggers - Svetilničarjeva žena

Ženska, ki končuje svoje življenje in moški, ki se trudi ponovno začeti svojega......

Ganljiva zgodba o ljubezni, izgubi in družini...

babka1951

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

2. dec 2013 13:28

Dr. Nela Sršen: Rak na duši

Po njenem predavanju in predstavitvi knjige, še branje. Pričevanje zdravnice/kirurginje, ki živi in dela v Padovi, znana tudi zaradi presaditve jeter Arsenu Dediću. Njena razmišljanja in pogled na zdravje, bolezen, vrednote v življenju, prioritete....

Krasna knjiga.

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti