Kaj beremo?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. avg 2007 8:51

Karl Shaw: Kraljevske norčije s podnaslovom Zgodovina škandalov na evropskih dvorih

Vse o blaznostih, kleptomanstvu, skratka o dvomljivem vedenju in grozljivih razvadah evropskih kronanih glav.  

Loni Makaroni

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

6. avg 2007 11:46

Sarah Dunant-Rojstvo Venere Tony Parsons-Moški in fant tejka77

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

6. avg 2007 12:21

Med dopustom knjige kar požiram .. ena za drugo izginjajo iz moje police v mojo glavo .. seveda je to čisto poletno lahkotno branje .... ni lepšega kot se zleknat v ležalnik in ob dobri hladni pijači uživat in počet nekaj kar te sprošča .... trenutno so na mojem repertuarju kjnige slovenske avtorice Maše Modic - zelo zanimiva in lahkotno berljiva celotna zbirka ..... maserka

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

12. avg 2007 18:00

Prebrala DUHOVNIK V TABORIŠČU SMRTI;prilagam malo vsebine in jo toplo priporočam COBISS Kooperativni online bibliografski sistem in servisi COBISS Franc Puncer-DUHOVNIK V TABORIŠČU SMRTI Franc Puncer se je rodil 3. oktobra 1916 v Spodnjih Gorčah pri Braslovčah. Študiral je teologijo in bil ob Hitlerjevem napadu na kraljevino Jugoslavijo posvečen v duhovnika. Ker ga Gestapo še ni imel evidentiranega, ga ni zajel val izseljevanja in je tako kot novomašnik oskrboval več župnij v okolici svoje rojstne. Oktobra 1942 pa so ga Nemci aretirali. Kaj so počeli z njim v zloglasnem celjskem zaporu Stari pisker, kako je za las ušel usmrtitvi in kako mu je uspelo preživeti internacijo v Dachauu, nam pripoveduje v tej svoji knjigi. Doda pa še nekaj doživetij iz časa kmalu po drugi svetovni vojni, ko se je soočal z oblastjo v "osvobojeni" Gornji Radgoni. Tam je dočakal tudi osamosvojitev Slovenije, ko je bratsko orožje JLA hudo zaznamovalo tudi tamkajšnjo cerkev. Zdaj živi v Mariboru na Slomškovem trgu 20. Odlomek iz knjige: Kar precejšnje je bilo število slovenskih duhovnikov v dachauskem taborišču. Že mnogo let sem edini od njih še živ na tem svetu. Dvanajst nas je bilo posvečenih v mašnike tisto juto, na cvetno nedeljo 1941. Že mnogo let sem ednini od njih še živ na tem svetu. Jezus, moj Bog in Gospod! Kolikokrat sem v teh dolgih letih čutil tvoje ljubeče varstvo. Hvala ti. Zakaj si me tako dolgo ohranjal tukaj? Da bi se poboljšal? Velja! Potrudil se bom! madronsica

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

12. avg 2007 21:15

Za vse, ki imate radi morje Predrag Matvejevič: Mediteranski brevir Jose Saramago: Esej o slepoti magnolija

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

13. avg 2007 21:18

To poletje sem prebrala kar veliko knjig, predvsem bolj lahkotnega branja. Včeraj sem končala Mistralovo hči (J.Krantz). Knjiga je že starejšega datuma in sem med branjem ugotovila, da sem jo morala pred leti že brati, a mi je bila vseeno zanimiva. Trenutno pa berem Pasjo grofico (našega avtorja B. Novaka). Začetek je obetaven. Jo je že kdo prebral (ob njenem izidu je bilo zanjo precej reklame). sila

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

14. avg 2007 7:55

nazadnje Usodni ovinek - Nicholas Sparks klavdija

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

14. avg 2007 9:14

Čehov - Iz Sibirije, otok Sahalin. Pa Božanske sladice ...vsak dan po malem... Mmmm, kako okusno... Kozmeja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. avg 2007 9:40

Sila, jaz je nisem mogla nehati brati. Tako navdušena sem bila tudi nad v mojem prejšnjem postu omenjeno knjigo Kraljevske norčije. Rada berem knjige, ki so nastale na podlagi zgodovinskih osebnosti, saj če je kaj dodanega zraven, zadevo samo že začini. Loni Makaroni

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

19. avg 2007 22:29

Prestol morske deklice, avtorja se ne spomnim. Zelo mi je bila všeč. Pesnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti