Kaj beremo?

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

19. feb 2007 8:02

 

mimika je napisal/a:
Imam vprašanje. Pozna kdo kakšno literaturo o Majih in Jukatanu? Ne mislim literature v stilu Dežele in ljudje, ampak kakšno leposlovje, zgodovinski roman ali kaj podobnega. Prihodnji mesec odhajava v Mehiko in bi se rada natančneje seznanila z majevsko kulturo. mimika

 

Če še nisem prepozna:

John Lloyd Stephens: Incidents of travel in Central America, Chiapas and Yucatan

Pred leti, ko sem še mislila, da bom kdaj šla v Mehiko, sem v Konzorciju kupila dve knjigi od istega avtorja, obe sta o potovanju po Jukatanu (točnega naslova tale trenutek ne vem, če se ne motim, pa gre za Volume 1 in 2). Gre sicer za potovanje, ko Jukatan še ni bil raziskan, ampak mislim, da je danes bolj ali manj tako kot je bilo takrat, ko je avtor potoval po tistih krajih. 

Meni sta bili knjigi zelo všeč.

Kozmeja

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

19. feb 2007 9:40

Pred spanjem si stokrat počešem lase - Melissa P.; glede na to, kako se to knjigo težko dobi, ker je vseskozi izposojena, sem bila čisto razočarana. Vsebina še morda nekako gre, slog je pa dolgočasen. Sem prebrala, to je pa tudi to Sem pa navdušena nad Skrivnostnim primerom ali Kdo je umoril psa - mark haddon. Luštna, malo drugačna, zanimiva. Zdaj me mika, da bi jo prebrala še v angleščini, čeprav moram pohvalit slovenski prevod, ker prevajalec v nasprotju s številnimi drugimi fraze posloveni in jih ne prevaja direktno (kar običajno izpade butasto). Zdaj berem Žalostne kurbe mojega življenja Gabriela Garcie Marqueza - meni so njegova zgodnejša dela bolj všeč, ampak sodila bom pa lahko šele, ko preberem do konca. maja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. feb 2007 11:11

NOel, Eno leto vdova mi je bila zelo všeč. Zelo zelo priporočam. Kozmeja, hvala za nasvet. Žal sem že nazaj, vendar bom poskušala še kaj prebrati na to temo. Hvala. Trenutno berem Levitev od Carlosa Fuenteja. Kar zahtevna reč in nisem prepričana, da se bom prebila do konca, ker mi ni preveč všeč. mimika

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

23. feb 2007 18:05

Ravno sem prebrala V pajkovi mreži, zelo napeta, dobra knjiga z veliko presenečenji. Me je tako držala, da sem še na kul pozabila. katti

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

23. feb 2007 18:15

Katti ,še ostale njegove preberi,do sedaj jih je pet.Čisto drugačne kriminalke. lp goga

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

23. feb 2007 18:21

Ja hvala gogad. Ta je bla moja prva od njega in ne zadnja, ker ta je bila prima. LP katti

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

23. feb 2007 21:35

Te dneve berme poezijo Erike Vouk. Avtorica kar slika z besedami občutke,trenutke, pokrajine (predvsem mediteran) magnolija

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

23. feb 2007 22:41

Kdo je napisal Pajkova mreža? Mislim, da sem jo že brala. Godad, povej še kakšen naslov tega pisca. Veronika

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

23. feb 2007 22:42

James Patterson juhica

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

24. feb 2007 19:00

James Patterson-Zbogom dekleta Kocka je padla Mačke in miši ....ta pete pa še nimam,se pa splača po vrsti brat,ker se nadaljujejo... lp goga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti